Medvedev – Alcaraz 1:3 (kon.) | Musetti – Djokovič 0:3 (kon.)
Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz (3)
3
61 6 6 6
cz Piatok 12.07.2024, 14:41 • Centrální kurt, All England Club, Londýn (GBR) • Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva) • Semifinále

Stejně jako loni poráží Carlos Alcaraz (3.) v semifinále Wimbledonu Daniila Medveděva (5.) a utká se v neděli o titul s lepším z dvojice Djoković – Musetti.
    Zápas dost připomínal Španělovo čtvrtfinále s Tommym Paulem, kdy také ztratil první set, ale postupně nabýval převahy a další tři sety celkem jasně ovládl.
    V úvodu utkání tahal za delší konec Medveděv, který vedl 3:1 a pak 5:2, oba brejky ale odevzdal a o zisku setu rozhodl ve prospěch ruského tenisty jednoznačný tie-break (7:1).
    V dalších dvou setech však již Alcaraz zpřesnil hru na podání a nepustil soupeře k jedinému brejkbolu, přičemž mu vždy jedno prolomené podání stačilo. Brejkem zahájil Alcaraz také poslední set, pak se sice Medveděv vrátil do hry, ale v sedmé hře udělal několik nevynucených chyb a Alcaraz zápas s přehledem dopodával. Vzájemnou bilanci mezi oběma bývalými světovými jedničkami tak vylepšil na 5:2. (17:44:06)

Konec zápasu
    1:3; 4:6 - Carlos Alcaraz

4:6
    Carlos Alcaraz propálil po ostré výměně soupeře do rohu kurtu a zopakuje si loňské finále!

30-40
    Přímý bod z podání ven z kurtu tradičně potvrzuje jestřábí oko, obhájce titulu má mečbol.

30-30
    Medveděv si soupeře načal na síti, poté zahrál výborný reflexivní volej, obhazuje soka a znovu jej nepouští k mečbolu.

15-30
    Alcaraz výrazně přestřelil křížný forhend od základní čáry.

0-30
    Servis ven z kurtu doprovodil jednadvacetiletý Španěl stopvolejem do opačné strany.

0-15
    Podání na postup do finále zahajuje Alcaraz přímým bodem.

4:5
    Daniil Medveděv otočil gem z 0:30, když jeho soupeř po returnu přebíhal šíři kurtu a vyhodil křížný forhend.

40-30
    Ani teď to nebude mečbol, do obrany zatlačený Alcaraz sice doběhl kraťas, ale zblízka vrací míček pouze do pásky.

30-30
    Po podání zaútočil ruský tenista ven z kurtu a na středu sítě si pohlídal lehký volej.

15-30
    Také Medveděvův přímý bod potvrdilo jestřábí oko. O středovou čáru se míček otřel jen velmi těsně.

0-30
    A pozor, další vítězný return po čáře přibližuje Alcaraze k mečbolům.

0-15
    Alcarazův return do růžku nedokázal Medveděv zpracovat, což prakticky ani nebylo možné.

3:5
    Po podání ven z kurtu si to Španěl namířil k síti a volejem uklízí míček do prázdného pole. Jediný gem ho dělí od opakování loňského finále.

15-40
    Tentokrát pohlednou přestřelku volejů u sítě ovládl Alcaraz, který si našel místo, kam již soupeř nedosáhl.