2:1
6:74
7:5
6:2
Petra Kvitová (17.) vstup do nové tenisové sezony nezvládla. Česká trojka prohrála v úvodním kole pětistovky v Adelaide s domácí Australankou Priscillou Honovou (263.). S hráčkou třetí světové stovky žebříčku padla rodačka z Bílovce za 2 hodiny a 20 minut po setech 7:6(4), 5:7 a 2:6, ačkoliv vedla ve druhém setu bez ztráty podání už 4:2. Kvitová kupila velké množství nevynucených chyb a překvapivě tak na úvodní akci roku končí již v prvním kole.
Challenger Bendigo (Tvrdý povrch)
2:0
6:2
6:3
Výborný vstup do nové tenisové sezony má za sebou v australském Bendigu Jaroslav Pospíšil (792.). Čtyřicetiletý Čech přehrál v duelu tenistů z osmé stovky žebříčku ATP domácího držitele divoké karty Matthewa Christophera Romiose (745.) za hodinu a 27 minut 6:2 a 6:3. Pospíšil odvrátil proti o osmnáct let mladšímu soupeři všechny tři brejkboly, sám pak na příjmu uspěl hned čtyřikrát. Ve 2. kole challengeru čeká prostějovského rodáka šestnáctý nasazený Zizou Bergs (192.) z Belgie.
0:2
4:6
4:6
Ve druhém kole Kopřiva narazí na druhého nasazeného Cema Ilkela, kterému v žebříčku patří 144. příčka.