WTA Berlín (Tráva)
2:0
6:3
6:3
Karolína Muchová (80.) podlehla při své letošní premiéře na trávě dvakrát 3:6 Ons Džabúrové (4.) a turnaj WTA 500 v Berlíně pro ni skončil hned v úvodním kole. Favorizovaná Tunisanka odvrátila v utkání všechny čtyři brejkboly, zatímco sama loupila na příjmu hned třikrát. V úvodním setu držela pětadvacetiletá Češka krok s nasazenou jedničkou jen do stavu 3:2. Poté Muchová prohrála čtyři gemy v řadě a ztraceným servisem vstoupila rovněž do druhého dějství, z jehož kraje neproměnila na returnu vedení 40:0. Brejk z druhého gemu se ukázal být rozhodujícím, další už se na centrálním kurtu Steffi Grafové nezrodil. Světová čtyřka Džabúrová narazí v osmifinále na Američanku Alycii Parksovou (169.) a znovu bude obrovskou papírovou favoritkou.
WTA Birmingham (Tráva)
0:2
6:74
2:6
Trápení Petry Kvitové pokračuje! Na svém (asi) nejoblíbenějším povrchu prohrála hned první zápas v letošní sezoně. Proti Brazilce Haddadové (32.) vedla v prvním setu 5:3, jenže nedopodávala. Následně ztratila tiebreak. Ve druhém dějství nevyhrála od stavu 2:2 ani game, v poslední hře promarnila vedení 40:15. Pro jednatřicátou tenistku planety je to čtvrtá prohra z posledních pěti duelů. V příštím týdnu by se měla představit v Eastbourne a poté na Wimbledonu. V All England Clubu se ji ale od triumfu v roce 2014 nedaří...
Challenger Blois (Antuka)
0:2
2:6
4:6
Zdeněk Kolář (111.) se po životním Roland Garros na kurtech nadále trápí. Pětadvacetiletý Čech nezvládl po turnajích v Prostějově a Bratislavě své úvodní vystoupení ani ve francouzském Blois, kde měl tento týden plnit roli nejvýše nasazeného účastníka. V pozici velkého favorita podlehl rodák z Bystřice nad Pernštejnem za hodinu a 32 minut 2:6 a 4:6 ruskému kvalifikantovi Jevgeniji Karlovskému (250.) a schytal už čtvrtou porážku v řadě. Do zápasu vstoupil Kolář rychlým brejkem a vedením 2:0, pak ale prohrál šest gemů v řadě. O osudu druhé sady rozhodl jediný brejk z páté hry.