NY Rangers – Carolina 2:3 (kon.) | Washington – Columbus 6:7 (po pr.) | Philadelphia – Florida 6:3 (kon.)
NJ Devils – Minnesota 1:2 (po pr.) | Buffalo – Nashville 3:7 (kon.) | Boston – Ottawa 2:1 (kon.)
Montreal – Tampa Bay 3:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 7:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (kon.)
St. Louis – Detroit 2:3 (0:1 po s.n.) | Dallas – Seattle 4:5 (po pr.) | Anaheim – Calgary 1:5 (kon.)
Vancouver – Vegas 3:4 (kon.)
Washington Capitals
6:7 (3:1, 2:2, 1:3 - 0:1)
Columbus Blue Jackets
cz Streda 22.03.2023, 00:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Krátce po půlnoci bude zahájeno utkání NHL mezi Washingtonem Capitals a Columbusem Blue Jackets. Domácím Caps stále reálněji hrozí, že se po letech neprotlačí do play-off. To v případě Columbusu je tento fakt jasný v podstatě už od začátku sezóny.

Columbus Blue Jackets:
    Hokejisté Columbusu získali pouhých 49 bodů ze 69 odehraných zápasů a jsou vůbec nejhorším týmem soutěže. V draftové loterii, v níž vítěz v podstatě na sto procent sebere supertalentovaného Connora Bedarda, tak budou mít velké šance. Blue Jackets vyhráli jediný z posledních osmi duelů. Aktuálně drží šňůru tří porážek. V posledních dvou případech si z ledu soupeře vždy odvezli sedm gólů. 4:7 padli v Anaheimu, naposledy ve Vegas pak 2:7.

Washington Capitals:
    Caps odehráli 71 zápasů, nasbírali 73 bodů a v tabulce Východní konference se nacházejí až na jedenáctém místě. Na divokou kartu do play-off momentálně ztrácejí 6 bodů. Vážně jim tedy hrozí, že v bojích o Stanley Cup budou scházet poprvé od sezóny 2013/14. Vedení klubu s tím už zřejmě i tak trochu počítá a v závěru přestupního období vytrejdovalo do Bostonu dlouholetou oporu, obránce Dmitrije Orlova, jemuž by po skončení ročníku vypršela smlouva. Washington poslední dva zápasy prohrál. Doma podlehl 2:5 St. Louis, následně padl 3:5 v Minnesotě.

Alexandr Ovečkin – 68b (39+29)
    Dylan Strome – 52b (17+35)
    Jevgenij Kuzněcov – 51b (12+39)

Brankáři:
    Darcy Kuemper – 48 zápasů, průměr 2,77, úspěšnost 91,1 %, 5 nul
    Charlie Lindgren – 28 zápasů, průměr 2,87, úspěšnost 90,2 %, 0 nul

Washington Capitals: C. Lindgren (Fucale) – Jensen, Sandin, Fehérváry, Alexejev, G. Carlsson, Irwin – Wilson, D. Strome, Ovečkin (C) – Cr. Smith, Kuzněcov, Mantha – Oshie (A), Bäckström (A), Milano – Aube-Kubel, Dowd, Sheary.
    Trenér: Peter Laviolette

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Hutchinson) – Gudbranson, Blankenburg, Peeke, Berni, A. Boqvist, Bayreuther – Marčenko, Laine, J. Gaudreau (A) – Roslovic, Jenner (C), K. Johnson – Bemström, Sillinger, L. Foudy – Olivier, Pederson, E. Robinson.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Hebert, Halkidis – Berg, Murray.

Před utkáním proběhne ceremoniál na počest Alexandra Ovečkina, který se s 802. góly stal historicky druhým nejlepším střelcem NHL.

Domácí si připravili velmi dlouhý ceremoniál. Ovečkinovi k překonání Gordieo Howea gratulovala samozřejmě rodina, spoluhráči, ale také zástupce komisionáře NHL Bill Daly.

Nyní se už vše přesunulo k předzápasovým oficialitám. Zazní národní hymna USA.

Nyní už bude utkání konečně rozehráno. Pro hráče nepříjemná situace, kdy na start dlouho čekali a po rozbruslení jistě vychladli.

00:01

00:57
    Hostující Kirill Marčenko zahrozil jako první. Zkusil to přes obránce, netrefil ale branku.

