Ružomberok – Zlat. Moravce 2:2 (kon.)
koniec
MFK Ružomberok
2:2 (1:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
Nedeľa 27.11.2022, 15:30 • Štadión MFK Ružomberok • Niké liga • 17. kolo
Predzápasové kurzy
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.
   
  V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas sedemnásteho kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Zlatými Moravcami.

  Hostia zo Zlatých Moraviec sa po príchode trénera Ivana Galáda vzchopili a na sympatické výkony nadviazali aj v minulom kole, kedy privítali Žilinu. V 24. minúte poslal ViOn do vedenia gólom z pokutového kopu Tomáš Ďubek a po dvoch minútach skóroval Alden Šuvalija. Hneď na začiatku druhého polčasu sa zapísal na streleckú listinu Stephano Alves De Almeida. Ten istý hráč dal v 78. minúte svoj druhý gól v stretnutí a Zlaté Moravce zvíťazili nad Šošonmi presvedčivo 4:0.

  FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble doteraz získal sedemnásť bodov a patrí mu priebežné deviate miesto v ligovej tabuľke. Rovnaký bodový zisk je aj na konte desiatych Michaloviec. O dva body viac majú Trenčín so Žilinou nachádzajúci sa na ôsmej a siedmej priečke. Oproti týmto dvom tímom majú Zlaté Moravce k dobru jedno stretnutie.

  Domáci Ružomberok hral uplynulý víkend v Trenčíne. V 10. minúte bol po dvoch fauloch v krátkom časovom horizonte vylúčený Chinonso Emeka a Liptáci mali k dispozícii dlhú početnú výhodu o jedného hráča. Tú však gólovo nezúročili a po domácich deľbách bodov s Liptovským Mikulášom aj Banskou Bystricou si pripísali tretiu remízu v rade. Tentokrát 0:0.

  Ružomberčania v doterajšom priebehu sezóny vybojovali dvadsaťtri bodov a v ligovej tabuľke sú momentálne na štvrtej pozícii. Majú rovnaký bodový zisk ako piata Podbrezová a päť bodov strácajú na tretiu Trnavu. Oproti Podbrezovej má Ruža k dobru odložený súboj v Dunajskej Strede.

  Aktuálni súperi sa v tomto ročníku stretli zatiaľ raz v Zlatých Moravciach. Vzájomný duel šiesteho kola sa skončil remízou 2:2. Súčasťou kádra ViOnu sú viacerí hráči, ktorí v minulosti obliekali ružomberský dres – Tomáš Ďubek, Anton Sloboda a Adam Brenkus. V Zlatých Moravciach taktiež hosťuje stredopoliar liptovského klubu Timotej Múdry a v minulosti pôsobil v Ružomberku aj tréner Ivan Galád. Naopak, prostredie v Zlatých Moravciach dobre pozná ružomberský útočník Marko Kelemen.
   
  Z technických príčin je ohrozené uskutočnenie dnešného stretnutia. Viac informácií sa dozvieme po mimoriadnej porade, ktorá práve prebieha.
   
  Stretnutie sa predbežne prekladá na 19:00. O ďalších nových infomáciách vás budeme priebežne informovať.
   
  Zápas sa dnes (5. 11. 2022) neuskutoční. „Stretnutie medzi klubmi MFK Ružomberok a FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble sa dnes neodohrá. Dôvodom je, že došlo k ekologickej havárii na hracej ploche a vytiekla do hracej plochy látka, ktorá je nebezpečná pre zdravie hráčov. Boli tu pracovníčky Slovenskej inšpekcie životného prostredia a sú tu stále na štadióne, ktoré uložili domácemu klubu, aby od zajtra začal robiť opatrenia na odstránenie tejto kontaminovanej zeminy. Keby sa prikročilo k tomu, čo chcel klub robiť, vymeniť vrchnú vrstvu, po nejakých desiatich, pätnástich minútach, napriek tomu, že vonku prší, by došlo k nasiaknutiu a pri hre by či už brankár alebo jednotliví hráči došli do kontaktu s touto kontaminovanou pôdou. Hráč by sa okamžite musel vyzliecť, umyť a dezinfikovať vo vode a to by nebolo možné. Z tohto dôvodu sa dnes stretnutie neuskutoční,“ zdôvodnil rozhodnutie delegát Miroslav Schneider
   
  Duel medzi Ružomberkom a Zlatými Moravcami sa napokon odohrá v nedeľu 27. novembra 2022 o 15:30 na ružomberskom štadióne.

