B. Bystrica – Trenčín 3:0 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
3:0 (2:0)
AS Trenčín
Piatok 10.02.2023, 17:30 • Štadión Štiavničky, Banská Bystrica • Niké liga • 19. kolo

Odo mňa je to pre dnešok všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (19:28:54)

Banská Bystrica triumfuje v úvodnom zápase roka 2023 v rámci Fortuna ligy, keď porazila Trenčín hladko 3:0. Domáci viedli už po siedmich minútach o dva góly, hostia boli v ofenzíve prakticky bezzubí.

Dukla sa posúva na šieste miesto s 24 bodmi, má dvojbodový náskok na siedmu Žilinu, ktorá má ale duel k dobru. AS je deviate, tri kolá pred koncom základnej časti stráca štyri body na miestenku do TOP 6.

90+5

90+4
    Pišoja si neobhodil Kozlovského, ktorému vypomohol Šebeň.

90+3
    Rymarenko prešpekuloval celú akciu, bol zdvojený a o loptu prišiel pri rohovej zástavke. Pred nami posledné dve minúty.

90+2
    Kukučka na polovici ihriska kľučkou oklamal protihráča, potom bol faulovaný. Trochu zábavy a slušnej porcie sebavedomia od mladého gólmana.

90+2
    Franko v jednoznačnom v ofsajde, prvý na strane MFK v dnešnom meraní síl.

90+1
    Nadstavuje sa päť minút. Ak by rozhodca mohol, duel by ukončil už teraz, ale dlhšie sa nehralo pre ošetrenia, vylúčenie Piresa či problém s výstrojom hlavného arbitra.

90
    Polievka ešte odovzdáva kapitánsku pásku symbolicky Willwéberovi, ktorý držal Duklu pokope v defenzíve.

90
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
    z ihriska odchádza Róbert Polievka, prichádza Gabriel Demian.

89
    Rozohrávka nakrátko, ale finálny center nemal parametre asistencie. Súboj dohrávame pred šestnástkou AS.

88
    Hollý tvrdo, ale čisto zbúral Adama Hanesa. Striedajúci hráči sa síce drží za hlavu, ale môže pokračovať. Získal roh.

87
    Hlásime len druhý ofsajd stretnutia. Vracať dozadu sa musia predovšetkým hráči na pravom trenčianskom krídle, ktorí nezvolili správne načasovanie.

86
    Ideme do úplného finále. Päť minút do konca, o všetkom podstatnom je rozhodnuté. Domáci môžu do hry poslať ešte jedného hráča z lavičky.

84
    z ihriska odchádza Branislav Ľupták, prichádza Nicolas Gorosito,
    z ihriska odchádza Adrián Slávik, prichádza Adam Hanes.

83
    Ľupták zostáva na zemi, o chvíľu bude aj tak vystriedaný Gorositom.

82
    Striedanie v tíme AS Trenčín:
    z ihriska odchádza Artur Gajdoš, prichádza Roman Šebeň.

81
    Bagín si nerozumel so spoluhráčom a Rymarenko spred malého vápna doslova trafil Kukučku! To malo byť 4:0.