1:2
2:6
6:4
4:6
Karolína Plíšková nevykročila ze svého stínu a také na turnaji v Římě, kde v posledních třech letech nechyběla v boji o titul, končí hned v úvodním kole.
Někdejší obávaná ranařka se dlouho trápila na podání, v prvním setu přišla o všechna čtyři a tak jí nebyly nic platné ani dva získané brejky. Do druhého setu vstoupila mnohem lépe, vedení 3:0 sice neudržela a nechala houževnatou Teichmannovou dotáhnout na 4:4, ale v koncovce dokázala soupeřce znovu prolomit podání.
V závěrečné sadě si obě hráčky držely podání do stavu 3:4, následovala stejně jako v úvodu série brejků a především vinou třinácti dvojchyb Karolína Plíšková 29. hráčce světa podlehla.
Turnaj v Římě se tak proměnil ve velké české selhání, naše tenistky nedokázaly vyhrát ani jeden zápas a všechny se loučí hned po svém prvním duelu.
WTA Paříž (Antuka)
2:0
7:64
6:4
Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů.
2:1
7:68
2:6
6:3
Jonáš Forejtek (259.) vyhrál na antuce v německém Heilbronnu i čtvrté utkání a postoupil z kvalifikace do čtvrtfinále. To si zahraje poté, co ve středu zaskočil nasazenou dvojku Facunda Bagnise (95.) z Argentiny. Dvě a půl hodiny dlouhé střetnutí vyhrál plzeňský rodák po setech 7:6(8), 2:6 a 6:3. V úvodním dějství odvrátil jednadvacetiletý Čech tři setboly soupeře. V dalším kole ho čeká švýcarský náhradník Alexander Ritschard (213.).
2:1
6:4
1:6
6:3
Vít Kopřiva vítězí v zápase, rozloženém do dvou dnů. Po velmi nepodařené prostřední sadě se mu podařilo hned na začátku rozhodujícího setu soupeře brejknul. Kuzmanov se sice dotáhl na 4:3, jenže pak opět ztratil vlastní podání a následně Kopřiva dostal možnost tří mečbolů, z nichž ten poslední proměnil.
0:2
3:6
4:6
Vít Kopřiva druhý dnešní zápas už nezvládl. V osmifinále Challengeru v chorvatském Záhřebu podlehl domácímu Ninovi Serdarušičovi 3:6, 4:6. Oba sety rozhodl jediný brejk Serdarušiče, který za celý zápas o svůj servis nepřišel. Poslední tři gemy na podání dokonce absolvoval bez ztráty fiftýnu.