01:30
    Matt Irwin nahodil ze středního pásma puk na Tarasova a jako obránce své nahození dojížděl. Hostující gólman však kotouč odrazil do rohu, kde se o něj postaral spoluhráč.

02:04
    Nick Jensen tvrdě střílel od modré. Tarasov puk vyrazil jen k Nicklasovi Bäckströmovi, jehož dorážka prošla mezi betony brankáře Columbusu, kotouč však proklouzl těsně vedle tyčky!

02:41
    Caps se snaží hrát aktivně a tlačit svého soupeře. Dnes potřebují zvítězit, pokud ještě chtějí uvažovat o play-off.

03:07
    Dylan Strome se dostal do samostatného úniku. Zkusil kličku do bekhendu, po níž puk házel do protipohybu přesouvajícího se Tarasova. Ten však stačil kotouč vytěsnit vedle pravé tyčky!

04:03
    Po nahrávce Manthy se snažil dostat před branku stahovačkou T. J. Oshie. Jeden z obránců mu puk v poslední chvíli vypíchl. Capitals ale pokračují v tlaku.

05:00
    Střely na branku – 7:1

05:12
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! Tom Wilson našel křížným pasem Alexandra Ovečkina. Ten z pravého kruhu ještě posílal pas na vzdálenější tyčku, kam si sjížděl Dylan Strome. Těžko říci, zda puk usměrnil do odkryté branky on, nebo hostující obránce Nick Blankenburg. Oficiální zdroje už každopádně uvádějí jako střelce ALEXANDRA OVEČKINA. Asistence: Tom Wilson a Dylan Strome.
    05:12 Alexandr OVEČKIN - 1:0

06:40
    Stále nevíme, zda skóroval Dylan Strome nebo nahrávající Ovečkin. Utkání každopádně pokračuje a Capitals nesnižují svou aktivitu.

07:59
    Nahození Alexandra Ovečkina od pravého mantinelu tečoval někdo z bránících hráčů. Puk dokonce propadl za záda Daniila Tarasova, ovšem hostující gólman ho ještě stačil včas zalehnout! Následuje reklamní přestávka.

08:10
    Caps krátce po reklamní pauze navyšují svůj náskok! Od modré čáry vypálil Martin Fehérváry a puk tečoval za Tarasovova záda T. J. OSHIE – 2:0. Asistence: Martin Fehérváry a Sonny Milano.
    08:10 T. J. Oshie - 2:0

09:28
    Domácí zatím jasně dominují. Je znát, že hosté už sezónu dohrávají, zatímco Capitals ještě jde o play-off.

09:42
    Hosté se také připomněli. Od modré vypálil Erik Gudbranson. K dorážce se ještě dostal Lane Pederson, puk je ale pod brankářem Lindgrenem.

10:58
    Dobrou šanci měl Nic Dowd. Tarasov dokázal v pádu zachránit!

11:35
    Obránce Matt Irwin podpořil ofenzivu najetím do slotu, kde tečoval přihrávku spoluhráče. Tarasov se ale dobře přemístil a drží puk ve výstroji. Reklamní přestávka.

12:00
    Za autora prvního gólu Washingtonu byl nakonec označen Alexandr Ovečkin.

12:37
    Charlie Lindgren si pohlídal puk, který na něho Andrew Peeke nahodil z rohu.

12:57
    Od modré to zkusil Martin Martin Fehérváry. Tarasov vyráží.

13:27
    Erik Gudbranson vypálil golfákem od modré čáry. Netrefil domácí branku.

14:46
    Cole Sillinger se se od zadního mantinelu natlačil až k brankovišti. Jeho pokus o bekhendovou střelu však zablokoval čepelí hole Kuzněcov.

15:40
    Hosté zvyšují aktivitu a také Lindgrenovi začaly naskakovat zákroky.

16:00
    Opět se ale prosazují domácí! Rasmus Sandin vyhrál na levém kruhu souboj s Jennerem. Následně puk posunul mezi kruhy, odkud ho napálil k levé tyčce Tarasovovy branky CONOR SHEARY – 3:0. Asistence: Rasmus Sandin a Alexej Protas.
    16:00 Conor SHEARY - 3:0

16:45
    Columbus právě vstřelil branku!
    Také hosté skórují! Lane Pederson se z levé strany natlačil před brankoviště. Puk se po jeho akci odrazil k ERICOVI ROBINSONOVI, který orazítkoval pravou tyčku. Puk se od ní odrazil do zadní části Lindgrenova betonu a od něho zamířil za brankovou čáru – 3:1. Asistence: Mathieu Olivier.
    16:45 Eric ROBINSON - 3:1

17:42
    Puk skončil někde v prostoru střídaček. Následuje reklamní přestávka.

