St. Louis – Winnipeg 3:0 (kon.) | NY Rangers – Nashville 7:0 (kon.) | Tampa Bay – NJ Devils 2:5 (kon.)

3. Jakub Vrána (STL) 1+0 (02:40:25)

Hokejisté St. Louis dokázali na svém ledě vynulovat Winnipeg. Lví podíl na tom má s 33 zásahy Joel Hofer, který se stal také první hvězdou zápasu, přičemž chytal v NHL vůbec první domácí zápas v kariéře. Celkem se jednalo o jeho teprve čtvrté utkání, přičemž předchozí tři odchytal v předchozích dvou sezonách. St. Louis se navíc povedlo Winnipegu oplatit alespoň částečně tři porážky z této sezony.

59:17
    Winnipeg se natlačil do útočného pásma, ostřeluje branku St. Louis, ale vlastního brankáře už neodvolává. Už to nemá cenu.

58:57

57:35
    Kyrou zpoza kruhů netrefil branku Winnipegu, orazítkoval pouze zadní mantinel.

57:11
    Kyrou chtěl nahodit mezi kruhy, ale puk mu byl protečován až do ochranné sítě.

56:57
    Saad vyrážel do protiútoku, najížděl si pro dlouhou přihrávku spoluhráče a byl faulován Wheelerem, který jej podrazil. Dvě minuty pro hráče Jets a konec nadějí.

56:37
    Domácí vyhodili puk až do obranného pásma Winnipegu. Na prázdnou klec neútočili.

56:16
    Connorova střela neprošla, byla sražena do pravého rohu.

56:06
    Icing St. Louis.

55:45
    Winnipeg to zkouší bez brankáře!

55:27
    Postavení mimo hru domácího týmu. Ještě jedna komerční pauza. St. Louis se snaží v tuto chvíli hlavně poctivě bránit a držet puk co nejdál od své branky.

54:20
    Na opačné straně kluziště střílel Kyrou z pravého kruhu. Po zákroku Hellebuycka následuje komerční přestávka.

53:15
    Winnipegu začíná docházet čas. Pokud chce něco s dnešním výsledkem udělat, musí se v nejbližších minutách střelecky prosadit. Ale jak najít recept na Hofera?

52:00
    Prozatím si mohou Blues pochvalovat, že vytrejdovali Vránu z Detroitu. Má smlouvu i na příští sezonu a může být oním esem v rukávu, který navrátí Blues do play-off.
    52:00 Jakub VRÁNA - 3:0

52:00
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Naopak přichází brejk JAKUBA VRÁNY, který ani příliš nemíchal kotoučem a po najetí mezi kruhy prostřelil Hellebuyckovi betony! Vránův pátý gól v novém působišti! Asistence: Kasperi Kapanen.

51:23
    Ani DeMelo od modré čáry nenašel recept na Hofera.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 5. Kapanen (Leddy), 31. N. Walker (Faulk, L. Brown), 52. Vrána (Kapanen)

St. Louis Blues: Hofer (25.–28. Greiss) – Leddy, Parayko (A), Scandella, Faulk, Bortuzzo, Krug – Vrána, Kyrou, Thomas (A) – Kapanen, Toropčenko, Bučnevič – Saad, Blais, B. Schenn (A) – L. Brown, Leivo, N. Walker.
    Tréner: Craig Berube

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Scheifele (A), Connor, Niederreiter – Dubois, Wheeler, Ehlers – Namestnikov, Lowry (A), Appleton – Mäenalanen, Stenlund, M. Barron.
    Tréner: Rick Bowness

Rozhodca: Blandina, Hebert – Jackson, Baker

Diváci: 18096