  Pôjde o posledný zápas Fortuna ligy v tomto roku. Obidvaja súperi mali na programe dohrávky aj tento štvrtok. Ruža hrala v Dunajskej Strede, kde si napriek vylúčeniu Alexandra Mojžiša zo 63. minúty vypracovala viaceré šance, no napokon prehrala 0:1. Nebodoval ani ViOn, ktorý v hlavnom meste podľahol Slovanu Bratislava 1:4, keď jediný gól hostí dal Karol Mondek.

  Duel môže byť zaujímavý aj pre nestranného diváka, keďže obe mužstvá potrebujú pre pokojnejšiu zimu naplno bodovať. Zlaté Moravce sa momentálne s osemnástimi bodmi nachádzajú na desiatej priečke v tabuľke. Pred jedenástou Skalicou majú dvojbodový náskok a rovnako dva body ich delia aj od deviateho Trenčína. V prípade výhry by sa s dvadsaťjeden bodmi dotiahli na ôsme Michalovce a siedmu Banskú Bystricu. ViOn by sa tak nielen podstatne vzdialil od zostupových vôd, ale dokonca by aj začal klopať na bránu nadstavbovej prvej šestky.

  Domáci Ružomberok doteraz získal dvadsaťtri bodov a v ligovej tabuľke mu patrí piate miesto. Od šiestej Žiliny ho delí jediný bod a na štvrtú Podbrezovú stráca šesť bodov. Liptáci budú s určitosťou zimovať na piatom mieste, ale každopádne by im prípadné víťazstvo výrazne zlepšilo situáciu a podstatne uľahčilo jarnú snahu o definitívne potvrdenie účasti v nadstavbovej skupine o titul.
   
  -17
  Úvodné zostavy:

  MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo (C), Malý, Madleňák – Chrien, Zsigmund – Morong, Lichý, Regáli – Gerec.

  Náhradníci: Frühwald – Luterán, Mrva, Bobček, Macejko, Tučný, Kelemen, Selecký, Úradník.

  Tréner: Peter Struhár

  FC ViOn Zlaté Moravce: Lukáč – Toml, Pintér, Šuvalija, Čonka – Múdry, Almeida, Ďubek (C), Mondek, Duga – Niarchos.

  Náhradníci: Chropovský – Pinte, Vestenický, Maulana Vikri, Brenkus, Suľa, Stareček, Gerši.

  Tréner: Ivan Galád

  Rozhodca: Smolák – Zemko, Štofik.
   
  -2
  Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.
   
  1
  Stretnutie sa práve začalo.
   
  1
  Výkop síce mali Liptáci, ale prvú šancu mali hostia, keď už v úvodnej minúte išiel z mierneho uhla na bránu Niarchos, ktorého strelu vyráža Krajčírik.
   
  3
  Dlhý center z ľavého krídla prešiel až pred Lukáča, ktorý ho ale bez problémov ukryl v náručí.
   
  4
  Zsigmundova prihrávka je spred brány zblokovaná obrancom na roh pre Ružu.
   
  5
  Fabišov center smeroval na bližšiu žrď, odkiaľ ho odhlavičkoval Čonka.
   
  6
  Lichý si nabiehal na prihrávku do šestnástky, kde loptu v poslednej chvíli odvracia obranca.
   
  9
  Ružomberčania preniesli hru na ľavú stranu, kde potiahol útok Regáli. Križovaný obrancom sa snažil vybojovať minimálne rohový kop, to sa mu napokon nedarí.
   
  10
  Gerec dostal peknú prihrávku a bez váhania vystrelil, lenže strelu smerujúcu na stred brány vyráža nohou Lukáč.
   
  12
  Niarchos napádal Maslovu rozohrávku, ktorému síce odkopol loptu, ale viac nevyťažil. Nasleduje Krajčírikov odkop od brány.
   
  16
  Hostia sa snažili poslať prihrávku do domácej šestnástky, ale ich zámer prečítal obranca. Po vhadzovaní nasledovali dva centre. Prvý odvrátil obranca, druhý chytil Krajčírik.
   