18:15
    Přihrávku spoluhráče protečoval za hostující branku Jevgenij Kuzněcov. Nyní se tam o kotouč bojuje.

18:52
    Tarasov má v první třetině spoustu práce. Nejprve vyrazil ránu Alexandra Alexejeva od modré a poté si poradil s pokusem stejného hráče z mezikruží.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:36
    Domácím pískáno postavení mimo hru.

20:00
    Ještě rána Matta Irwina od modré. Tarasov si pro ni sáhl lapačkou.

20:00

Hokejisté Washingtonu odehráli první třetinu proti Columbusu hodně aktivně. Branku soupeře zasypali 19 ranami a zaslouženě vedou 3:1. Úvodní nápor Capitals proměnil v 6. minutě Alexandr Ovečkin. Domácí kapitán tedy nahrával, ovšem před Dylanem Stromem si srazil puk do vlastní branky obránce Blankenburg. O tři minuty později zvýšil na 2:0 T. J. Oshie, který šikovně tečoval střelu Fehérváryho. V momentě, kdy to vypadalo, že se dostávají do hry i hosté, pak skóroval také Conor Sheary. Teprve poté přišli na řadu i Modrokabátníci. Na současných 3:1 upravil Eric Robinson, po jehož střele se puk odrazil od tyčky do betonu brankáře a od něj za brankovou čáru.

Další třetina začne přibližně v 1:16.

Statistiky
    Střely na bránu: 19 – 12 | Přesilová hra: 0/0 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 0

20:01

20:32
    Tom Wilson se před brankou dostal ke střele bekhendem, kterou Tarasov vykopl. Dorážet mohl Dylan Strome, který promáchl puk!

21:28
    Kirill Marčenko zavezl puk do útočného pásma hostí. Tam už nic nevymyslel.

21:43
    Z dálky to zkusil Patrik Laine. Domácí obrana puk srazila do ochranné sítě za brankou.

21:48
    Po vhazování přišla střela Gavina Bayreuthera, kterou schoval Charlie Lindgren v lapačce.

22:23
    Na levé straně útočného pásma se dostal k puku Matt Irwin. Domácí obránce minul branku.

23:34
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje do jejich obranné třetiny.

23:57
    Nick Blankenburg poslal puk až na tribunu. Hostující obránce dostal dvě minuty za zdržování hry.

24:56
    Domácí v první polovině přesilovky většinou stříleli nepřesně. Až nyní to zkoušel Ovečkin z oblíbené pozice na levém kruhu, Tarasov ale dokázal zakročit a přerušit hru.

25:13
    Střelu Jevgenije Kuzněcova zablokoval Roslovic. Puk vypadl do ochranné sítě.

25:58
    Domácí odehráli celou přesilovku v útočném pásmu, ale mimo střelu Ovečkina si nic většího nevytvořili. Columbus v plném počtu.

26:04
    Hosté okamžitě po naskočení Nicka Blankenburga na led vyrazili do přečíslení. To zakončoval z levé strany právě obránce Blue Jackets, ovšem Lindgren jeho ránu pokryl. Čas na reklamní přestávku.

26:38
    Oblouček, který poslal směrem k domácí brance Adam Boqvist, schoval Lindgren raději v lapačce. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.

26:50
    Adam Boqvist se jako obránce ocitl až za brankou soupeře. Tu objel a zkusil překvapit Lindgrena, který si jeho zakončení pohlídal.

26:57
    Teď už se ADAM BOQVIST prosadil! Na modré se dostal k puku po vyhraném buly. Na pravé straně pak objel Ovečkina a z ostrého úhlu dokonale zaskočil brankáře Lindgrena, který šel do rozkleku a kotouč mu prolétl kolem hlavy za jeho záda – 3:2. Asistence: Emil Bemström a Cole Sillinger.
    26:57 Adam BOQVIST - 3:2

27:50
    Hosté dokázali Washingtonu zprvu jasně rozjetý zápas zkomplikovat. Domácí najednou vedou o jediný gól.

