HC Slovan Bratislava v KHL (kon.)
koniec udalosti
Tlačová konferencia pri príležitosti prijatia Slovana Bratislava do KHL

Štvrtok 21.06.2012, 11:00Tlačové konferencie
   
  11:28
  Tlačová konferencia je ukončená. Z Bratislavy praje pekný deň Vladimír Korduliak. (11:28:08)
   
  11:27
  Pán Široký informuje, že pán Žigmund Pálffy je ďalší hráč, s ktorým HC Slovan rokuje o jeho pôsobení v drese HC Slovan, rokovania ešte nie sú ukončené.
   
  11:25
  HC Slovan začne účinkovanie v KHL na domácom ľade, skupina, v ktorej bude účinkovať a skladba mužstiev ešte nie je známa, môžme len dedukovať na základe geografickej oblasti.
   
  11:23
  Zápasy domáceho HC Slovan budú začínať o 19"00 hodine, pán Krajčí informuje aj o permanentkách, ktoré sú ešte v predaji. Na sezónu je predpoklad predaja 4.000 až 4.500 permanentiek.
   
  11:21
  Pán Čada informuje, že súťaž je veľmi náročná z hľadiska počtu zápasov, rozlosovania, samotného cestovania. Bratislava je z geografického hľadiska druhá najdlhšia na západe, hráčov čakajú náročné hodiny cestovania, posuny v časových pásmach, realizačný tím na výjazdoch má čo robiť, aby sa všetci zmobilizovali a zaznamenali úspech.
   
  11:19
  Pán Krajčí informuje, že HC Slovan má majoritného prepravcu pre veľké vzdialenosti ohľadom cestovania na zápasy, jeho meno bude zverejnené až po podpísaní dohody na ktorej sa pracuje, bude to nadnárodný prepravca a jedine s typmi Boeing alebo Air-bus, toto sú po tragédii v Jaroslavli podmienkou vedenia KHL.
   
  11:16
  Pán Široký odpovedá na otázku rozpočtu, že sú kluby, ktoré majú ďaleko vyšší rozpočet. 10.000.000 Eur je veľký peniaz na účinkovanie klubu, ktoré zohrali úlohu už v minulosti, prečo HC Slovan nezačal s KHL už skôr. Zároveň jeho účinkovanie je prínosom pre Slovenskú republiku zúčastniť sa slovenským podnikom aj v hospodárskej oblasti na území Ruskej federácie.
   
  11:14
  Na otázku tvrdých tréningov hráčov pod vedením trénerov v Slovane pán Široký uviedol, že všetko záleží na pánu trénerovi, ktorý zodpovedá za výkony mužstva.
   
  11:13
  Tréner Rostislav Čada na otázku, ako je spokojný so skladbou mužstva odpovedá - žiaden tréner nikdy nie je spokojný so skladbou mužstva, ale celé sa to ťažko rodilo a je to veľmi ťažké a celé sa to urobilo v maxime, aby sa mužstvo dostalo do tejto fázy a vedenie bude naďalej rokovať aj s mladšími hráčmi, ktorí by vytvorili zdravé športové prostredie, odvahy, agresivitu, pohyb. Pán Čada víta hráčov, ktorí majú chuť pracovať každý deň, aj po prehratých zápasoch, s vysokými morálnymi vlastnosťami.
   
  11:10
  Pán Maroš Krajčí informuuje - rozpočet klubu je minimálny rozpočet naordinovaný KHL, čiže minimálne 10.000.000 Eur. K tomu nefinančný príjem hráčov, ako sú služobné autá, nefinančné plnenia v sume 6.000.000 Eur.
   
  11:08
  Slovo dostal pán Rostislav Čada, ktorý má cieľ účinkovania v KHL jedine úspech. KHL je kvalitná liga a cieľ HC Slovan je v každom prípade play-off.
   
  11:07
  Hráčsky káder tvoria hráči minuloročného HC Slovana, ku Konrádovi by sa mal pridať brankár fínskeho Karpat Oulu, jeho príchod je v rokovaní, taktiež je klub v rokovaní s pánom Miroslavom Šatanom. HC Slovan ešte rokuje aj s klubom HC Košice o príchode hráčov z východu. Hráči, o ktorých má HC Slovan záujem ešte budú musieť klub presvedčiť v príprave o oprávnenosti svojej nominácie.
   
  11:05
  Slovo dostal pán Maroš Krajčí, ktorý informuje o hráčskom kádri Slovana.
   
  11:04
  HC Slovan po ťažkých rokovaniach s vedením KHL napokon uspel a klub HC Slovan chce vstúpiť do KHL s renomé, ktoré získal za 90 rokov svojej činnosti a verí, že nebude outsider súťaže.
   
  11:03
  HC Slovan sa niekoľko rokov snažil o vstup do Českej hokejovej extraligy, žiaľ neúspešne, a tak nastúpil plán príprav na vstup do KHL.
   
  Pán Juraj Široký informuje o vstupe HC Slovan do KHL, o ktorej vedenie klubu uvažovalo už od vzniku samotnej súťaže.
   
  11:01
  Slovo dostal pán Juraj Široký.
   
  Tlačová konferencia práve začala. Pred hodinou oficiálne klub HC Slovan Bratislava vstúpil do KHL.
   
  Dobrý deň z Bratislavy, o pár minút začne tlačová konferencia pri príležitosti prijatia HC Slovan Bratislava do KHL. Konferencie sa za HC Slovan zúčastnia pán Juraj Široký - prezident klubu HC Slovan, pán Maroš Krajčí - generálny manažér klubu a pán Rostislav Čada - hlavný tréner klubu.

  Vladimír Korduliak