ATP Gstaad (Antuka)
0:2
3:6
0:6
Vít Kopřiva ve Gstaadu skalp dalšího favorita nezískal. Přemožitel nasazené jedničky a světové desítky Kanaďana Shapovalova v semifinále nestačil na turnajovou trojku Caspera Ruuda. S hvězdným Norem držel rodák z Bílovce krok jen do stavu 3:3. Poté prohrál devět gemů v řadě a tím i poměrem 3:6, 0:6 celý zápas. Po zásluze ovšem čtyřiadvacetiletého Kopřivu vyprovázel z kurtu bouřlivý potlesk, ke kterému se připojil i sám Ruud. Tenista ze třetí stovky žebříčku si zahrál na okruhu ATP vůbec poprvé v kariéře a rovnou došel mezi čtyři nejlepší účastníky. Klobouk dolů a jen tak dále. Ruud se v neděli utká o titul s Francouzem Hugem Gastonem, proti němuž bude znovu velkým papírovým favoritem.
OH - dvojhra ženy (Tvrdý povrch)
0:0
2:5
skreč 1
Barbora Krejčíková strávila při své olympijské premiéře na centrálním dvorci pouhou půlhodinu. Během ní stačila zaznamenat proti Zarině Dijasové hned tři brejky. Kazaška se za stavu 2:3 nechala ošetřit a po dalších dvou gemech duel pro zranění levého lýtka skrečovala. Ve druhém kole narazí česká grandslamová vítězka a nasazená osmička na nejmladší účastnici olympijského turnaje. Tou je v Tokiu osmnáctiletá Kanaďanka Leylah Annie Fernandezová, 72. tenistka žebříčku WTA.
1:2
4:6
6:3
4:6
V dalším kole olympijského turnaje narazí Markéta Vondroušová na vítězku duelu mezi Američankou Alison Riskeovou a Rumunkou Mihaelou Buzarnescuovou.
2:0
6:3
6:0
Ve finále se Lehečka utká s vítězem zápasu mezi Argentincem Nicolasem Kickerem a Boticem Van de Zandschulpem z Nizozemska.