28:10
    Vyrovnání měl na holi Boone Jenner! Hostující kapitán dorážel do poloodkryté branky, ale nedokázal přehodit Lindgrena, který se v brankovišti roztáhl!

29:36
    Dylan Strome prověřil Tarasova střelou od levého mantinelu, kterou brankář hostí vyrazil.

30:05
    Od modré čáry vystřelil Bayreuther. Lindgren puk viděl a má ho v klíně. Reklamní přestávka.

30:36
    Tohle byla domácí paráda! Sonny Milano dostal puk za obranu. Místo, aby se natlačil do koncovky, vracel před brankou zadovkou puk Nicklasovi Bäckströmovi. Ani ten nestřílel, místo toho nahrál SONNYMU MILANOVI a ten u tyčky doklepával do prázdné klece – 4:2. Asistence: Nicklas Bäckström a T. J. Oshie.
    30:36 Sonny MILANO - 4:2

31:32
    Další krásná kombinace domácích! Na jejím konci vybízel Anthony Mantha ke skórování Jevgenije Kuzněcova, proti jehož střele se Tarasov bleskově přemístil!

32:35
    Kirill Marčenko se dostal k puku mezi kruhy, neprostřelil ale domácí obranu.

32:52
    Rozjetý Johnny Gaudreau se řítil k brance domácích z pravé strany. Lindgren povyjel proti střele, ovšem hostující útočník zamířil za jeho klec s úmyslem ji v rychlosti objet. Tam však spadl po kontaktu s Jensenem, který byl podle sudího čistý.

33:34
    Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Matt Irwin – 2 min., podrážení.

34:30
    Domácí v oslabení vyhodili.

34:44
    Alexejev opět posílá puk daleko od domácí branky.

35:01
    Hosté přesilovku využívají! Kent Johnson nahrál z pravého kruhu na osu JACKOVI ROSLOVICOVI. Ten vyslal střelu po ledě, kterou asi měl Lindgren pokrýt. Domácímu gólmanovi však kotouč proklouzl pod levým betonem a skončil až za brankovou čarou – 4:3. Asistence: Kent Johnson a Nick Blankenburg.
    35:01 Jack ROSLOVIC - 4:3

35:23
    Kočkovanou mezi Tomem Wilsonem a Erikem Gudbransonem vyřešili rozhodčí oboustrannými tresty za hrubost.

35:57
    Z osy střílel Martin Fehérváry. Tarasov vyráží.

36:10
    Výborný zákrok Daniila Tarasova! Ovečkinovu střílenou přihrávku tečoval Dylan Strome, ovšem padající Tarasov vyrazil kotouč zpátky do hry.

37:25
    Oba týmy jsou už v plném počtu.

37:52
    Domácí se teď nadechli k náporu a Tarasov se má co ohánět.

38:05
    Kuzněcov nahrál k levé tyčce T. J. Oshiemu. Tarasov v poslední chvíli zachránil pravým betonem!

38:27
    Matt Irwin napálil z mezikruží tyčku! Hosté pod velkým tlakem.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:53
    Domácí dávají gól do šatny! Skvěle to udělal Nic Dowd, který z pravého křídla zamířil za branku. Tu objel a poté uvolnil krásnou přihrávkou NICKA JENSENA, který měl na ose volný prostor. Mohl tak v klidu zamířit a Tarasovovi navíc zaclonili výhled vlastní spoluhráči – 5:3. Asistence: Nic Dowd a Tom Wilson.
    39:53 Nick JENSEN - 5:3

40:00

Po dvou třetinách pohledného zápasu vede Washington nad Columbusem 5:3. Hosté oproti první třetině zlepšili svou hru a byli pro Caps nepříjemným soupeřem. Ve 27. minutě snížil na rozdíl jediné branky Adam Boqvist, který z ostrého úhlu překvapil brankáře Lindgrena. V polovině duelu domácí opět odskočili po krásné souhře mezi Bäckströmem a Sonnym Milanem, kterou druhý jmenovaný zakončil do odkryté branky. Ve 36. minutě využil přesilovku Blue Jackets Jack Roslovic, jehož střela propadla za brankovou čáru pod betonem chybujícího gólmana Caps. Před přestávkou však domácí vydatně přidali a jejich nápor přetavil pouhých 7 sekund před přestávkou Nick Jensen.

