Udinese – Inter 1:2 (kon.)
Udinese Calcio
1:2 (1:0)
Inter Miláno
cz Pondelok 08.04.2024, 20:45 • Stadio Friuli, Udine • Talianska Seria A • 31. kolo

Držení míče: 23 % : 77 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 2:17. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:11. (22:48:07)

Fotbalisté Interu po závěrečném hvizdu slaví, jako by zrovna získali mistrovský titul. Ten ještě ve své moci nemají, přesto k němu dnes udělali další důležitý krok, když vítězí v Udine brankou Davide Frattesiho z 95. minuty 2:1.

Museli přitom otáčet nepříznivý vývoj zápasu, když ve 40. minutě poslal Udine do vedení šťastným způsobem Lazar Samardžić. Po změně stran nejdříve neplatila branka Carlose Augusta, po chívli ale fauloval brankář Okoye Lautara Martíneze a nařízenou penaltu proměnil Hakan Calhanoglu.

Suverénní remízový král z Udine pak mířil ke své sedmnácté remíze, ovšem v 95. minutě pálil Lautaro Martínez do tyče a odražený míč usměrnil do prázdné branky Davide Frattesi, čímž zařídil Interu výhru. Výhru vzhledem k průběhu zápasu naprosto zaslouženou.

90+8

90+7
    Udine se ještě snaží o závěrečný nápor, ovšem Inter si bez problémů hlídá předbrankový prostor, Wallaceho centr navíc zcela přeletěl všechny hráče před Sommerem, ten se ujme odkopu od branky.
    90+5. Davide FRATTESI - 1:2

90+5
    Inter Milán právě vstřelil branku! Ohromná radost Interu! Lautaro Martínez napřáhl z dálky a pálil do tyče, míč se však odrazil před branku, kam doběhl jediný DAVIDE FRATTESI, ten snadno uklidil míč do prázdné sítě a otevřel bouřlivé oslavy hostů!

90+3
    Lautaro Martínez dostává žlutou kartu za sražení Eboseleho u postranní čáry, také on bude proti Cagliari chybět.

90+2
    Po souboji ve středu hřiště dostává žlutou kartu Benjamin Pavard, jenž bude chybět v příštím zápase Interu proti Cagliari.

90+1
    Rozhodčí Piccinini oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut, na což domácí fanoušci zareagovali mírným bučením.

90
    Dlouhý aut Darmiana odhlavičkoval Kristensen, pak Frattesi pálil zpoza pokutového území mimo branku.

89
    Floriana Thauvina stále trápí výrazné zdravotní potíže, domácí už ale nemohou využít další střídání.

88
    Buchananův skákavý centr doputoval jen do náruče Maduky Okoyeho.

87
    Pro Barellův centr ke vzdálenější tyči si došel Okoye a vyboxoval jej až za protější postranní čáru.

86
    Tak nakonec rozhodčí ani faul neodpískal, hru navazuje míčem rozhodčího ve prospěch Interu.

86
    Ještě před tím ale musí být ošetřen Florian Thauvin po střetu, který těsně předcházel Pereyrově faulu.

85
    Po faulu Roberta Pereyry bude následovat standardní situace pro Inter z pozice vedle pokutového území.

85
    Inter zahrával hned dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém se míč odrazil k Buchananovi, ten si jej rovnal na levačku, pak se mu ale vystřelit nepovedlo.

84
    Pavardův přetažený centr Joao Ferreira odhlavičkoval za branku, následovat bude rohový kop.