Espanyol – Mallorca 2:1 (kon.) | Cadiz – Rayo Vallecano 1:0 (kon.) | Real Madrid – Atlético Madrid 1:1 (kon.)
Valencia – Sociedad 1:0 (kon.)
RCD Espanyol Barcelona
2:1 (1:1)
RCD Mallorca
cz Sobota 25.02.2023, 14:00 • RCDE Stadium (Barcelona) • Španielska LaLiga • 23. kolo

Tři body zůstávají v Barceloně. Espanyol senzačně porazil 2:1 Mallorcu. Dvakrát se prosadil Martin Braithwaite, který byl následně vyhlášen jako hráč zápasu. Za Mallorcu se v prvním poločase prosadil Muriqi. (15:54:18)

90+6
    A je dobojováno, rozhodčí píská konec zápasu.

90+5
    Espanyol už má nejpravděpodobněji výhru v kapse, momentálně bude daleko od brány odkopávat míč Pacheco.

90+4
    Laciná chyba v rozehrávce Mallorcy, kvůli které přišly svěřenci trenéra Aguirreho o útok.

90+3
    Hosté obléhají vápno Espanyolu, ale domácí obrana si zatím s každým centrem poradila. A teď se i jeden z hráčů Mallorcy dokonce provinil útočným faulem.

90+2
    Mallorca už vysunula své stopera do útoku.

90
    Hlavní arbitr nastavuje 6 minut nad rámec řádné hrací doby.

89
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
    ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Leandro Cabrera.

Střídání v týmu RCD Mallorca:
    ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Manu Morlanes,
    ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Abdón Prats.

89
    Ndiaye se dostal pod tlak a přišel o míč.

88
    ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Ronaël Pierre-Gabriel.

86
    Mallorca hraje s míčem na vlastní polovině, což vyhovuje Espanyolu. Trenér Martinez na poslední minuty musel určitě nastavit taktiku, ať se hraje s míčem co nejdále od brány domácích.

85
    V posledních minutách se toho moc neodehrálo, hra je velmi kouskovaná, což vyhovuje hráčům Espanyolu.

83
    Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Nico Melamed).
    Hráč Espanyolu ji viděl za nesportovní chování.

81
    Atmosféra na stadionu je velmi bouřlivá, obzvlášť potom, co brankář Mallorcy strčil do kapitána Dardera, myslím si, že to bude ještě hodně vyhrocených 15 minut.

80
    Espanyol už se snaží kontrolovat zápas a hrát se zajištěnou obranou.

78
    Po krásných kličkách Ndiayeho se hráči Mallorcy seběhli k rozhodčímu a divili se, že hlavní sudí neodpískal penaltu. Teď už i video rozhodčí potvrdil, že se penalta kopat neměla.

76
    Rozhodčí odpískal nedovolený zákrok Kang-Inovi, který se nedovoleně prosadil v souboji s Gómezem.

74
    Kang-In si navedl míč na levou nohu a vystřelil, jeho střelu zblokoval Gil a Pacheco nakonec musel vyboxovat nebezpečný míč do bezpečí.

74
    Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (José Gragera).

Pavel Budař

Góly: 23. Braithwaite (A. Vidal), 51. Braithwaite (Melamed) – 41. Muriqi (D. Rodríguez)

Karty:   74. Gragera (ESB), 83. Melamed (ESB) – 63. de Galarreta (MLR)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:17.
    RCD Espanyol Barcelona: F. Pacheco – S. Gómez (89. Cabrera), Montes, Oliván – A. Vidal (46. Melamed), Darder (C), V. Costa, De. Suárez (71. Gragera), Ó. Gil – Braithwaite (88. Pierre-Gabriel), Puado (71. Joselu).
    Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Calero, Expósito, Lazo.

Tréner: Martinez D.

RCD Mallorca: Rajković (C) – Maffeo, Valjent, Raíllo, Nastasić, J. Costa (89. Morlanes) – Kadewere, D. Rodríguez (89. Prats), de Galarreta, Lee Kang-in – Muriqi.
    Náhradníci: Greif – Augustinsson, Baba, Battaglia, G. González, Grenier, Hadžikadunić, Ndiaye, A. Sánchez.