Nórsko – Gruzínsko 2:1 (kon.) | Španielsko – Cyprus 6:0 (kon.) | Malta – S. Macedónsko 0:2 (kon.)
Taliansko – Ukrajina 2:1 (kon.) | Švédsko – Rakúsko 1:3 (kon.) | Belgicko – Estónsko 5:0 (kon.)
Rumunsko – Kosovo 2:0 (kon.) | Izrael – Bielorusko 1:0 (kon.) | Švajčiarsko – Andorra 3:0 (kon.)
Belgicko
5:0 (2:0)
Estónsko
cz Utorok 12.09.2023, 20:45 • King Baudouin Stadium, Brusel • Kvalifikácia ME • Skupina F

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (22:47:55)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 6:1. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 5:5.

Je dobojováno! Belgie v zápase proti Estonsku potvrdila roli favorita a vítězí nad pobaltskou zemí 5:0.
    První poločas začali aktivněji domácí „rudí ďáblové“ a už ve 4. minutě se radovali z branky, když se po centru Carrasca od rohového praporku trefil hlavou Jan Vertonghen. V 18. minutě to pak bylo už o dva góly, když estonské obránce pomotal Leandro Trossard a následnou střelu namířil mimo dosah brankáře Heina. Velkou šanci na snížení pak měli o sedm minut později také hosté, avšak střela Henriho Aniera zastavila branková konstrukce. A když se ve 40, minutě neujala ani štiplavá rána od Dokua, byl stav o poločase 2:0 pro domácí.
    Ve druhé půli Belgičané definitivně zlomili odpor soupeře, a to když se během dvou minut dvakrát trefil kanonýr Romelu Lukaku a zaznamenal tak svůj sedmý a osmý gól v kvalifikaci. Gólový účet svého týmu pak v 88. minutě dovršil Charles de Ketelaere, který kličkou obešel obránce a následně se trefil přesnou ranou na přední tyč.

90+2

90+2
    Siňavskij se trochu zamotal na půli hřiště do svých kliček a poté míč ztratil, Opendovi ale míč od nohy také odskočil, a tak mají míč zase Estonci.

90+1
    Pokus na branku vyslal také Siquet, jeho skákavá střela ale zamířila jen vedle pravé tyče estonské branky.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90
    Střelec poslední branky faulován na vlastní polovině.
    88. Charles De Ketelaere - 5:0

88
    Belgie právě vstřelila branku!
    A padne i pátý gól! Nejprve obránce Paskotšiho motal Doku, poté také Theate a následně též CHARLES DE KETELAERE, který mu udělal kličku do protipohybu a následně trefil přesně volný prostor na přední tyči Heinovy branky.

86
    Z následujícího rohu domácí nezahrozili.

85
    Velká šance na belgický pátý gól! Theate vracel míč do pokutového území, kde ho chtěl Opendovi přiťuknout Lukebakio, těsně před belgickým forvardem ale na roh míč odvrátil jeden z obránců Estonců!

84
    Střídání v týmu Belgie:
    ze hřiště odchází Jan Vertonghen, přichází Zeno Debast.

83
    Po nečekaném odrazu míče vypálil z úhlu Doku, své zakončení ale nasměroval i díky teči obránce jen do postranní sítě.

82
    Dobrý nápad od Lukebakia, který kvalitním centrem za obránce hledal Mangalu, jenže belgický záložník Nottinghamu Forrest na míč nedosáhnul.

81
    Estonci si po levé straně dál než k půlící čáře nedostali, a tak se mohou domácí zase snažit o nějakou tu ofenzivní akci.

80
    Centr Lukebakia nenašel nikoho z Belgičanů, hosté z Pobaltí mohou rozehrávat.

78
    Velmi ostře byl atakován Openda zezadu obráncem Tammem, hlavní rozhodčí z Polska přerušuje hru.

Matěj Skula

Góly: 4. Vertonghen (Carrasco), 18. Trossard (Lukaku), 56. Lukaku (Mangala), 58. Lukaku (Theate), 88. De Ketelaere (Doku)

Karty:   70. De Ketelaere (BEL) – 41. Mets (EST)

Belgicko: Casteels – Castagne (66. Siquet), Faes, Vertonghen (84. Debast), Theate – Mangala, Onana, Carrasco (59. Lukebakio) – Trossard (66. De Ketelaere), Lukaku (C) (59. Openda), Doku.
    Náhradníci: Kaminski, Sels – Tielemans, Deman, Al-Dakhil, Bakayoko, Batshuayi.

Tréner: Domenico Tedesco

Estónsko: Hein – Baranov, J. Tamm, Mets – Paskotši, Käit (76. Miller), Poom (46. Shein), Pikk – K. Vassiljev (C) (60. Tunjov), He. Ojamaa (60. Siňavskij) – Anier (67. Zenjov).
    Náhradníci: Igonen, Vallner – Kuusk, Peetson, Sorga, A. Tamm, Kallaste.

Tréner: Thomas Häberli

Rozhodca: Frankowski – Boniek, Winkler