Salzburg – Sociedad 0:2 (kon.) | Union Berlín – Braga 2:3 (kon.) | Kodaň – Bayern 1:2 (kon.)
Inter – Benfica 1:0 (kon.) | Lens – Arsenal 2:1 (kon.) | Manchester United – Galatasaray 2:3 (kon.)
Neapol – Real Madrid 2:3 (kon.) | Eindhoven – Sevilla 2:2 (kon.)
1. FC Union Berlín
2:3 (2:1)
Sporting Braga
cz Utorok 03.10.2023, 18:45 • Olympiastadion, Berlín • Liga majstrov • Skupina C

Nesmírně hořké konce mají zatím zápasy nováčka Ligy mistrů. Po Madridu prohrál Union Berlín také doma gólem z 94. minuty, přestože dnes vedl nad Bragou po slepených gólech Sheralda Beckera již 2:0. Braga do přestávky snížila dorážkou po rohu a ve druhém poločase otočila skóre střelami z velké dálky. Přitom ta rozhodující padla ani ne minutu po nevyužité šanci na opačné straně, kterou měl český reprezentant Alex Král. Ten si připsal asistenci u historicky první branky Unionu v soutěži, jenže nakonec bude se svými spoluhráči smutnit. (20:53:56)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 9:1. Fauly: 12:10.

90+6
    90+4. André CASTRO - 2:3

90+4
    Braga právě vstřelila branku!
    Stejně jako v Madridu inkasovali Berlínští těžký direkt v posledních vteřinách zápasu. Abel Ruiz zprava prostrčil míč na Brumu, jehož zpětnou přihrávku posílá šajtlí ze střední vzdálenosti pro všechny naprosto překvapivě do sítě k pravé tyči střídající ANDRÉ CASTRO.

90+4
    Po rohu je pískán jednomu z naskakujících hlavičkářů v červenobílém dresu útočný faul.
    90+3. Královu střelu vyškraboval Magalhães na roh

90+3
    Alex Král měl na kopačce rozhodnutí, do odraženého míče se opřel z 22 metrů a jeho skákavou střelu mezi dva beky brankář Magalhães jednou rukou vytěsnil na roh.

90+1
    João Moutinho posílal trestný kop z hloubi pole do pokutového území jen k domácím hlavičkářům.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Na sklonku základní hrací doby se hraje především uprostřed hřiště, pro oba celky bude asi prioritou neztratit bod.

87
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Jérôme Roussillon.

86
    Střídání v týmu SC Braga:
    ze hřiště odchází Josafat Mendes, přichází André Castro.

86
    Aaronson si naběhl na Vollandův centr z pravého křídla, hlavičkou z malého vápna těsně minul vzdálenější tyč a trenér Urs Fischer se na lavičce chytá za hlavu.

83
    ze hřiště odchází Ricardo Horta, přichází Vitor Carvalho,
    ze hřiště odchází Álvaro Djaló, přichází Abel Ruiz.

83
    Centr vyboxoval Magalhães a další dva nákopy do vápna zpracovala obrana Bragy bez větších potíží.

82
    Becker s Niakatém sehráli stejný souboj jako před minutou načisto a tentokrát už následuje roh Unionu.

81
    ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Brenden Aaronson.

Karel Jedlička

Góly: 30. Becker (Král), 37. Becker (Tousart) – 41. Niakaté (R. Horta), 51. Bruma (R. Horta), 90+4. Castro (Bruma)

Karty:   13. Bonucci (UNB), 54. Leite (UNB) – 16. R. Horta (BRG), 46. Banza (BRG), 72. Zalazar (BRG)   81. Jorge (trenér) (BRG)

1. FC Union Berlín: Rønnow – Doekhi, Bonucci, Leite – Juranović, Haberer (81. Aaronson), Král, Tousart (63. Laïdouni), Gosens (87. Roussillon) – Becker, Behrens (63. Volland).
    Náhradníci: Schwolow, Stein – Jaeckel, Trimmel, Kemlein.

Tréner: Fischer

Sporting Braga: Matheus – J. Mendes (86. Castro), Saatçı, Niakaté, Borja (73. A. Marín) – Zalazar (73. Moutinho), R. Horta (C) (83. V. Carvalho), Musrátí – Bruma, Banza, Djaló (83. A. Ruiz).
    Náhradníci: Sá, Horníček – Fonte, P. Oliveira, A. Horta, Lopes, Pizzi.

Tréner: Jorge

Rozhodca: Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB)