Pittsburgh – Carolina 2:3 (po pr.) | Montreal – San Jose 0:4 (kon.) | Boston – Tampa Bay 3:1 (kon.)
Philadelphia – NY Islanders 3:1 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Colorado 5:0 (kon.)
Calgary – Florida 6:2 (kon.) | Vancouver – Washington 1:5 (kon.) | LA Kings – Seattle 8:9 (po pr.)

2. Jakw Guentzel (PIT) – 1+1
    3. Andrej Svečnikov (CAR) – 1+1 (03:47:33)

A máme tu konec. Ačkoliv se zápas dostal až do prodloužení, ta nakonec Carolina dokázala obhájit svou větší aktivitu v zápase a zvítězit. Brett Pesce se dostal do přečíslení se Svečnikovem a neměl tak problém dostat puk za záda Jarryho.

62:20 Brett PESCE - 2:3

62:20
    Carolina právě vstřelila branku!
    Jarvis poslal kotouč do středního pásma, kde se ho ujal Svenčnikov a společně s Pescem se dostal do přečíslení. BRETT PESCE poté dostal v těsné blízkosti gólmana puk a zakončoval nad lapačku Jarryho. Asistence: Andrej Svečnikov a Seth Jarvis.

61:38
    Ani jeden z celků se teď nemlže na delšá dobu usadit na kotouči a ten tak spáše lítá ze strany na stranu.

61:09
    Carolina si dokázala vybojovat kotouč a čistě přejít do útoku. Zde už však ale nestačila na žádnou střelu.

60:45
    Buly pro domácí celek, který se ale nemlže dostat do větší šance,

60:01

Základní hrací doba díky brance Penguins v poslední minutě třetiny při hře bez gólmana nerozhodla a jde se do prodloužení.

60:00
    59:03 Jake GUENTZEL - 2:2

59:03
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Velké štěstí pro domácí a naopak velká smůla pro hosty. JAKE GUENTZEL poslal puk od modré a ten propadl mezi lapačkou a betonem Kočetkova, který ho ale tečoval bokem. Asistence: Jeff Petry a Sidney Crosby.

58:40
    Jarry míří znovu na střídačku během toho, co jeho spoluhráči bojují u zadního mantinelu Kočetkovy brány o kotouč.

58:10
    Ofsajd na straně Caroliny ho ale donutil vrátit se zpět.

58:02
    Ačkoliv se hostujícímu gólmanovi rozehrávka nepovedla úplně na jedničku, tak se hosté nedostali do pořádné akce. A Jarry míří z brány.

57:38
    Carolina znovu vyhnala domácí celek z útoku a stále se drží na puku

57:03
    Hru přerušuje Kočetkov po střele z mezikruží, kterou chtěl ještě dorážet Crosby.

57:01
    Jarry už pokukuje po střádačce a čeká na povel, kdy bude mít odjet. Zatím mu ale Carolina moc šancí nedává.

Natálie Poláčková

Góly a asistencie: 5. Crosby (Guentzel, P. Joseph), 60. Guentzel (Petry, Crosby) – 26. Nečas (Pesce, Aho), 38. A. Svečnikov (Aho, Noesen), 63. Pesce (A. Svečnikov, Jarvis)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – M. Pettersson, Letang, P. Joseph, Petry, Dumoulin, Rutta – Guentzel, Crosby, Rakell – Zucker, Malkin, Rust – McGinn, Carter, Kapanen – Poehling, Blueger, Archibald.
    Tréner: Mike Sullivan

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Chatfield – Jarvis, Aho, Nečas – A. Svečnikov, Kotkaniemi, Noesen – Martinook, J. Staal, Fast.
    Tréner: Rod Brind'Amour

Rozhodca: Hansen, Kozari – Jackson, Murray

Diváci: 15942