  17
  Ružomberok získal z protiútoku priamy kop. Zahrával ho Fabiš, lenže centrom nenašiel adresáta. Nasleduje odkop brankára.
   
  18
  O atmosféru sa stará domáci fanklub, ktorý sa dnes prišiel na štadión rozlúčiť s jesennou časťou Fortuna ligy.
   
  19
  Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Matej Madleňák).
   
  19
  Po faule ocenenom žltou kartou nasleduje priamy kop pre ViOn.
   
  20
  Ďubekov center domáci odvrátili preč od svojho veľkého vápna.
   
  21
  Liptáci vysúvali Regáliho, ktorého však zastavuje ofsajdový verdikt.
   
  22
  Po faule v strede ihriska majú loptu domáci.
   
  24
  Žltá karta pre tím FC ViOn Zlaté Moravce (Michal Pintér).
   
  24
  Karta bola za faul na prenikajúceho Gereca. Nasleduje priamy kop Ružomberka.
   
  25
  Maslo prudko vypálil z priameho kopu do bližšieho horného rohu a jeho strelu vyráža Lukáč na rohový kop.
   
  26
  Center od rohovej zástavky sa dostáva na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ Malý hlavičkuje mimo brány.
   
  26
  Vzápätí prichádza rýchly protiútok Zlatých Moraviec, ktoré získali rohový kop.
   
  27
  Po centri sa lopty zmocnili futbalisti v oranžovo-čiernych dresoch.
   
  28
  Liptáci si vpredu počínali nedovolene a strácajú loptu.
   
  28
  Nasledoval dlhý center hostí pred domácu šestnástku, ktorú pred nabiehajúcim hráčom odvrátil obranca.
   
  29
  Po niekoľkých prihrávkach a Regáliho prieniku páli Morong na bránu, ktorú v poslednej chvíli blokuje obranca na roh.
   
  30
  Po rohovom kope už tentokrát Ružomberčania neohrozili bránu.
   
  31
  Prichádza ďalšia snaha domácich, tentokrát stredom ihriska, ale finálna prihrávka nenašla adresáta a loptu chytá brankár.
   
  33
  Zlaté Moravce získali priamy kop.
   
  33
  Ďubekovu loptu odkopáva Chrien.
   
  34
  ViOn získal rohový kop.
   
  35
  Po tejto štandardnej situácii hostia neohrozili bránu.
   
  36
  Domáci napádali rozohrávku Zlatých Moraviec, ale hostia si na nich dávali pozor a nakoniec sa Liptáci dopustili útočného faulu.
   
  38
  Nasleduje ďalší domáci faul v strede ihriska a loptu majú naďalej hostia.
   
  39
  Teraz sa hralo z jednej strany na druhú. Najskôr po Morongovej prihrávke Lichý hlavou posielal loptu na spoluhráčov v šestnástke, kde ale nenašiel adresáta. Z protiútoku nepresne centruje Mondek.
   
  40
  Gerec sa pretláčal do zaujímavej šance. Nabiehal si na loptu v šestnástke a mohol sa ocitnúť zoči-voči brankárovi, lenže včas ho odtlačil Pintér.
   
  41
  Zlaté Moravce vyslali nebezpečný center z pravého krídla, ktorý preletel šestnástkou, ale žiadnemu z nabiehajúcich hráčov v bielom drese sa ho nepodarilo hlavou usmerniť do siete.
   
  43
  Domáci si prihrávali na útočnej polovici a snažili sa dostať do šance, nakoniec sa ich ofenzívna aktivita končí útočným faulom.
   
  44
  Ružomberok dal gól!
  ŠTEFAN GEREC dostal výbornú prihrávku do behu, pred brankárom sa nemýlil a poslal Ružu do vedenia!
   
  45
  Prvý polčas sa skončil.
   
  Síce prvú šancu mali v úvode hostia, no postupom času bolo viac príležitostí na domácej strane. Napokon v závere polčasu otvoril skóre Štefan Gerec a tak po úvodnom dejstve vyhráva Ružomberok nad Zlatými Moravcami 1:0.
   
  46
  Začal sa druhý polčas.
   
  46
  Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce:
  z ihriska odchádza Matúš Čonka, prichádza Samuel Suľa.
   
