Ostrava – Královské Vinohrady 3:4 (kon.) | Black Angels – Liberec 6:5 (kon.)
Black Angels
6:5 (2:1, 3:3, 1:1) Stav série: 2:1
FBC Liberec
cz Utorok 07.03.2023, 18:00 • Městská SH Louny • Play-off LiveSport Superligy florbalu CZ • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu ze třetího zápasu osmifinále mezi týmy Black Angels a FBC Liberec. Utkání začíná v 17:00.

Bleci v základní části Livesport Superligy skončili na osmém místě se ziskem 36 bodů. Florbalisté z Prahy tam musejí absolvovat osmifinále,k teré rozhodne zda postoupí do čvrtfinále nebo pro ně sezóna skončí.

FBC Liberec

Liberec skočil v tabulce jen o jedno místě níže a získal celkem 28 bodů, z toho vyplývá, že je i mírným outsiderem, což se zatím ani moc neprojevilo.

Osmifinálové zápasy

První osmifinálový zápas se odehrál v sobotu na hřišti Black Angels, kdy jsme mohli sledovat velice pevnou obranu Liberce, která dovolila Blekům se jen čtyřikrát prosadit za celý zápas a Liberec díky hattricku Jakuba Mádla mohl slavit vítězství 8:4.

Druhý zápas znamenal, že musejí Bleci vyhrát, což se jim podařilo po vysoké výhře 14:6 ve venkovním zápase a vyhráli i díky pětibodovému Matouši Burianovi, který si připsal tři góly a dvě asistence.

Dnes se tedy rozhodne kdo postoupí do čtvrtfinále a komu skončí sezóna před branami čtvrtfinále.

Úvodní sestavy

Black Angels: Matiášek (Körber) – Straka, Ludvík, Pícha, Bauman, Bouček, Kocourek – Fryš, M. Boček, Burian, Doležal, Novotný, Bačinský, Čáslava, Hromada, J. Boček, Neklan, Hanák, Renčín.
    Trenér: Tomáš Janeček

FBC Liberec: Mück (Chlad) – Stránský, Pařízek – Valeš, Mádlo, Kopecký, Smutný, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Dolejš, Horník, Macháč, Wiener, Světlík, Janeček, Faksa.
    Trenér: Petr Kološ

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli můžeme začít.

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhráli domácí Black Angels.

0:27
    Prokop Ferdan dobře vystoupil a poprvé se přerušuje hra. Rozehrávat budou domácí.

0:44
    Renčín rozehrál z dobré pozice, ale krosová přihrávka šla pouze do nohy soupeře.

1:05
    Na míček se dostali i hosté a Wiener vystřelil, ale jen vedle levé tyče.

1:48
    Zatím sledujeme velmi opatrnou hru, ani jeden z týmů nechce udělat zbytečné chyby.

2:26
    Faksa si poradil s dvěma spoluhráči za brankou Mücka a Liberec tak může založit útočnou akci

2:50
    Bleci měli dobrou pasáž na polovině soupeře, ale nakonec jejich tlak končí faulem na Ludvíka.

3:30
    Radek Hanák se snažil prokličkovat mezi dvěma hráči, kteří ho nakonec faulovali a domácí zůstanou na míčku.

3:53
    Rozhodčí přerušují docela často hru, což asi týmům zatím nevadí.

4:13
    Nebezpečnou střelu Ludvíka ze středu hřiště kryje Mück!

4:43
    Tomáš Čáslava vyzkoušel od levého mantinelu Mücka, který si připisuje úspěšný zákrok.

5:07
    Stránský předvedl dobrý souboj v rohu s Novotným a nakonec získal balónek.

5:38
    Hraje se velmi tvrdě a rozhodčí tyto zákroky zatím pouštějí bez povšimnutí.

6:12
    Black Angels právě vstřelili branku!
    Bleci jdou do vedení! Jakub Boček vyjel zpoza branky, vytočil se nahrál před branku na MATĚJE BOČKA, který jednoruč bekhendem pod břevno otevírá skóre dnešního zápasu! Asistence: Jakub Boček.
    6:12 Matěj BOČEK - 1:0

6:50
    Domácí po vstřelení branky drží balónek na své polovině a nikam nespěchají.

7:22
    Matiášek je zatím po 7 minutách bez práce a jen přihlíží kombinaci svých spoluhráčů.

