WTA Dauha (Tvrdý povrch)
0:0
zrušené
Na sociálních sítích se zmiňuje zranění zad, kvůli čemuž nemůže do utkání nastoupit.
2:1
7:5
2:6
7:5
Marie Bouzková (35.) ustála téměř tříhodinovou bitvu se Sofií Keninovou (45.), kterou porazila 7:5, 2:6, 7:5, a slaví postup do druhého kola turnaje WTA 1000 v katarském Dauhá. Bouzková vedla 1:0 na sety a 2:0 ve druhém setu, avšak Keninová následně získala šest her v řadě a vynutila si rozhodující dějství. Během něho se Bouzkové povedlo dostat do vedení 5:3 a pak měla hned tři mečboly na returnu v deváté hře. Keninová se v utkání zachránila a dokonce srovnala na 5:5. V dramatické koncovce se ale české tenistce povedlo v jedenáctém gemu přes tři shody znovu prorazit servis Američanky. Ve dvanáctém gemu sice Keninová odvrátila i čtvrtý mečbol, ale pátý už dokázala Bouzková proměnit. O postup do osmifinále si Marie Bouzková zahraje s americkou kvalifikantkou Danielle Collinsovou, která porazila třináctou nasazenou Veroniku Kuděrmetovovou 7:5, 6:3.
0:2
3:6
6:78
Linda Nosková (28.) postoupila na tisícovce v katarském Dauhá do druhého kola. Čtvrtfinalistka letošního Australian Open vstoupila do akce výhrou 6:3 a 7:6(8) nad americkou kvalifikantkou Bernardou Peraovou (83.). V prvním setu otočila Nosková pěti gemy v řadě nepříznivé skóre 1:3. Ve druhém dějství se dostala třikrát do náskoku brejku, ani jednou ho ale při vlastním podání nezvládla potvrdit. Ve zkrácené hře pak vsetínská rodačka odvrátila tři setboly protivnice, aby následně proměnila po dramatickém průběhu svůj první mečbol. Příští soupeřkou Noskové bude sedmá nasazená Maria Sakkariová z Řecka.
1:2
6:2
6:73
4:6
Karolína Plíšková (59.) pouhý den po zisku titulu v Kluži vstoupila vítězně do tisícovky v Dauhá. Po náročném přesunu do Kataru otočila dvě a čtvrt hodiny dlouhé střetnutí s Ruskou Annou Kalinskou (40.). Čtvrtfinalistku letošního Australian Open porazila 2:6, 7:6(3) a 6:4. Do zápasu vstoupila rodačka z Loun čtyřmi prohranými gemy, postupně ale nalezla herní rytmus. Druhý set dospěl bez jediného brejku do zkrácené hry, kterou zvládla lépe Plíšková. V rozhodujícím dějství si pak rychle vypracovala náskok 4:0. Za stavu 5:2 se jí nepovedlo duel dopodávat, o dva gemy později už ale ano. Příští soupeřkou bývalé světové jedničky bude další Ruska – tentokrát Anastasia Potapovová (34.).
2:1
6:2
0:6
6:4
Markéta Vondroušová se ve druhém kole katarského turnaje v Dauhá na postup pořádně nadřela, Belgičanku Greetje Minnenovou nakonec udolala po setech 6:2, 0:6 a 6:4.

V prvním setu dramatu nic nenasvědčovalo, česká tenistka dominovala a protihráčce povolila pouhé dva gemy. Druhá sada ale byla jako den a noc, rázem měla výrazně navrch Belgičanka a v roli velké outsiderky sokyni uštědřila kanára. I ve třetím setu byla dlouho napřed Minnenová, jež ale nezvládla koncovku a od stavu 4:3 a výhody brejku zbylé tři gemy, z toho dva na podání, prohrála.

V osmifinále se Markéta Vondroušová utká s vítězkou zápasu Marta Kosťuková – Anastasija Pavljučenkovová.
Challenger Glasgow (Krytý tvrdý povrch)
0:2
6:75
4:6
Černá série Jiřího Veselého pokračuje šestou porážkou, v letošním roce stále marně vyhlíží vítězný zápas, přestože mu stejně jako před týdnem v Nottinghamu přál los. Sedmnáctiletý Henry Searle, vítěz loňské wimbledonské juniorky, si na jeho úkor připisuje první výhru v hlavní soutěži challengeru v životě.
Veselého hra se celý zápas opírala o výborný servis, jenže v každém setu přišlo jedno selhání. Nejdříve ztratil šest míčků v řadě v tie-breaku první sady, která se obešla na obou stranách bez jediného brejkboku, a přestože tři setboly dokázal odvrátit, čtvrtý už Searle přímo z podání proměnil.
Za stavu 2:2 pak český tenista pustil soupeře ke třem brejkbolům a druhý z nich neodvrátil. Sám se mohl vrátit do hry v osmé hře, kdy rovněž vedl 40:0, ale jediné tři brejkboly v zápase mladičký Searle bravurně odvrátil a zbytek zápasu si již pohlídal.