Česko – Fínsko 2:2 (kon.) | Nemecko – USA 2:0 (kon.) | Slovensko – Mexiko sk 1:1 (kon.)
Slovensko
1:1 (1:0)
Mexiko
cz Piatok 23.09.2022, 16:00 • Sportovní areál města Hulín • Ježek Cup (U18)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního fotbalového duelu v rámci mezinárodního Ježek Cupu! Spolu se podíváme na duel mezi Slovenskem a Mexikem. Výkop je naplánovaný na 16:00 a my u toho samozřejmě nebudeme chybět.

Slovensko: Vinařčík – Mielke, Rýzek, Pávek, Slanina, Murko, Blaško, Hájovský (C), Fiala, Dulay, Hodúr.
    Náhradníci: Zemko, Závacký, Záhradník, Lukáč, Brandis, Petrik, Šimun, Holíček, Obšivan.
    Trenér: Branislav Fodrek.

Mexiko: Lara – Pérez, Bustos, López (C), Castro, Méndez, Biscayzacú, Benítez, Herrera, Guerrero, Alcalá.
    Náhradníci: Orantes, Carrillo, Téllez, Ramírez, Medrano, Vázquez, González, Valenzuela, Villal.
    Trenér: Yasser Corona.

Rozhodčí: Zaoral – Líkař, Mojžíš.

1

1
    A utkání osmnáctek mezi Slovenskem a Mexikem právě odstartovalo! Slovensko nastupuje v modrých dresech, zatímco jejich soupeř v bílých.

2
    Geovanni Peréz se snažil z pozice středního obránce něco vymyslet. Neměl ale komu moc nahrát, tak poslal přihrávku jen svému gólmanovi.

3
    Mexičané to nakonec zkusili po levé straně, ale dobrou obranou se prezentoval Hugo Pávek. Ten následně míč odpálil do bezpečí na útočnou půlku.

4
    Patrik Dulay už chtěl běžet s míčem do trochu otevřené obrany soupeře, ale Slovákům je pískán útočný faul.

5
    Mexičané předvedli skvělé napadání a motali Slovensku hlavy nedaleko jeho šestnáctky. Nakonec z toho ale nic velkého nebylo, aut pro hráče v modrém.

6
    Evropané se po dlouhé době mohou podívat také na útočnou polovinu, kam se zatím moc nedostávali. Přišla ovšem chyba a laciná ztráta balónu.

7
    Santiago Benítez přečetl hru, a tak vybojoval míč na polovině hřiště. Nakonec jsme viděli střelu z velkého úhlu, kterou Vinařčík vyrazil na rohový kop.

8
    Po rohovém kopu se do míče akrobaticky opřel jeden z fotbalistů v bílých dresech. Ti následně reklamovali ruku, ale píšťalka sudího zůstává v klidu.

9
    Mexiko zatím rozhodně drží míč mnohem víc na svých kopačkách. Nyní se však dopředu ženou jejich soupeři. Ti nakonec vybojovali autové vhazování.

10
    Vinařčík musel být zase v pohotovosti, nicméně střela z velké dálky mu problémy nadělat nemohla.

11
    Zatím je to poměrně hra na jednu bránu, ale Mexiko si ještě žádnou vyloženou šanci nevytvořilo.

12
    Slováci to zkusili dlouhým autem, jenže na útočné polovině byl jen jeden z nich, který se dostal okamžitě mezi tři hráče, kteří ho s míčem nikam nepustili.

13
    Hned dva hráči v bílých dresech se během chvilky ocitli na zemi, sudí píská Slovensku nedovolený zákrok.

14
    Jinak zatím nesledujeme moc atraktivní fotbal, hraje se hlavně okolo poloviny hřiště.

15
    Snad poprvé se Slováci dostali s míčem až do blízkosti Laraovy brány. Zkusili to centrem z levé strany, jenže ten byl moc dlouhý. Nikdo na něj nedosáhl.

17
    Slovensko právě vstřelilo branku! Hráči v modrém toho sice směrem dopředu ještě moc nepředvedli, přesto se v tomto utkání dostávají do vedení! O první přesný zásah v zápase se postaral PATRIK DULAY, který překonal vyběhnuvšího gólmana.

18
    Mexiko tak bude muset zabrat. V utkání sice má mnohem vyšší procento držení míče, ale je s ním ve velké vzdálenosti od Vinařčíkovy svatyně.