8:09
    Jakub Faksa střílel ze středu hřiště, ale střelou napálil jen Fryše, který tak zablokoval jeho střelu.

8:33
    V hale zatím jsou slyšet jen příznivci Black Angels, kteří podporují hlasitě svůj tým.

9:04
    Domácí jdou do vedení 2:0! Ze standardní situace rozehrál Hromada na Jakuba Renčína, který přes šířku hřiště našel ADAMA BOUČKA a ten našel místo u bližší tyče! Asistence: Jakub Renčín.
    9:04 Adam BOUČEK - 2:0

9:45
    Bleci jsou v tlaku po vstřelení branky a je na spadnutí jejich třetí gól.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

10:35
    Opět domácí dostávají pokyn od trenérů nikam nespěchat, což také dělají a kombinují na své polovině.

11:13
    Straka nahrával na Jakuba Hromadu před branku, ale ten byl dobře pokrytý a nemohl zakončit.

11:33
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec snižuje na rozdíl jednoho gólu! Straka si za brankou nešikovně předkopnul míček, který se dostal před branku k Janečkovi, který prodloužil na JANA ŠOLTYSE, který do prázdné branky bez problému zakončil. Asistence: Vojtěch Wiener.
    11:33 Jan ŠOLTYS - 2:1

12:28
    Hra začala nabírat na obrátkách a Liberec teď hraje více na míčku.

13:18
    Obrovská chyba Baumana a Stránský trefil z bezprostřední blízkosti jen Matiáška, který drží svůj tým!

14:25
    Na zemi leží Jakub Hromada, který dostal od Valeše do nohy.

14:25
    Jakub Hromada už je na svých nohou a odchází na střídačku, vypadalo to na vyražený dech.

15:09
    Střela Mádla od levého mantinelu končí jen v bloku domácích.

15:36
    Smutný ze středu hřiště nahrával do strany na Kopeckého, který měl před sebou odkrytou branku, ale mířil příliš vysoko.

16:08
    Další střela od Liberce, tentokrát to byl Janeček, ale trefil jen prvního bránícího hráče.

16:41
    Liberec chce co nejrychleji srovnat stav zápasu a je nyní mnohem aktivnější na hřišti než domácí.

17:25
    Blíží se nám konec první třetiny, která je v některých pasážích velmi atraktivní.

18:16
    Stránského dobrá střela příklepem a Matiášek jeho pokus vyrazil.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:48
    Hanákova střela z výběhu šla mimo branku.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která přinesla tři branky. Ze začátku utkání byli lepší Bleci, kteří vstřelili dva góly, poté se slova ujali hráči Liberce, kteří dokázali snížit na 2:1 do konce první třetiny.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Střely v první části 5:1.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

20:06
    Tak to byla rychlovka! Šimon Stránský vybojoval balónek a nahrával nabíhajícímu PROKOPU FERDANOVI, který z první dokázal prostřelit Matiáška a srovnává stav utkání! Asistence: Šimon Stránský.
    20:06 Prokop FERDAN - 2:2

20:59
    Liberec je teď na koni a chce dát další gól!

21:14
    Liberec otáčí vývoj utkání! Prokop Ferdan se vytočil ze sevření a přihrával na střed, odkud ŠIMON STRÁNSKÝ zamířil přesně na teploměr a Matiášek inkasuje potřetí v zápase.
    21:14 Šimon STRÁNSKÝ - 2:3

22:04
    Další nebezpečná střela, tentokrát Janečka, ale odrazila se mimo branku.

22:18
    Skvělá střela Mádla, která mířila do pravého horního rohu branky, ale Ondřej Matiášek předvedl nádherný zákrok!

22:54
    Domácí jsou opařeni a Liberec se toho snaží co nejvíce využít.

23:24
    Jakub Boček se dostal k dobré dorážce, ale trefil jen boční síť.

24:09
    Začíná se velmi přiostřovat což se nelíbí ani jedné ze střídaček, když je postižen jejich hráč.

24:39
    Hromada střelou z otočky zasáhl jen Mücka, který bez problémů chytá.

25:10
    Další ostrý souboj u mantinelu, který nakonec přinesl nedovolený faul Bleků.

25:46
    Wiener se diví, že se dopustil faulu, ale má smůlu protože svého soupeře opravdu nedovoleně držel.

26:22
    Matouš Burian se snažil nahodit před branku na Jakuba Bočka, ale k dorážce se nedostal.

