Kazachstan – Slovinsko 1:2 (kon.) | San Maríno – Sev. Írsko 0:2 (kon.) | Dánsko – Fínsko 3:1 (kon.)
Taliansko – Anglicko 1:2 (kon.) | S. Macedónsko – Malta 2:1 (kon.) | Portugalsko – Lichtenštajnsko 4:0 (kon.)
Slovensko – Luxembursko sk 0:0 (kon.) | Bosna – Island 3:0 (kon.)
Portugalsko
4:0 (1:0)
Lichtenštajnsko
cz Štvrtok 23.03.2023, 20:45 • Estádio José Alvarade, Lisabon • Kvalifikácia ME • Skupina J

Utkání je u konce a zcela dle předpokladů si body připsal domácí tým. Portugalcům vyšel úvod do druhé půle, když se ve 47. minutě trefil Bernardo Silva a v 51. minutě proměnil pokutový kop Cristiano Ronaldo. Tlak domácích pokračoval a přišel ještě jeden úder. O ten se v 63. minutě opět postaral Cristiano Ronaldo, tentokrát z přímého kopu. Další střelecké pokusy zmařil nejlepší hráč hostů, gólman Benjamin Büchel a už nepřipustil další míč za svými zády. A jelikož Rui Patrício zneškodnil jediný pokus hostů, tak zápas skončil jasnou výhrou Portugalska v poměru 4:0.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:48:46)

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 14:1. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 5:6.

90+4

90+4
    Nakonec se konaly rohy hned dva, po druhé akci střílel z pravé strany João Mário, trefil ale pouze boční síť Büchelovy branky.

90+3
    Ještě jeden roh.

90+2
    I v úplném závěru tu máme pokusy o centry před branku hostů, Portugalci si zápas užívají do posledního okamžiku.

90+1
    Čerstvý João Mário zkusil střelu levou nohou, ani jemu ovšem nebylo přáno a míč skončil na tribuně za brankou Lichtenštejnska.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

89
    Střídání v týmu Portugalsko:
    ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází João Mário.

89
    Další centr z pravé strany skončil u Leãa, ten se položil do voleje, branku ovšem překopl.

88
    Guerreiro poslal centr na hranici šestnáctky, Fenrnadesovi ale volej vůbec nevyšel.

87
    Portugalci si v poklidu kombinují před šestnáctkou a snaží se najít mezírku, kudy by třeba mohl přijít ještě jeden gól.

86
    Centr z levé strany skončil u Gonçalo Ramose, jeho rána z první ale letěla do míst, kde byl připravený Büchel. Ten si tak připsal další zákrok.

85
    Ojedinělý výpad hostů na útočnou polovinu skončil proviněním proti pravidlům, dopředu už jde zase Portugalsko.

84
    Centr od rohového praporku zamířil na hranici šestnáctky, následný volej se zastavil o bílou zeď před brankářem.