40:56
    Patrik Laine se natlačil z pravé strany před branku. Lindgren si prostor mezi betony pohlídal.

41:53
    Kotouč vypadl na střídačku domácích. Vhazuje se v útočném pásmu Columbusu.

42:37
    Anthony Mantha si počkal na podporu Nicka Jensena. Ten střílel podobně jako při gólové situaci na konci druhé třetiny. Tentokrát minul branku.

42:56
    Další střela Jensena. Tentokrát už musel Tarasov zasahovat.

43:31
    Od modré vypálil Nick Blankenburg. Lindgren vyráží.

44:00
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

44:58
    Šance hostí! Z levé strany střílel Johnny Gaudreau. Lindgren puk vyrazil ke Kirillovi Marčenkovi, který z úhlu dorážel do boční síťky.

45:22
    Na druhé straně to zkoušel Alexej Protas. Tarasov vyráží.

46:37
    Hosté jsou v kontaktu! Lane Pederson nahrál na levý kruh ADAMOVI BOQVISTOVI, který švihem vymetl bližší horní růžek nad lapačkou v opačném gardu chytajícího Lindgrena. Druhý gól pro obránce Modrých kabátů v tomto zápase – 5:4. Asistence: Lane Pederson.
    46:37 Adam BOQVIST - 5:4

47:41
    Alexej Protas prověřil Tarasova. Ten jeho střelu vyrazil.

48:35
    Hosté srovnávají skóre! Patrik Laine měl puk na modré čáře, odkud vymyslel krásnou bekhendovou přihrávku na levý kruh. Tam měl napřaženo EMIL BEMSTRÖM, který vypálil z první a vymetl bližší horní růžek. Přesouvající se Lindgren gólu nezabránil. Asistence: Patrik Laine a Johnny Gaudreau.
    48:35 Emil BEMSTRÖM - 5:5

50:03
    Caps si zkomplikovali dobře rozehraný duel. Nyní budou muset o vítězství pořádně zabojovat. Blue Jackets jsou navíc při chuti.

51:07
    Jenner ztratil puk v útočném pásmu. Obránce Peeke pak navíc nezvládl bruslařský souboj s Anthonym Manthou. Ten v situaci 2 na 1 nahrál na druhou tyč Craigovi Smithovi, proti němuž se včas přesunul Tarasov!

51:55
    Cole Sillinger střílel z levého kruhu a Lindgren si musel připsat dobrý zákrok.

52:30
    Bombu Johnnyho Gaudreaua vyráží Lindgren. Hosté jsou teď hodně nebezpeční.

52:50
    Gaudreau tentokrát nabíjel Lainemu, jehož střelu z jedničky domácí brankář vyrazil.

53:35
    Eric Robinson pálil zleva. Lindgren zakročil hokejkou.

54:03
    Na střely na branku je rázem vyrovnáno – 35:35

54:42
    Martin Fehérváry zavezl puk do pásma a nabízel ho na teč před branku sjíždějícímu Anthonymu Manthovi. Ten na něj nedosáhl.

55:03
    Sandin nabil Ovečkinovi. Ten má výbornou střelu, ale Tarasov si tenhle pokus pohlídal.

55:24
    Domácí strhávají vedení na svou stranu! NICK JENSEN napodobil hostujícího obránce Adama Boqvista a také on si připisuje druhý gól v zápase. Jensen se ocitl na pozici levého křídla. Šel do souboje s Gudbransonem, který ho zdánlivě vytlačil z ideální střelecké parkety. Zadák Caps to však zkusil bekhendem už z hodně ostrého úhlu a trefil se na bližší tyčku nad pravé rameno Tarasova – 6:5. Charlie Lindgren.
    55:24 Nick JENSEN - 6:5

57:10
    Hodně zajímavou přestřelku nabízí toto utkání. Hosté se rozhodně nevzdávají.

57:59
    Hosté se usadili v útočném pásmu. Tarasov zatím zůstává v brance.

58:27
    Ovečkin vyvezl puk do útočné třetiny a pošetřil svému týmu cenný čas.

58:42
    Teď už je branka Columbusu prázdná! Hosté v útočném pásmu.