26:52
    Domácí srovnávají na 3:3! Daniel Ludvík ze středu hřiště shodil na JAKUBA HROMADU, který z první dokázal zamířit přesně pod Daniela Mücka a srovnává stav utkání! Asistence: Daniel Luvík.
    26:52 Jakub HROMADA - 3:3

27:39
    Čáslava se dostal do samostatného úniku, ale hostující gólman ho vychytal drží svůj tým!

28:25
    Hra se nám nyní uklidnila a ani jeden z týmů nikam nespěchá.

29:19
    Teď je na balónku Liberec, který o něj velmi rychle přišel a musí se znovu bránit.

30:01
    Dostali jsme se do druhé poloviny zápasu.

30:46
    Valeš trefuje levou tyč Matiáškovy branky!

30:53
    Nedáš, dostaneš! Jan Bauman jen tak vyhodil míček, který se dostal až na JAKUBA BOČKA, který bekhendovým blafákem překonal Mücka a dostává svůj tým opět do vedení! Asistence: Jan Bauman.
    30:53 Jakub BOČEK - 4:3

31:50
    Bleci se za necelých deset minut opět dostali do vedení a kombinují na své polovině.

32:20
    Vojtěch Novotný trefil rameno Mücka, který zachránil svůj tým!

33:02
    A bude se poprvé vylučovat!

33:18
    Vyloučení v týmu Black Angels:
    Jakub Hromada – 2 min., Držení.

33:41
    A máme opět srovnáno! Vojtěch Wiener se natáhl až do středu před brankoviště, kde mu uskočil míček k JAKUBOVI MÁDLOVI, který z první dokázal využít přesilovou hru! Asistence: Vojtěch Wiener.
    33:41 Jakub MÁDLO - 4:4

34:27
    Ludvík byl faulovaný a Black Angels pojedou trestné střílení!

34:27
    JAKUB HROMADA se ujal balónku a jako správný kapitán proměnil trestné střílení, když si vymíchal krásně Mücka a zakončil do prázdné branky! Bez asistence.
    34:27 Jakub HROMADA - 5:4

35:22
    Radek Valeš ze středu hřiště vystřelil, ale píská se došvih.

36:08
    Black Angels jsou stále aktivnější a zatím zaslouženě vedou.

36:44
    Liberec je teď sevřený a domácí se ženou za dalším gólem.

37:22
    Hra se nám teď trochu uklidnila a oba týmy odcházejí střídat.

38:08
    Nebezpečná střela Hromady končí za brankou Mücka, který se za střelou jen ohlédl.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Je za námi druhá třetina, která přinesla šest branek. Oba týmy vstřelily tři branky a hra se nám více otevřela hned z kraje třetiny. Stav je tedy po druhé třetině 5:4.

Další třetina začne přibližně v 19:29.

40:01

40:01

40:20
    Jakub Mádlo střílel ke vzdálenější tyči, ale minul!

40:43
    Liberec začal třetinu na balónku a bude chtít udeřit co nejrychleji.

41:17
    Nedovolený zákrok v rohu hřiště. Hosté opět budou na balónku.

41:28
    Hromada byl podražen rozhodčím, který se ihned omlouvá kapitánovi Bleků.

41:59
    Bleci hrají na své polovině a Hromada je až u Mücka, zajímavá taktika, která zatím nevychází.

42:13
    Matiášek kryje střelu Stránského a vysloužil si potlesk v celé hale.

42:57
    Doležal hledal před brankou Čáslavu, ale poslední obránce mu v tom zabránil.

43:30
    Dobrá střela Bočka ze středu hřiště a Mück musel zasahovat helmou.

44:00
    Valeš z pravé strany se vytočil a rychle vystřelil, ale opět to bylo mimo branku.

44:23
    Matiášek musel zasahovat a hraje se nyní nahoru a dolu.

45:08
    Doležal vybojoval míček pro svůj tým a Bleci střídají a pouštějí na hřiště první lajnu.

45:24
    Světlík našel před brankou volného Smutného, ale ten svou ránou napálil jen obránce.

46:08
    Mück vyhodil na Wienera, ale ten zahrál vysokou holí, což rozhodčí hned pískají.

46:48
    Řada nepřesností na obou stranách. Nakonec budou rozehrávat hráči Liberce.

47:34
    Střela Wienera z výběhu zasáhla pouze dobře postaveného Matiáška, který má ve třetí třetině plné ruce práce.