  47
  Zlaté Moravce začínajú opäť aktívne a získavajú rohový kop.
   
  47
  Ďubek poslal loptu od rohovej zástavky na vzdialenejšiu žrď, kam dobehol Krajčírik a chytil jeho center.
   
  47
  Aj na opačnej strane domáca finálna prihrávka nachádza miesto adresáta brankára, ktorý berie loptu do náručia.
   
  49
  Po faule v strede ihriska majú loptu Ružomberčania.
   
  49
  Regáli potiahol útok po ľavom krídle a následne prihral pred šestnástku Lichému, ktorý obehol obrancov, no pred strelou mu ďalší defenzívny hráč hostí uchmatol loptu.
   
  50
  Ružomberok získal rohový kop.
   
  50
  Po Fabišovom rohovom kope sa lopta dostala k Chrienovi, ktorý spoza obrancov prestrelil bránu.
   
  51
  Zlaté Moravce dali gól!
  Na opačnej strane dostáva IOANNIS NIARCHOS peknú prihrávku a strelou k vzdialenejšej žrdi vyrovnáva stav stretnutia na 1:1!
   
  53
  Ružomberok dal gól!
  FILIP LICHÝ okamžite odpovedá krásnou strelou do horného rohu a vracia Ružu do vedenia!
   
  55
  Dlhá lopta hostí končí až pri Krajčírikovi, ktorý ju berie do rúk.
   
  55
  Fabiš to skúsil spoza veľkého vápna, lenže mieri nepresne.
   
  56
  Regáli dostával zaujímavú prihrávku do behu, lenže stál mimo hry.
   
  57
  Almeida potiahol útok hostí, ale prihrávkou nenachádza spoluhráčov pred bránou.
   
  58
  Ružomberok získal rohový kop.
   
  58
  Domáci fanklub si pýtal gól, lenže Fabišovi nevyšla rozohrávka na krátko s Regálim podľa jeho predstáv a všetko prečítali hostia, ktorí ich pripravili o možnosť vytvoriť si šancu.
   
  59
  Zsigmund dal Regálimu peknú prihrávku. Ružomberský útočník okamžite vystrelil, lenže zakončenie na stred brány kryje Lukáč.
   
  60
  Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
  z ihriska odchádza Martin Regáli, prichádza Marko Kelemen.
   
  60
  Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
  z ihriska odchádza Martin Chrien, prichádza Oliver Luterán.
   
  62
  Madleňák ťahal útok po ľavom krídle a následne odcentroval pred bránu, kde našiel Kelemena, ktorý hlavičkuje tesne nad brvno.
   
  63
  Dnešné stretnutie sleduje 620 divákov.
   
  63
  Ružomberok získal priamy kop.
   
  64
  Fabišov center z priameho kopu odvracaj hostia na roh.
   
  65
  Fabiš poslal loptu pred bránu, odkiaľ hlavičkuje tiesnený Madleňák vysoko nad.
   
  65
  Na opačnej strane center hostí chytá Krajčírik.
   
  66
  Zaujímavý domáci center odhlavičkoval spred brány Suľa. Následne ešte spoza šestnástky pálil Luterán, ale jeho zakončenie blokuje obranca.
   
  67
  Zlaté Moravce získali priamy kop.
   
  68
  Ďubek zatočil center k vzdialenejšej žrdi, odkiaľ loptu odhlavičkoval Lichý na roh pre ViOn.
   
  68
  Center od rohovej zástavky odhlavičkoval spred brány Maslo.
   
  69
  Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Ján Maslo).
   
  69
  Po faule nasleduje priamy kop Zlatých Moraviec.
   
  69
  Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce:
  z ihriska odchádza Denis Duga, prichádza Adam Brenkus.
   
  70
  Brenkus mohol mať neuveriteľné striedanie. Rovno si zobral za úlohu exekúciu priameho kopu a triafa brvno!
   
  71
  Gerecov center odvracajú hostia na rohový kop.
   
  72
  Morong našiel centrom od rohovej zástavky Malého, ktorého hlavička ale letí mimo brány.
   
  73
  Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce:
  z ihriska odchádza Tomáš Ďubek, prichádza Patrik Pinte.
   
