| Vlci Žilina – Prešov | 2:3 (po pr.) | | | Michalovce – Košice | 2:3 (0:1 po s.n.) | | | Poprad – B. Bystrica | 2:1 (2:1 po s.n.) |
| Trenčín – Zvolen | 5:3 (kon.) | | | Nitra – Slovan Bratislava | 2:5 (kon.) | | | Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves | 2:3 (1:2 po s.n.) |
| Martin – Topoľčany | 8:6 (kon.) | | | Trnava – Skalica | 0:5 (kon.) | | | Dubnica – BIT markets TEBS Bratislava | 3:1 (kon.) |
| Pov. Bystrica – Levice | 5:6 (1:2 po s.n.) | | | Nové Zámky – Detva | 5:4 (kon.) | | | Žiar nad Hronom – Humenné | 3:0 (kon.) |
| Třinec – Liberec | 3:5 (kon.) | | | Plzeň – Motor ČB | 2:3 (po pr.) | | | Litvínov – Vítkovice | 2:5 (kon.) |
| Kometa Brno – Sparta Praha | 3:1 (kon.) | | | Pardubice – Mladá Boleslav | 5:2 (kon.) | | | Kladno – Hradec Králové | 2:3 (po pr.) |
| Karlovy Vary – Olomouc | 4:2 (kon.) |
| Boston – St. Louis | 5:2 (kon.) | | | Ottawa – NY Rangers | 2:4 (kon.) | | | Tampa Bay – Pittsburgh | 3:4 (kon.) |
| Florida – Nashville | 1:2 (po pr.) | | | NY Islanders – Colorado | 6:3 (kon.) | | | Carolina – Toronto | 1:5 (kon.) |
| Columbus – Detroit | 6:5 (2:0 po s.n.) | | | Calgary – Minnesota | 4:1 (kon.) | | | Edmonton – Seattle | 9:4 (kon.) |
| LA Kings – Chicago | 1:2 (kon.) |
| RI Okna Berani Zlín – Sokolov | 2:1 (kon.) |
koniec
HC Energie Karlovy Vary
4:2
(1:0, 1:2, 2:0)
HC Olomouc
Piatok
05.12.2025, 18:00
• Mattoni Arena, Karlovy Vary
• Tipsport extraliga (ČR)
• 29. kolo
Daniel Maňura
Góly a asistencie:
3. Egle (M. Kočí), 34. Jones (Mikyska), 45. Sapoušek (Mamčics), 60. Minárik (Jones, Bambula) – 37. Nahodil, 40. Orsava (Fridrich, Ondrušek)
Rozhodca: Pilný, Květoň – Brejcha, Štěpánek
Diváci: 3489
Nepremenená penalta:
HC Energie Karlovy Vary:
Frodl (D. Král) – M. Kočí, Myšák, Jaks (A), Mikyska, David Moravec, Mamčics, Dello – O. Beránek (A), Černoch (C), Šťastný – Bambula, Jones, Sapoušek – P. Tomek, Egle, Jiskra – Koffer, Minárik, Lukošik.
Náhradníci:
Tréner: Pavel Patera
HC Olomouc: Cichoň (Machovský) – T. Černý, Ondrušek (C), Stella, Cosgrove, Hrádek, Řezníček, Rutar – Orsava (A), Čacho, Krastenbergs – Navrátil, Nahodil (A), Plášek – Ministr, Macuh, Fridrich – Doktor, O. Najman, Anděl.
Náhradníci:
Tréner: Róbert Petrovický
Náhradníci:
Tréner: Pavel Patera
HC Olomouc: Cichoň (Machovský) – T. Černý, Ondrušek (C), Stella, Cosgrove, Hrádek, Řezníček, Rutar – Orsava (A), Čacho, Krastenbergs – Navrátil, Nahodil (A), Plášek – Ministr, Macuh, Fridrich – Doktor, O. Najman, Anděl.
Náhradníci:
Tréner: Róbert Petrovický
Rozhodca: Pilný, Květoň – Brejcha, Štěpánek
Diváci: 3489
SK
PL
EN
HU
RU
Hokej
Futbal
Florbal
Hádzaná
Tenis
Basketbal
Hokejbal
Střely na bránu 24 – 22
Vhazování 42 – 20
Branky a nahrávky: 3. Egle (M. Kočí), 34. Jones (Mikyska), 45. Sapoušek (Mamčics), 60. Minárik (Jones, Bambula) – 37. Nahodil, 40. Orsava (Fridrich, Ondrušek). Rozhodčí: Pilný, Květoň – Brejcha, Štěpánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3489. Průběh zápasu: 2:0, 2:2, 4:2.
Zdá se, že máme rozhodnuto. Tým z lázeňského města vede už o dvě branky, když do odkryté sítě poslal kus černé gumy slovenský forvard JAKUB MINÁRIK, který přidává svoji třetí trefu v probíhajícím ročníku – 4:2. Asistence: Nicholas Jones a Jan Bambula.
Josef Myšák – 2 min., podrážení
Josef Myšák – 2 min., vražení na hrazení
Do třetí periody vstoupil aktivněji hosté, vedení si však beze zpět Energie. Pokus od modré čáry za záda Cichoně tečoval ROBIN SAPOUŠEK, který střílí svoji první branku v nejvyšší soutěži. Asistence: Roberts Mamčics.