48:20
    Hromada si objel branku a zakončoval bekhendem, ale Mück zasáhl výborně nohou!

49:12
    Matiášek teď chytá jednu střelu za druhou a drží svůj tým!

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

50:11
    Wienerova ostrá střela končí vysoko nad brankou Black Angels.

50:38
    Světlík zkusil střelu z otočky, ale opět skvělý Matiášek!

51:07
    Vojtěch Wiener diskutuje na hraně s jedním z rozhodčích a být ním tak se do tak ostrých diskuzí nepouštím.

51:43
    Black Angels vstřelili branku, ale ještě se vše zkoumá na videu!

51:43
    Bleci vedou o dvě branky! Jakub Boček nahrál na střed hřiště kde se objevil VOJTĚCH NOVOTNÝ, který přesnou střelou uklízí míček k levé tyči! Asistence: Jakub Boček.
    51:43 Vojtěch NOVOTNÝ - 6:4

52:23
    Teď se Liberec dostal do tlaku, ale zatím domácí dobře vykrývají prostor.

53:12
    Straka fauloval Stránského a Liberec zůstane na balónku.

53:54
    Čáslava šel do přečíslení a hledal Doležala, ale na toho se přihrávka nedostala.

54:29
    Domácí hráči už vůbec nechodí na útočnou polovinu a snaží se jen bránit.

54:34
    Oddechový čas pro tým FBC Liberec.

55:00
    Dobrá kombinace, kterou zakončil Wiener, ale opět netrefil zařízení, ve kterém je Matiášek.

55:30
    Liberec to zkouší v šesti!

56:15
    Velký závar před Matiáškem, který ale zatím nemusel zasahovat.

56:46
    Ludvík podržel míček a Mück se musel vrátit do branky, protože domácí budou rozehrávat u jeho branky.

57:28
    Mück opět odbíhá na střídačku!

58:00
    Výborný blok Neklana na zadní tyči a zabránil tak gólu!

58:23
    Liberec snižuje na 6:5! Šimon Stránský se vyhnul Burianovi, chtěl vystřeli, míček mu sjel k JAKUBU MÁDLOVI, který už jen pouze zavěsil míček do sítě Matiáška! Asistence: Šimon Stránský.
    58:23 Jakub MÁDLO - 6:5

58:45
    Bleci drží míček na polovině Liberce a šetří cenné vteřinky.

58:51
    Liberec získal míček a Mück jde opět na střídačku!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:20
    Posledních 40 vteřin a Liberec se snaží vyrovnat!

59:43
    Kopecký vystřelil z poloviny hřiště a Matiášek kryje!

59:59
    Kopecký měl na čepeli vyrovnání, ale Matiášek s vypjetím všech sil zasáhl!

Branky a nahrávky: 7. M. Boček (J. Boček), 10. Bouček (Renčín), 27. Hromada (Ludvík), 31. J. Boček (Bauman), 35. Hromada (TS), 52. Novotný (J. Boček) – 12. Šoltys (Wiener), 21. Ferdan (Stránský), 22. Stránský (Ferdan), 34. Mádlo (Wiener), 59. Mádlo (Stránský). Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 14:14. Diváci: 357. Rozhodčí: Jiří Šedivý a Radek Štengl.

Je konec! Po velmi vyrovnaném boji a skvělému výkonu Matiáška postupují do čtvrtfinále Black Angels! Liberci tak sezóna končí v osmifinále.

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (20:06:54)

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 7. M. Boček (J. Boček), 10. Bouček (Renčín), 27. Hromada (Ludvík), 31. J. Boček (Bauman), 35. Hromada (t.s.), 52. Novotný (J. Boček) – 12. Šoltys (Wiener), 21. Ferdan (Stránský), 22. Stránský (Ferdan), 34. Mádlo (Wiener), 59. Mádlo (Stránský)

Využitie: 0:1. Zásahy brankárov: 14:14.
    Black Angels: Körber (Matiášek) – Straka, Ludvík, Pícha, Bauman, Bouček, Kocourek – Fryš, M. Boček, Burian, Doležal, Novotný, Bačinský, Čáslava, Hromada, J. Boček, Neklan, Hanák, Renčín.
    Tréner: Tomáš Janeček

Tréner: Petr Kološ

Rozhodca: Jiří Šedivý a Radek Štengl