2:1
4:6
6:4
7:5
Lucie Šafářová dokázala ještě velkolepější obrat než ve druhém setu. Zápas plný zvratů dotáhla Češka po postupu z kvalifikace k vítěznému konci, když v prvním setu ztratila vedení 3:1, ale ve druhém naopak otočila z 2:4 na 6:4 a v tom rozhodujícím dokonce utekla z mečbolu a ze stavu 2:5, kdy měla manko dvou brejků, otáčí na 7:5. Nutno ovšem dodat, že jí výrazně pomohla 17 dvojchybami a poněkud labilní hrou australská reprezentantka.
Lucie Šafářová si v Montrealu zahraje druhé kolo, s tímto příjemným konstatováním se loučím a děkuji za pozornost.
2:0
6:4
6:4
Karolína Plíšková tedy zvládla roli favoritky v souboji dvou českých tenistka a jako nasazená devítka postupuje do druhého kola. Krajanku Kateřinu Siniakovou porazila dvakrát 6:4 za devadesát minut.

Klíčový game celého zápasu se ukázal být sedmý v první sadě, kdy Plíšková dlouho bojovala o svůj servis a musel jít pětkrát přes shodu, dokonce nabídla soupeřce brejkbol, ale ubránila se. Poté nabrala jistotu a na kurtu převážně vládla ona. Na konci první sady využila jediný brejkbol, který ji soupeřka nabídla a vyhrála ho 6:4.

Dominance Plíškové na kurtu pokračovala i nadále a hned zkraje druhé sady prolomila Siniakové servis znovu. Poté i světové devítky přišel mírný pokles ve hře, nicméně v klíčové desáté hře využila druhý mečbol a po hodině a půl se může radovat z postupu.

Siniaková nevyužila slabšího prvního servisu Plíškové, se kterým favoritka zápasu bojovala prakticky po celý první set a to jí stálo zápas, byť ho nedala zadarmo, tak v klíčových okamžicích chybovala s Montrealem se loučí hned v prvním kole.
1:2
6:3
6:76
2:6
Lucie Šafářová a Karolína Plíšková úvodní kolo v Montrealu zvládly a postoupily dále, o což se snažila i Barbora Strýcová, která po prvním setu vedla nad Magdalénou Rybárikovou 1:0 a ve druhé sadě podávala na vítězství, jenže slovenská tenistka ji o podání dokázala připravit a dotáhnout druhý set do zkrácené hry, ve které se skóre přelévalo ze strany na stranu, Magdaléna Rybáriková ji ale zvládla lépe. Na řadu přišel rozhodující set, který ovládla rodačka z Piešťan, a po setech 6:3, 6:7 a 2:6 postoupila do druhého kola. Barbora Strýcová v Montrealu končí.