59:13
    Hosté při hře bez gólmana srovnávají na 6:6! Kent Johnson chtěl z levé strany nahrávat přes brankoviště. Do přihrávky lehal obránce Sandin, od něhož se však puk odrazil pro domácí tak nešťastně, že doputoval na zadní tyčku k BOONEOVI JENNEROVI a tomu stačilo před odkrytou klecí správně nastavit čepel hole. Asistence: Kent Johnson a Patrik Laine.
    59:13 Boone JENNER - 6:6

60:00

Velmi divoký duel končí po základní hrací době nerozhodně 6:6. Hosté ve třetí třetině vymazali dvougólové manko a při závěrečné power-play pak odpověděli i na další gól soupeře. Pokračujeme tedy prodloužením.

60:01

60:36
    Kuzněcov dojel do dobré střelecké pozice. Jeho prudký švih však minul branku.

61:09
    Kuzněcov našel rozjetého Ovečkina. Ten si pustil puk z bekhendu na forhend a zamířil vedle vzdálenější tyčky!

61:54
    Nick Jensen vyjel s pukem zpátky do středního pásma. Domácí zkusí rozjet jiný útok.

62:43
    Hosté ve Washingtonu vítězí! Obrat dokonali v prodloužení. Do přečíslení 2 na 1 se dostali Johnny Gaudreau s JACKEM ROSLOVICEM. Prvně jmenovaný táhl akci na pravém křídle. V útočném pásmu nahrál před branku Roslovicovi a na jeho prudkou ránu k pravé tyčce přesouvající Lindgren nedosáhl. Asistence: Johnny Gaudreau.
    62:43 Jack ROSLOVIC - 6:7

Máme za sebou třináctigólovou přestřelku! Ta dopadla šťastněji pro hosty z Columbusu, kteří přitom celý zápas jen dotahovali ztrátu.

Domácí na začátku duelu dominovali a v 16. minutě vedli po zásahu Conora Shearyho už 3:0. Modré kabáty pak ještě do přestávky snížily a od druhé třetiny už předváděly zlepšený výkon. V ní hosté dvakrát korigovali na rozdíl jediné trefy, 7 sekund před druhou přestávkou však Nick Jensen zvyšoval na 5:3 a zdálo se, že by to Caps mohli zvládnout.

Ve 47. minutě však svým druhým zásahem v utkání snižoval Adam Boqvist a o chvíli později srovnával na 5:5 Emil Bemström. Capitals se ještě jednou přiblížili k výhře, když je necelých pět minut před koncem poslal bekhendovou střelou z úhlu Nick Jensen do vedení 6:5. Blue Jackets se ale nevzdali a v čase 59:13 poslal duel při hře bez gólmana do prodloužení Boone Jenner. A v něm rozhodl Jack Roslovic, jemuž v přečíslení 2 na 1 naservíroval kotouč do ideální pozice Gaudreau.

Statistika
    Střely na bránu: 37 – 39 | Přesilová hra: 0/1 – 1/1 | Trestné minuty: 4 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
    Charlie Lindgren (WSH) – 32 zákroků, 7 OG, úspěšnost 82,1 %, odchytal 62:43
    Daniil Tarasov (CBJ) – 31 zákroků, 6 OG, úspěšnost 83,8 %, odchytal 62:07

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 24:13

Tři hvězdy utkání
    1. Jack Roslovic (CBJ) 2+0
    2. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+0
    3. Nick Jensen (WSH) 2+0 (03:03:14)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 6. Ovečkin (Wilson, D. Strome), 9. Oshie (Fehérváry, Milano), 16. Sheary (Sandin, Protas), 31. Milano (Bäckström, Oshie), 40. Jensen (Dowd, Wilson), 56. Jensen (C. Lindgren) – 17. E. Robinson (Olivier), 27. A. Boqvist (Bemström, Sillinger), 36. Roslovic (K. Johnson, Blankenburg), 47. A. Boqvist (Pederson), 49. Bemström (Laine, J. Gaudreau), 60. Jenner (K. Johnson, Laine), 63. Roslovic (J. Gaudreau)

Washington Capitals: C. Lindgren (Fucale) – Jensen, Sandin, Fehérváry, Alexejev, G. Carlsson, Irwin – Wilson, D. Strome, Ovečkin (C) – Cr. Smith, Kuzněcov, Mantha – Oshie (A), Bäckström (A), Milano – Protas, Dowd, Sheary.
    Tréner: Peter Laviolette

Tréner: Brad Larsen

Rozhodca: Hebert, Halkidis – Berg, Murray

Diváci: 18 573