19
    Hráči v bílém už zase mají balón na svých kopačkách, jenže jsou s ním jen okolo poloviny hřiště.

20
    Tam navíc velmi dobře Slováci napadali a vybojovali autové vhazování na útočné půlce. Následoval centr, který ovšem mířil přesně do rukavic gólmana.

20
    Žlutá karta pro tým Mexiko (Héctor Guerrero).

22
    Hráči v modrém vybojovali standardní situaci z levé strany. Tu si vzal na starost Adrián Fiala. Ten vyslal zajímavý prudký centr, jenže nikdo z jeho spoluhráčů jej nedokázal pořádně trefit.

23
    Během chvilky se ale Slovensko dostalo zpět k míči, když přihrávka Mexika dopředu byla moc dlouhá.

24
    A klidně to mohlo být o dva přesné zásahy! Jeden ze Slováků se dostal ke střele z hranice vápna, jenže jeho pokus byl hodně slabý, navíc šel doprostřed.

25
    Už je za námi pětadvacet minut hry, po kterých vede slovenský celek o jednu branku. Dočkáme se do konce prvního poločasu ještě nějakého gólu?

26
    Slovensko vybojovalo rohový kop, který byl kopnut na přední tyč. Tam obrana Mexika sice zapracovala slušně, ale bude z toho jen další rohový kop.

27
    Lara jen odkopnul míč na polovinu, což vlastně znamenalo jeho ztrátu. Slováci nyní diktují tempo.

28
    Pravý slovenský bek ovšem o několik okamžiků předvedl něco podobného, to byla lehká ztráta.

29
    César Bustos mohl centrovat, ovšem nakonec zvolil jen přihrávku dozadu. Škoda, rozhodně neměl pro centr vůbec špatnou pozici, spoluhráčů bylo ve vápně dost.

30
    Jenže klině mohlo být srovnáno! Velký rozruch vznikl před slovenskou bránou, kde se míč všemožně odrážel, ale sebral ho Vinařčík!

32
    Alejandro Alcalá si vzal na starosti centr z pravé strany, jenže ten letěl přímo do rukavic brankáře.

33
    Žlutá karta pro tým Slovensko (Hájovský).

34
    Mexičané drží míč na svých kopačkách, ovšem jsou s ním hodně daleko od slovenské brány.

36
    Slováci se vydali na útočnou polovinu, ale s centrem neměl Lara ani ty nejmenší problémy. To samé se dá říct ale také o Vinařčíkovi na druhé straně.

37
    Slováci faulovali na útočné polovině, a tak se budou muset bránit ataku mexického národního týmu.

38
    Což ovšem zvládli bez větších problémů, naopak se oni sami vydali na útočnou polovinu. Nízký centr do vápna, ovšem chytá Lara do svých rukavic.

39
    Francisco Méndez si musel hlídat svá záda při odkopnutém balónu. Se svou úlohou si ovšem poradil, a tak se hráči v bílém mohou vydat dopředu.

40
    Už nám zbývá jen posledních pět minut do konce poločasu, dočkáme se ještě nějakého gólu? Nebo půjdou Slováci do šaten za jednobrankového vedení?

41
    Ariel Castro si sice nedokázal zpracovat míč na útočné polovině, ovšem odrazil se od něj příhodně pro spoluhráče. Přesto z této akce nakonec nic nebylo.

42
    Tentokrát to jeden z hráčů v bílém zkusil z velké dálky, ale nebyl vůbec přesný. Mezitím zůstává sedět na hřišti jeden ze Slováků, vypadá to na tříslo.

43
    Tím hráčem byl nakonec Martin Rýzek a měl problém nejspíše někde v boku, ale vypadá to, že bude schopen normálně pokračovat v utkání.

44
    Evropané to zkusili dlouhým pasem po pravé straně, jenže tomu značně chyběla přesnost.

45
    Nastavovat se bude jedna minuta!

45+1
    Nejspíše jedna z posledních šancí v první půli v podobě rohového kopu pro Mexiko. Následovala sice hlavička hráče v bílém, jenže ta nebyla přesná.

