West Ham – Everton 0:1 (kon.) | Aston Villa – Luton 3:1 (kon.) | Brighton – Fulham 1:1 (kon.)
Liverpool – Nottingham 3:0 (kon.) | Manchester United – Manchester City 0:3 (kon.)
Manchester United
0:3 (0:1)
Manchester City
Nedeľa 29.10.2023, 16:30 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 10. kolo

Citizens tak po skvelom výkone na Old Trafford porážajú svojho rivala rozdielom triedy. Rozdiel v tomto stretnutí bol opäť Erling Halaand, ktorý vstrelil dva góly. Ten prvý z pokutového kopu v 26. minúte a druhý v 50. minúte, keď hlavou usmernil do siete center Bernarda Silvu. Na konečných 0:3 dával Phil Foden, ktorý do prázdnej brány spečatil stav tohto derby.

Na dnes je to už odomňa všetko.
    Uvidíme sa pri ďalších online-textových prenosoch. S pozdravom komentátor stretnutia, Rastislav Štrauch. (18:29:30)

90+5

90+3
    Žltá karta pre tím Manchester United (Bruno Fernandes).

90+3
    Doku ušiel po ľavej strane až do súperovej šestnástky, ale striedajúcemu hráčovi nevyšla finálna prihrávka.

90+2
    Žltá karta pre tím Manchester United (Antony).

90+1
    Dnešné stretnutie sleduje 73502 divákov.

90
    Rozhodca pridáva k tomuto zápasu ešte štyri nadstavené minútky.

88
    Garnacho unikol po ľavej strane až do šestnástky, no aj tentoraz sa skvele vrátil do defenzívy Kyle Walker, ktorý hrá veľmi podarený zápas.

87
    Dvojité striedanie aj v podaní City. Odchádza Alvarez a Grealish. Prichádza Kovačič a Doku.

86
    Striedanie v tíme Manchester United:
    z ihriska odchádza Marcus Rashford, prichádza Anthony Martial,
    z ihriska odchádza Christian Eriksen, prichádza Antony.

85
    Päť minút ostáva dokonca zápasu o ktorom je už zrejme rozhodnuté o jeho osude.

83
    Fernandes a jeho rohový kop našiel v šestnástke Eriksena, ale ten svojím volejom len trafil dobre postavenú obranu súpera.

82
    Eriksen centroval na Garnacha, ale Ederson aj v tomto prípade zasahuje bez väčších problémov

81
    Na opačnej strane skúšal individuálnu akciu Garnacho, ale obrana City dnes naďalej ostáva sto percentná.

80
    Phil Foden sa chcel presadiť aj po druhý krát, ale jeho akrobatické zakončenie nožničkami tesne minula tyč brány Onanu.

79
    Manchester City dal gól!
    O víťazovi tohto stretnutia je rozhodnuté! Najprv Rodriho pokus Onana len vyrazil k Halaandovi, ten sa následne rozhodol prihrať na PHILA FODENA a ten do odkrytej siete definitívne spečaťuje osud Červených Diablov v tomto zápase – 0:3.

78
    Foden zakombinoval s Bernardom Silvom, ale táto kombinácia tentokrát nepriniesla vytúžený tretí gól v sieti Onanu.

76
    Už sa zdalo, že United mieria po strate súpera do sľubného brejku, ale Eriksen dal prihrávku na päty Garnachovi, čo okamžite využila obrana Citizens.

75
    Grealish sa opäť chcel presadiť samostatne, no jeho pokus z diaľky bol len zrazený na ďalší roh.

Rastislav Štrauch

Góly: 26. Haaland, 50. Haaland, 79. Foden

Karty:   25. An. Onana (MAN), 42. Amrabat (MAN), 90+2. Antony (MAN), 90+3. Fernandes (MAN) – 43. Foden (MAC)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 4:11. Rohy: 7:12. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 9:6.
    Manchester United: An. Onana – Dalot, Maguire, Evans, Lindelöf (74. Reguilón) – Amrabat (46. Mount), McTominay – Fernandes (C), Eriksen (86. Antony), Rashford (86. Martial) – Højlund (73. Garnacho).
    Náhradníci: Bayındır – Mainoo, Mejbri, Varane.

Manchester City: Ederson – Walker (C), Dias, Gvardiol – Stones, Rodri – Foden, J. Álvarez (87. Kovačić), B. Silva, Grealish (87. Doku) – Haaland.
    Náhradníci: Ortega – Aké, Bobb, Gómez, Lewis, Nunes, K. Phillips.