Střely na bránu 18 – 14
Vhazování 25 – 9
Energetici nezvládli závěrečné sekundy a do kabin se půjde za vyrovnaného stavu. Puku se zmocnil JAKUB ORSAVA, který si nejprve povedeně stáhl puk do forhendu a následně mířil přesně do horního růžku – 2:2. Asistence: Petr Fridrich a Jiří Ondrušek.
Kohouti využívají přesilovou hru a ztrácí opět jedinou branku. Rána od modré čáry propadla Frodlovi a do sítě ji s velkou porcí štěstí protlačil LUKÁŠ NAHODIL, který prokázal největší důraz v předbrankovém prostoru – 2:1. Bez asistence.
Matteo Kočí – 2 min., hrubost
Tentokrát se už NICHOLAS JONES trefuje, kanadský útočník byl před bránou tam, kde měl být a po parádním vyřešením této situace rozvlňuje síť za Cichoňem – 2:0. Asistence: Dalimil Mikyska.
Jakub Orsava – 2 min., podrážení
Střely na bránu 9 – 8
Vhazování 14 – 9
Nicholas Jones – 2 min., hrubost
Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Rok Macuch – 2 min., hrubost
Jakub Doktor – 2 min., nedovolené bránění
Na první branku jsme nemuseli čekat dlouho, postaral se o ni navrátilec do domácí sestavy, HARALDS EGLE, který si vybruslil kolem brány do střelecké pozice a nechytatelnou střelou nedal Cichoňovi šanci – 1:0. Asistence: Matteo Kočí.
Devětadvacáté kolo nabízí kompletní program sedmi utkání, v tomto se podíváme do Karlových Varů, kde domácí změří síly s tabulkovým sousedem z Olomouce. Začínáme za malý okamžik, buďte u toho s námi!
HC Energie Karlovy Vary: Frodl (D. Král) – M. Kočí, Myšák, Jaks (A), Mikyska, David Moravec, Mamčics, Dello – O. Beránek (A), Černoch (C), Šťastný – Bambula, Jones, Sapoušek – P. Tomek, Egle, Jiskra – Koffer, Minárik, Lukošik.
Trenér: Pavel Patera
HC Olomouc: Cichoň (Machovský) – T. Černý, Ondrušek (C), Stella, Cosgrove, Hrádek, Řezníček, Rutar – Orsava (A), Čacho, Krastenbergs – Navrátil, Nahodil (A), Plášek – Ministr, Macuh, Fridrich – Doktor, O. Najman, Anděl.
Trenér: Róbert Petrovický
Rozhodčí: Pilný, Květoň – Brejcha, Štěpánek.
Dle kurzů sázkových kanceláři jsou favoritem domácí, kteří tak mohou potvrdit vynikající formu na svém ledě. Vzájemné zápasy nám však ukazují, že Olomouc bude pro tým z lázeňského mužstva tvrdým oříškem a doufejme, že nás čeká opravdu výživná hokejová podívaná. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.
V obou utkáních, které tyto týmy v aktuální sezóně sehrály, se radovala z vítězství Olomouc. V záři si po obratu odvezla tři body z Karlových Varů za výhru 4:2, v domácím prostředí Kohouti uklovali Energetiky 5:3. O motivaci tak mají domácí rozhodně postaráno.
13 – 1 – 2 – 13. 43 bodů
Olomoucká Mora má stejně bodů jako nejbližší soupeř, pro korektnost však musím dodat, že má odehráno o dva zápasy navíc. I tak ale mohou být Hanáci spokojeni s průběžným umístěním. Kohouti drží za sebou týmy jako Kladno, Vítkovice či České Budějovice, což lze považovat za úspěch vzhledem k tomu, s jakými možnostmi Olomouc do ročníku vstoupila.
Kohouti jsou navíc v dobré formě, v posledních pěti zápasech vydolovali deset bodů a venku patří mezi ty úspěšnější týmy – v dílčí tabulce jim náleží pátá pozice.
Jak je zvykem, nehledejte u Kohoutů velké hvězdy a individuality. Produktivita týmu je rozdělena mezi mnoho hráčů, z nichž má nejlepší bilanci Petr Fridrich, kterého následuje Jakub Navrátil. Z beků je nejproduktivnější předsezónní akvizice ze zámoří Trevor Cosgrove.Matěj Machovský je jasnou gólmanskou jedničkou, což potvrzuje svými statistikami. Úspěšnost vysoko přes dvaadevadesát procent a průměr gólů, který je pod dvě a půl branky na zápas, jsou toho důkazem.
13 – 1 – 2 -11, 43 bodů
Ve výborné formě se nachází Energetici, kteří po třech skalpech na domácím ledě přidali další výhru, když v podkrušnohorském derby zdolali Litvínov po velké bitvě, 2:1. Právě v domácím prostředí jsou Karlovy Vary opravdu silným soupeřem, v tabulce domácích soubojů jim náleží solidní pátá pozice. Jediným týmem, kdo si z Mattoni areny v poslední době body odvezl, byli kladenští Rytíři.
Týmové produktivitě vévodí muž, který rovněž nosí na prsou kapitánské céčko. Nemám na mysli nikoho jiného než Jiřího Černocha, který má ve statistikách jednadvacet bodů (7+14). Pouze o bod méně má jeho parťák z útoku, Ondřej Beránek. Ve třetí desítce v rámci soutěže pak nalezneme jméno Nicka Jonese Mezi deseti nejbodovějšími obránci pak vystupuje lotyšský reprezentant Janis Jaks. Jasnou jedničkou je Dominik Frodl, který pouští svého kolegu mezi tři tyče opravdu sporadicky.