Aston Villa – Fulham 3:1 (kon.) | Brighton – Sheffield Utd. 1:1 (kon.) | Liverpool – Brentford 3:0 (kon.)
West Ham – Nottingham 3:2 (kon.) | Chelsea – Manchester City 4:4 (kon.)
Aston Villa FC
3:1 (2:0)
Fulham FC
cz Nedeľa 12.11.2023, 15:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 12. kolo

Utkání je u konce a domácí Aston Villa jej dotáhla k výhře a třem bodům. Ve druhé půli se ale Fulham rozhodl zápas zdramatizovat a předvedl rozhodně lepší výkon, než před pauzou. Jenže směrem kupředu to dlouho nešlo a když už přišla střela, zasáhl pozorný Martínez. V 64. minutě navíc přišel kontr domácích a na konci akce byl Ollie Watkins, který sklepával do odkryté branky. Až poté se ke slovu dostal Fulham a v 70. minutě snížil do podobně odkryté brány Raúl Jiménez. Víc už ale londýnský klub nestihl a zápas tak skončil výsledkem 3:1. Aston Villa je po tomto výsledku na pátém místě s 25 body, zatímco Fulhamu patří 16. místo s 12 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:18:20)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:7. Fauly: 4:17.

90+7

90+6
    Ještě jedna karta pro Fulham, rodící se akci zastavil zatažením protihráče Harrison Reed.

90+5
    McGinn se snažil obehrát Iwobiho, což se mu sice nepovedlo, ale alespoň udržel hru na půlce Fulhamu.

90+4
    Faul hostů a nakonec z toho byla i žlutá karta. Tu za řeči obdržel Carlos Vinícius.

90+3
    Centr letěl na první tyč, kde zasahoval Robinson a odhlavičkoval mimo šestnáctku.

90+2
    Navíc tu bylo autové vhazování u rohového praporku, které se vzápětí změnilo dokonce na roh.

90+1
    Míč je na půlce hostujícího celku, tohle Aston Ville maximálně vyhovuje.

90
    Bude se nastavovat sedm minut.

90
    Další centr odvracel Pau Torres, míč je u středového kruhu.

89
    Fulham to ještě zkouší nákopy k brance, je to ale tak trochu na náhodu.

88
    Bailey už stepuje a půjde utkání dohrát, to je pro Aston Villu dobrá zpráva.

87
    Ošetření je pro tuto chvíli u konce, pokračovat bude mimo hrací plochu.

86
    Přišlápnutý kotník je od krve, tohle bude zřejmě trochu delší ošetřování.

85
    Na trávníku leží domácí Bailey a sám ukazuje, že bude potřebovat ošetření.

84
    Velká šance Villy definitivně rozhodnout. Zleva se do vápna prodral McGinn, jeho pas sklepával Tielemans do brankové konstrukce a pak ještě mohl do prázdné branky zakončit Watkins. Hlavička zblízka mu ale vůbec nesedla a šlo to mimo! V úplném závěru akce byl ještě Bailey, ten trefil boční tyč.

83
    Žlutá karta na straně domácích, mezi potrestané se zapsal Ezri Konsa.

82
    Střídání v týmu Fulham FC:
    ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Harrison Reed.

Aleš Pur

Góly: 27. A. Robinson (vla.), 42. McGinn, 64. Watkins (Bailey) – 70. Jiménez (A. Robinson)

Karty:   66. Watkins (ASV), 83. Konsa (ASV) – 52. Palhinha (FHM), 65. A. Robinson (FHM), 74. Iwobi (FHM), 90+4. Vinícius (FHM), 90+6. Reed (FHM)

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Torres, Digne – McGinn (C), Kamara, Luiz, Tielemans – Diaby (62. Bailey), Watkins.
    Náhradníci: Olsen – Moreno, C. Chambers, Lenglet, Be. Traoré, Zaniolo, Dendoncker, Durán.

Tréner: Unai Emery

Fulham FC: Leno – Castagne, Bassey, Ream (C), A. Robinson – Iwobi (82. Reed), Palhinha – Decordova-Reid (46. H. Wilson), A. Pereira (74. Cairney), Willian (82. A. Traoré) – Jiménez (74. Vinícius).
    Náhradníci: Rodák – Tete, Ballo-Touré, Lukić.

Tréner: Marco Silva

Rozhodca: Hooper – Holmes, Long