  73
  Tomáš Ďubek ako bývalý dlhoročný ružomberský hráč si od domácich fanúšikov pri schádzaní z trávnika vyslúžil potlesk a skandovanie jeho mena.
   
  76
  Morong sa dostával do šance, ale bol mimo hry, takže rozruch na tribúnach bol zbytočný.
   
  77
  Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
  z ihriska odchádza Adam Morong, prichádza Adam Tučný.
   
  79
  Tučný poslal nebezpečnú prihrávku pred bránu, odkiaľ v poslednej chvíli obranca odkopáva loptu na roh.
   
  79
  Tučného center od rohovej zástavky napokon prišiel až k Fabišovi, no ten spoza šestnástky páli vysoko nad.
   
  81
  Žltá karta pre tím FC ViOn Zlaté Moravce (Stephano Almeida).
   
  81
  Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Adam Tučný).
   
  82
  Fabiš centroval z pravej strany a pred bránou jeho center hlavou tesne míňa Tučný.
   
  83
  Tučný tentokrát dostal prihrávku v šestnástke hostí, kde ho okamžite odzbrojil defenzívny hráč Zlatých Moraviec.
   
  85
  Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce:
  z ihriska odchádza Martin Toml, prichádza Egy Maulana Vikri.
   
  86
  Center hostí odvracia Fabiš na rohový kop pre Zlaté Moravce.
   
  87
  Center z rohu domáci odvrátili pred Mondeka, ktorého center chytá Krajčírik.
   
  87
  Nebezpečnú prihrávku hostí odkopol Fabiš spred brány svojho tímu.
   
  88
  ViOn získava priamy kop.
   
  88
  Kelemen sa v šanci oprel do odrazenej lopty, tú ale blokuje obranca.
   
  90
  Po faule v strede ihriska majú loptu hostia.
   
  90
  ViOn získava v závere priamy kop.
   
  90
  Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Marek Zsigmund).
   
  90+1
  Nadstavovať sa budú dve minúty.
   
  90+1
  Zlaté Moravce dali gól!
  ADAM BRENKUS sa rozhodol pre priamu strelu na bránu a spravil dobre. Lopta na prekvapenie celého štadióna končí v sieti a je vyrovnané!
   
  90+2
  Ruža ešte získava rohový kop.
   
  90+2
  Tučný centruje na bližšiu žrď, odkiaľ Madleňák hlavičkuje tesne vedľa.
   
  90+2
  A ešte mohli ísť do vedenia aj hostia, ale Almeida v šanci posiela krížnu strelu tesne vedľa.
   
  90+2
  Koniec zápasu.
   
  Druhý polčas bol dramatický. V úvode vyrovnal Niarchos a okamžite odpovedal pekným gólom Lichý. Na konci sa už zdalo, že aktívnejšia Ruža dovedie zápas do víťazného konca, lenže v závere Brenkus z priameho kopu vyrovnal a Zlaté Moravce remizovali v Ružomberku 2:2.

  Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (17:38:52)

  Ján Kmeť


  Hľadáme spravodajcu pre tím FC ViOn Zlaté Moravce. Viac informácií tu.

  Góly: 44. Gerec (Regáli), 53. Lichý (Gerec) – 51. Niarchos (Suľa), 90+1. Brenkus

  Karty:   19. Madleňák (RUZ), 69. Maslo (RUZ), 81. Tučný (RUZ), 90. Zsigmund (RUZ) – 24. Pintér (ZMO), 81. Almeida (ZMO)


  MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo (C), Malý, Madleňák – Chrien (60. Luterán), Zsigmund – Morong (77. Tučný), Lichý, Regáli (60. Kelemen) – Gerec.
  Náhradníci: Frühwald – Mrva, Bobček, Macejko, Selecký, Úradník.

  Tréner: Peter Struhár

  FC ViOn Zlaté Moravce: Lukáč – Toml (85. Maulana Vikri), Pintér, Šuvalija, Čonka (46. Suľa) – Múdry, Almeida, Ďubek (C) (73. Pinte), Mondek, Duga (69. Brenkus) – Niarchos.
  Náhradníci: Chropovský – Vestenický, Stareček, Gerši.

  Tréner: Ivan Galád

  Rozhodca: Smolák – Zemko, Štofik

  Diváci: 620