Edmonton – Montreal 5:3 (kon.) | Boston – Colorado 5:1 (kon.) | Philadelphia – NJ Devils 2:3 (kon.)
Ottawa – San Jose 5:2 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 6:2 (kon.) | Tampa Bay – Toronto 4:3 (po pr.)
Detroit – Vegas 1:4 (kon.) | NY Rangers – Chicago 2:5 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Calgary – Washington 5:2 (kon.) | LA Kings – Carolina 2:4 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 5:2 (kon.)
Dallas – Minnesota 5:6 (2:3 po s.n.)
Edmonton Oilers
5:3 (0:1, 4:2, 1:0)
Montreal Canadiens
Nedeľa 04.12.2022, 01:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z tohto duelu je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (03:47:47)

Máme hotovo, Oilers porazili Canadiens 5:3. Aj napriek nie príliš výraznej prvej tretine sme napokon sledovali veľmi dobrý zápas. Hviezdou bol v dueloch Edmontonu už tradične Connor McDavid, ktorý ukončil stretnutie s bilanciou 2+2. Kľúčový bol výborný taktický výkon v tretej tretine, ktorým bolo Montréalu prakticky znemožnené akokoľvek nepriaznivý stav dohnať.

Slovenská stopa:
    Juraj Slafkovský (Montréal Canadiens) 0+1; čas na ľade 14:25; -2 +/-; 0 striel na bránku; 0 trestných minút; 1 hit; 1 blok

60:00

59:50
    Zakončenie domácich na odkrytú bránku tesne nevyšlo, vadiť im to však rozhodne nemusí.

59:19
    Oilers naďalej vynikajúco bránia, puku sa za posledných tridsať sekúnd zbavili už trikrát.

58:50
    Allen opäť na striedačke, Canadiens so šiestimi korčuliarmi.

58:35
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred hosťujúcou bránkou a do hry sa vráti Allen.

58:20
    Tím Montréal Canadiens si vzal oddychový čas a pokračovať bude bez brankára.

58:20
    Skrumáž pred domácou bránkou zrejme mierne zdvihla divákov zo sedadiel, Skinner si však situáciu skúsene pokryl aj za pomoci brániacich spoluhráčov.

58:00
    Dadonov nedokázal zakončiť, puk okrem toho vyrazil ďaleko preč Skinner.

57:21
    Canadiens sa konečne usadili v útočnom pásme, dlho to však netrvalo.

55:43
    Hosťom sa naďalej nedarí zaútočiť, Oilers zatiaľ zvládajú tretiu tretinu na výbornú.
    54:40 Connor McDavid (EDM) - 5:3

54:40
    Tím Edmonton Oilers dal gól!
    Draisaitl sa zmocnil puku v strednom pásme a vyslal do úniku CONNORA MCDAVIDA, ten sa v nájazdoch nemýli a inak tomu nebolo ani tentokrát. 5:3. Asistencia Leon Draisaitl.

53:40
    Oilers výborne prehusťujú súboje o puk a nútia hostí brániť, tí chcú pochopiteľne za súčasného stavu útočiť a nejde im to.

52:50
    Canadiens to skúšali v útoku kombinačne, priveľa prihrávok však napokon viedlo iba k strate puku.

52:06
    Puk zakryl Skinner, vhadzovať sa bude v domácom obrannom pásme.

51:16
    Oilers prišli o útočné pásmo, nepresná prihrávka doputovala až k Allenovi, ten puk odohral betónmi.

Matej Valkár

Góly a asistencie: 22. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid), 27. Draisaitl (McDavid, Barrie), 30. McDavid (Barrie, Hyman), 40. Nurse (Draisaitl, Hyman), 55. McDavid (Draisaitl) – 17. Suzuki (Matheson, Dach), 34. Dadonov (Armia, Kovacevic), 37. Xhekaj (Slafkovský)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard – McDavid (C), Hyman, Draisaitl (A) – Nugent-Hopkins (A), Puljujärvi, Janmark – Ryan, Shore, Kostin – Malone, Holloway, Benson.
    Tréner: Jay Woodcroft

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Matheson, Savard (A), Guhle, Edmundson (A), Xhekaj, Kovacevic – Suzuki (C), Dach, Caufield – Dadonov, Dvorak, Armia – Monahan, Slafkovský, J. Anderson – R. Pitlick, Evans, Pezzetta.
    Tréner: Martin St. Louis

Rozhodca: South, Skilliter – Barton, Toomey

Diváci: 18 347