Mainz – Dortmund 1:2 (kon.) | Augsburg – Mönchengladbach 1:0 (kon.) | Brémy – Union Berlín 1:2 (kon.)
Freiburg – Frankfurt 1:1 (kon.) | Leverkusen – Bochum 2:0 (kon.)
FC Augsburg
1:0 (0:0)
Borussia Mönchengladbach
cz Streda 25.01.2023, 20:30 • WWK Arena, Augsburg • Nemecká Bundesliga • 17. kolo

Je konec! Augsburg zvládl domácí duel a poráží Borussii Mönchengladbach 1:0. V 6. minutě zakončoval ve vápně Maier, ale přestřelil. O tři minuty později hrozil Ermedin Demirović, ale gólman jej vychytal. V 19. minutě zakončoval na opačné straně Lainer, jehož přízemní pokus minul zadní tyč. Ve 36. minutě sice domácí dostali míč do sítě, ale VAR gól odvolal pro ofsajd. Ve 42. minutě mohl poslat hosty do vedení Thuram, jenže Rafał Gikiewicz vytáhl výborný zákrok. Po změně stran se do šance dostal Jeffrey Gouweleeuw, jehož hlavička skončila na tyči. V závěru ale o triumfu domácích rozhodl krásným zakončením Mërgim Berisha. (22:24:43)

90+3

90+2
    Borussia se dostala vpřed, jenže centr do pokutového území skončil v moci obránců.

90+1
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Julian Weigl, přichází Marvin Friedrich.

90
    Hosté táhli akci po levé straně, nicméně jejich průnik skončil v moci obránců Augsburgu. Domácí soupeře prakticky k ničemu nepouštějí.

89
    Na stadionu panuje v závěru duelu parádní atmosféra. Augsburg je blízko k zisku tří bodů.

88
    Wolf si skvěle pokryl míč na polovině hřiště a soupeř jej poslal k zemi. Borussia vrhá všechny síly do ofenzivy.

87
    ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Hannes Wolf.

87
    Rafał Gikiewicz nakopl míč na polovinu soupeře, ale hosté balón z první odehráli do bezpečí. Borussia ale potřebuje útočit a držet míč.

86
    Rámí Binsibajní dostal přihrávku na levou stranu, nicméně z levé strany spoluhráče neoslovil.

85
    Domácí celek je nadále hodně aktivní a nechce Borussii pustit do ofenzivy.

83
    Augsburg právě vstřelil branku! Domácí celek se v závěru duelu dostává do vedení! Na centr z levé strany si ve vápně naběhl MERGIN BERISHA, který pravou nohou těžkým kopem uklidil míč do sítě!

82
    Střídání v týmu FC Augsburg:
    ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Fredrik Jensen,
    ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Niklas Dorsch.

81
    Mërgim Berisha prošel do pokutového území, ale hned první obránce jeho ránu srazil do vzduchu.

80
    Mërgim Berisha dostal přihrávku do vápna, jenže místo zakončení zvolil přihrávku pod sebe, kde se zrovna vracel soupeř v bílém.

79
    Robert Gumny odcentroval z pravé strany do pokutového území, jenže hned první obránce Borussie jeho pobídku odehrál do bezpečí.

78
    Hosté zvýšili presink na polovině domácího celku, jenže hráči v červeném dnes s rozehrávkou nemají problém.

77
    Ko Itakura vybojoval odražený míč na hranici velkého vápna a odehrál míč do vápna. Domácí celek bude vhazovat.

Tomáš Kubečka

Góly: 83. Berisha (Yeboah)

Karty:   32. Lainer (MNC), 67. Pléa (MNC)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:15.
    FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Uduokhai, M. Pedersen – Maier (82. Jensen), Engels, Rexhbecaj (82. Dorsch), Berisha – Beljo (68. Yeboah), Demirović.
    Náhradníci: Koubek – Bauer, Baumgartlinger, Caligiuri, Čolina, Sarenren-Bazee.

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Lainer, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Weigl (90+1. Friedrich), Koné (87. H. Wolf) – Ngoumou (76. Herrmann), Kramer (46. Neuhaus), Pléa – Thuram.
    Náhradníci: Olschowsky – Jantschke, Netz, Scally.