Japonsko – Kostarika 0:1 (kon.) | Belgicko – Maroko 0:2 (kon.) | Chorvátsko – Kanada 4:1 (kon.)
Španielsko – Nemecko 1:1 (kon.)
koniec
Chorvátsko
4:1 (2:1)
Kanada
Nedeľa 27.11.2022, 17:00Majstrovstvá sveta • Skupina F
Predzápasové kurzy
   
  90+4
  Chorvátsko dalo gól!
  Chorváti zaklincovali svoj výborný výkon štvrtým gólom, aj keď tentokrát to bolo po obrovskej chybe Millera, ktorý ako posledný hráč prišiel o loptu. Dvaja hráči Chorvátska išli sami na bránu, loptu ťahal Oršič, potom našiel spätnou prihrávkou LOVRA MAJERA, ktorému ponúkol gól a Majer skóroval z prvej pod brvno.
  70. Andrej Kramarić (CRO) - 3:1
   
  70
  Chorvátsko dalo gól!
  Kanaďania sú v útlme v útočnej fáze, teraz zaspali aj v defenzíve. Perišič sa na ľavej strane uvoľnil cez Vitoriu, odcentroval na druhú stranu pokutového územia, ANDREJ KRAMARIĆ si loptu spracoval a zakončil perfektne pomedzi nohy brániaceho hráča k pravej žrdi.
  44. Marko Livaja (CRO) - 2:1
   
  44
  Chorvátsko dalo gól!
  Chorváti otáčajú skóre! Gólu predchádzala rýchla akcia, Juranovič si narazil loptu s Kovačičom a postupoval odvážne ďalej, podarilo sa mu prejsť cez hráčov a prestrčiť loptu MARKOVI LIVAJOVI, ktorý potom zakončil po zemi presne k pravej žrdi.
  36. Andrej Kramarić (CRO) - 1:1
   
  36
  Chorvátsko dalo gól!
  Tentoraz sa už Chorváti presadzujú, kľúčová bola prihrávka Kovačiča na Perišiča, ktorý potom z rohu šestnástky našiel peknou finálnou prihrávkou ANDREJA KRAMARIĆA a ten z rohu malého vápna prestrelil Borjana!
  2. Alphonso Davies (CAN) - 0:1
   
  2
  Kanada dala gól!
  Hneď prvý útok Kanady znamená úvodný gól v sieti Chorvátska! Borjan vykopol loptu na súperovu polovicu na Larina, ten ju posunul na kraj Buchananovi, ktorý odcentroval do pokutového územia, tam si naskočil ALPHONSO DAVIES a hlavičkou do stredu brány nedal Livakovićovi šancu!

  Daniela Mesíková

  Góly: 36. Kramarić, 44. Livaja, 70. Kramarić, 90+4. Majer – 2. Al. Davies

  Karty:   56. Lovren (CRO), 85. Modrić (CRO) – 52. Buchanan (CAN), 85. Miller (CAN)


  Chorvátsko: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, B. Sosa – Modrić (C) (86. Pašalić), Brozović, Kovačić (86. Majer) – Livaja (60. Petković), Kramarić (73. Vlašić), Perišić (86. Oršić).
  Náhradníci: Grbić, Ivušić – Barišić, Budimir, Erlić, Jakić, Stanišić, Šutalo, Sučić.

  Kanada: Borjan – Johnston, Vitoria, Miller – Laryea (62. Hoilett), Hutchinson (C) (73. Adekugbe), Eustáquio (46. Koné), Al. Davies – Buchanan, Larin (46. Osorio), David (72. Cavallini).
  Náhradníci: Pantemis, St. Clair – D. Cornelius, Fraser, Kaye, Millar, Piette, Ugbo, Waterman, Wotherspoon.