Jan-Lennard Struff
Jan-Lennard Struff (21)
2
5 6 3 6 1
cz Pondelok 29.05.2023, 17:17 • Kurt č. 13, Paříž (FRA) • French Open - muži - Roland Garros (antuka) • 1. kolo

Jiří Lehečka (41.) musel v úvodním kole Roland Garros svést velmi tuhou bitvu s jednadvacátým nasazeným Jannem-Lennardem Struffem (28.), nakonec se ale může radovat z postupu do dalšího kola! Po třech hodinách a 12 minutách udolal německého soupeře 7:5, 1:6, 6:3, 3:6 a 6:1. Český tenista nevstupoval do utkání v roli favorita a důvody byly zřejmé – kromě toho, že prohrál čtyřikrát v řadě, tak Struff momentálně hraje v životní formě a na nedávném Masters v Madridu byl ve finále. Nakonec to ale německému hráči nestačilo k tomu, aby našel recept na výborně hrajícího českého hráče, jenž sice ve čtvrtém setu neudržel vedení 3:1 a prohrál pět her v řadě, ale v páté sadě už byl nezastavitelný. V dalším kole čeká na Lehečku Američan Marcos Giron (75.). (20:35:33)

Konec zápasu
    3:2; 6:1 - Jiří Lehečka

6:1
    Lehečka se ve velmi dlouhé výměně natlačil k síti, přitlačil na soupeře, který se musel bránit a poslal míček do sítě. Český tenista slaví postup do druhého kola Roland Garros!

A-40
    Lehečka má druhý mečbol v tomto utkání! Return Struffa šel mimo vymezené území.

40-40
    Jenž je nevyužitý, jelikož Struff přestřelil kurt až za baseline.

40-A
    Struff byl hodně aktivní během výměny, dokonce se dostal k síti a Lehečka se ho pokusil přelobovat. Jenže tento lob byl příliš dlouhý a je tu naopak brejkbol!

40-40
    Dvojchyba při mečbolu! Ale i to se může stát...

40-30
    Lehečkův úder k základní lajně měl špatný odskok, sjel Struffovi po raketě a je tu mečbol!

30-30
    Křižný bekhend Lehečky dopadl do levého bočního autu.

30-15
    Struff teď vypálil znamenitý forhend podél čáry, na který Lehečka neměl šanci adekvátně odpovědět.

30-0
    Lehečka se už blížil k síti, ale nakonec hrát nemusel. Odskakovaný úder Struffa na jeho polovinu nepřeletěl.

15-0
    Aut z rakety Struffa otevřel konto sedmého gemu.

5:1
    Přímý bod. Lehečka ale bude nyní podávat na postup do druhého kola Roland Garros!