25:20
23:25
21:25
Němky nakonec potvrdily roli favoritek a český národní tým poráží ve čtyřech setech.

Úvodní set byl pořádně vyrovnaný a musela rozhodnout až samotná koncovka. V ní udělala klíčovou chybu v útoku Andrea Kossányiová a Němky šly do vedení. Mizerný úvod druhého dějství dokázaly Češky až téměř zázračně otočit a srovnat na 1:1. Starty do setů dnes českému výběru nešly podle představ. Třetí set ale znovu dospěl do koncovky, ale po vyrovnání na 22:22 se už Češky neprosadily. Čtvrtý set byl jak na houpačce, Češky dotáhly ztrátu 0:6, poté dokonce vedly o dva body, ale závěr už zase patřil favoritkám.
3:1
25:20
25:23
20:25
25:18
Žiaľ, tretí set naše dievčatá nezvládli, aj keď sme v ňom vyhrávali o štyri body, ale potom prišla maďarská šesťbodová šnúra a napokon prvé tri body z dôležitého zápasu získava Maďarsko!

Ešte sa nič vážneho nedeje, ale tieto body nám neskôr môžu chýbať. Nič však nie je stratené, čakajú nás ešte ďalšie zápasy a veríme, že tam sa nám už bude dariť lepšie. Čaká nás deň voľna, najbližšie sa tak predstavíme v nedeľu proti domácemu Chorvátsku o 17:15.

S konštatovaním, že sme prehrali prvý zápas na tomto európskom šampionáte s Maďarskom 1:3 sa lúčim a želám dobrú noc!