Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.) | Toronto – Carolina 5:2 (kon.) | Washington – St. Louis 2:5 (kon.)
Anaheim – Columbus 7:4 (kon.) | Detroit – Colorado 1:5 (kon.) | Minnesota – Boston 2:5 (kon.)
Nashville – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Seattle – Edmonton 4:6 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:5 (po pr.)
Florida – NJ Devils 4:2 (kon.)
koniec
Washington Capitals
2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
St. Louis Blues
cz Sobota 18.03.2023, 00:00 • Capital One Arena, Washington • NHL
Predzápasové kurzy
Partner:
  58:21 Brayden SCHENN - 2:5
   
  58:21
  St. Louis právě vstřelilo branku!
  Blues ale brzy nato odskakují. Odkrytou klec přes celé kluziště trefuje BRAYDEN SCHENN – 2:5. Bez asistence.
  57:14 Nicklas BÄCKSTRÖM - 2:4
   
  57:14
  Washington právě vstřelil branku!
  Caps si dlouho přihrávali, trojička Ovečkin – Sandin – NICKLAS BÄCKSTRÖM si kotouč vyměnila hned několikrát. Poslední jmenovaný to na sebe vzal z pravého kruhu poté, co dostal krosem nabito od Ovečkina. Caps jsou už jen o dva góly zpět. Asistence: Alexandr Ovečkin a Rasmus Sandin.
  45:47 Martin FEHÉRVÁRY - 1:4
   
  45:47
  Washington právě vstřelil branku!
  Caps snižují na 1:4 a Hofer o čisté konto přichází, pravdou ale je, že s tím nemohl moc dělat. Alexejev u levého mantinelu zvedl hlavu a připravil stoprocentní pozici pro MARTINA FEHÉRVÁRYHO. Slovenský bek si sjel až k pravé tyči a domácí fanoušky nezklamal. Asistence: Alexandr Alexejev a Sonny Milano.
  34:38 Sammy BLAIS - 0:4
   
  34:38
  St. Louis právě vstřelilo branku!
  Je tomu skutečně tak! Druhá trefa pro SAMMYHO BLAISE, po jehož střele z mezikruží kotouč zůstal někde u Kuemperovy flašky na pití. To znamená, že hosté vedou už 4:0. Asistence: Torey Krug a Brandon Saad.
  29:25 Kasperi KAPANEN - 0:3
   
  29:25
  St. Louis právě vstřelilo branku!
  Blues vedou již o tři góly. Po přechodu modré nabral puk KASPERI KAPANEN, jenž se napřáhl a golfákem propálil Kuempera – 0:3. Asistence: Pavel Bučněvič a Nick Leddy.
  24:51 Jordan KYROU - 0:2
   
  24:51
  St. Louis právě vstřelilo branku!
  Hosté vedou o dvě branky. Vrána byl přesunut do první formace mezi dvojici Thomas – JORDAN KYROU. Český útočník pěknou průnikovou přihrávkou vyslal na zteč právě druhého jmenovaného, který se neunáhlil a střelou přesně zakončil za záda Kuempera – 0:2. Asistence: Jakub Vrána a Colton Parayko.
  01:54 Sammy BLAIS - 0:1
   
  01:54
  St. Louis právě vstřelilo branku!
  A rázem se skóre mění na druhé straně. Saad dostal křížný pas od Schenna najížděl s kotoučem k levé tyči, zachoval ale klid, rozhlédl se a poté našel u druhé tyčky osamoceného SAMMYHO BLAISE, jenž už měl snadnou práci. Asistence: Brandon Saad a Brayden Schenn.

  Tomáš Taybner

  Góly a asistencie: 46. Fehérváry (Alexejev, Milano), 58. Bäckström (Ovečkin, Sandin) – 2. Blais (Saad, B. Schenn), 25. Kyrou (Vrána, Parayko), 30. Kapanen (Bučnevič, Leddy), 35. Blais (Krug, Saad), 59. B. Schenn


  Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Sandin, T. van Riemsdyk, Fehérváry, Irwin, G. Carlsson, Alexejev – Ovečkin (C), D. Strome, Sheary – Oshie (A), Kuzněcov, Wilson – Milano, Bäckström (A), Cr. Smith – Protas, Dowd, Aube-Kubel.
  Tréner: Peter Laviolette

  St. Louis Blues: Greiss – Leddy, Parayko (A), Scandella, Faulk, Krug, Bortuzzo – Toropčenko, Thomas (A), Kyrou – Vrána, Bučnevič, Kapanen – Saad, B. Schenn (A), Blais – N. Walker, L. Brown, Leivo.
  Tréner: Craig Berube

  Rozhodca: Lee, Dunning – Mills, Mahon