Australian Open - ženy (Tvrdý povrch)
2:0
6:2
7:5
Markéta Vondroušová (41.) se po krajance Krejčíkové stala druhou českou postupující do třetího kola Australian Open. Sokolovská rodačka neztratila set ani při svém druhém vystoupení na turnaji, když porazila 6:2 a 7:5 Rusku Ljudmilu Samsonovovou (37.) a oplatila ji porážku z loňského podniku v Berlíně. Vondroušová vlétla do utkání dvěma brejky a rychlým vedením 4:0, které už si ve zbytku dějství pohlídala. Druhý set byl vyrovnanější. Vondroušová nejprve musela dotahovat z 1:3 na 3:3. Zakrátko se octla v ještě svízelnější situaci, když prohrávala 3:5. Nasazená favoritka ale třetí sadu nepřipustila a skvělou sérií čtyř získaných gemů v řadě dovršila parádní obrat. O vyrovnání svého loňského maxima si Vondroušová zahraje buď s Běloruskou Arynou Sabalenkovou (2.), nebo proti Sin-jü Wang (100.) z Číny.
2:0
6:2
7:63
Marie Bouzková nevyužila příznivého losu k premiérovému postupu do třetího kola grandslamu a estonské veteránce z druhé stovky žebříčku podlehla ve dvou setech.
První sada se české tenistce vůbec nepovedla, když se marně hledala na podání. Nízká úspěšnost prvního servisu a pouze jeden z jedenácti vyhraných míčků po druhém nedávaly šanci na úspěch proti aktivně hrající ranařce.
Ve stejném stylu se vyvíjela i druhá sada, Bouzková prohrávala 2:4 a čelila dvěma brejkbolům, ale dokázala povstat a zápas zdramatizovat. V tie-breaku se však Kaia Kanepiová rozpodávala a nedala Češce šanci.
Challenger Forli (Krytý tvrdý povrch)
2:1
6:4
6:74
6:4
Lukáš Rosol (271.) vyhrál na halovém challengeru v italském Forli i svůj čtvrtý zápas a zahraje si na turnaji o semifinále! Šestatřicetiletý Čech sice v souboji dvou kvalifikantů poprvé ztratil na akci set, chorvatského favorita Bornu Goja (286.) ale nakonec udolal 6:4, 6:7(4) a 6:4,a to bez prohraného podání. Úvodní set získal brněnský rodák jediným brejkem z posledního desátého gemu. Druhé dějství dospělo bez ztraceného servisu do zkrácené hry, v níž Rosol rychle prohrával 0:4 a více než čtyři body už neuhrál. V rozhodujícím setu se pak Rosol zmocnil v pátém gemu znovu jediného brejku a dovedl duel bez větších potíží do zdárného konce. Ve čtvrtfinále jej v pátek čeká Pavel Kotov (231.) z Ruska.