45+1

Je za námi první poločas, po které vede slovenská národní tým o jednu branku. O tu se postaral Patrik Dulay snad z první střely na bránu v podání Slovenska. To se poté hodně zvedlo a bylo rozhodně nebezpečnějším celkem. Mexiko vyloženou šanci nemělo, tak uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

46

47
    A už se zase hraje! Slováci budou po prvním poločase bránit jednobrankový náskok. Povede se jim další góly přidat? To se brzy dozvíme.

48
    Samuelu Hodúrovi se na chvilku otevřel prostor ve středu hřiště, avšak tnto hráč o míč brzy přišel.

49
    Vinařčík si nyní celou situaci hlídal, přestože po něm vystartoval jeden ze soupeřů. Ten měl ovšem k míči hodně daleko a slovenský gólman odkopává včas.

50
    Adrián Fiala uklouznul, když přihrával dopředu, ale nakonec mu to tolik vadit nemuselo, jelikož jeho spoluhráč o pár chvil později vybojoval standardku.

51
    Ta samozřejmě mířila do toho největšího ohně, ovšem Lara si udělal potřebný prostor a vyboxoval balón mimo bezprostřední ohrožení brány.

52
    Fotbalisté v modrých dresech jsou nadále hodně aktivní, avšak nyní se provinili útočným faulem.

53
    Vinařčík se po několika minutách zase potkal s míčem, když se soupeřům nepovedla přihrávka mezi obránce. Takto míč doklouzal až do náručí brankáře.

53
    Mexiko právě vstřelilo branku! nyní už ale srovnáno je! ARIEL CASTRO vystřelil ve vápně a bezpečně dostal míč až do sítě. Hraje se tedy od znovu. Je paradoxem, že skórují týmy, které jsou vždy v dané fázi těmi horšími.

54
    Žlutá karta pro tým Slovensko (Blaško).

Žlutá karta pro tým Mexiko (Bustos).

56
    Slováci dnes hodně útočí po levé straně, avšak nyní jim to nevyšlo a soupeři jdou do útoku. Ten je sice zastaven, jenže jen za cenu žluté karty.

58
    Chvilku jsme po faulu na mexického hráče nehráli, ovšem nyní se už pokračuje zase ve hře. Míč je na kopačkách fotbalistů v bílém, kteří jsou na půlce.

59
    Střídání v týmu Slovensko:
    ze hřiště odchází Slanina, přichází Záhradník,
    ze hřiště odchází Hodúr, přichází Šimun,
    ze hřiště odchází Dulay, přichází Petrik.

60
    Střídání v týmu Mexiko:
    ze hřiště odchází Bustos, přichází Carillo,
    ze hřiště odchází Alcalá, přichází Herrera.

61
    Tak jsme viděli rovnou několikanásobné střídání, brzy uvidíme, který z trenérů měl šťastnější ruku.

62
    Jeden z hráčů slovenského národního týmu se snažil napadat, ale nebyl úspěšný. O několik sekund později si tak musel připsat Vinařčík lehký zákrok.

63
    Herrera je jedním z nových hráčů na hřišti a po zasekávačce vyslal zajímavý centr do vápna. Ten uklidil jeden ze slovenských hráčů na rohový kop.

64
    A ten byl pořádně nebezpečný! Slovenský hráč totiž míč podskočil, následně ho netrefil ani gólman. Mexičané toho ovšem nedokázali využít!

64
    Žlutá karta pro tým Mexiko (Mauricio Medrano).

65
    Hráči v modrém sice zaútočili po levé straně, ovšem tam si obrana Mexika poradila v pohodě.

66
    Slovensko se sice během chvilky dostalo zpět k balónu, ale daleko se s ním nedostali. Následně navíc přišel faul hráče v modrém na útočné polovině.

67
    Nyní si už Vinařčík přece jen trochu zahrával. Míč odkopával doslova na poslední chvíli před soupeřem, kterému k trefení míče opravdu moc nechybělo.

68
    Žlutá karta pro tým Slovensko (Zoran Záhradník).

68
    ze hřiště odchází Herrera, přichází González.

70
    ze hřiště odchází Fiala, přichází Holíček.

71
    Hra se nám nyní hodně přerušovala, tak snad zase chytneme tempo! Po centr z pravé strany budou Mexičané zahrávat další rohový kop.

72
    Nějakou dobu jsme čekali na rozehrání rohového kopu, který nakonec mířil na přední tyč. Tam byl sice hráč Mexika, ale proti dvěma sokům moc šancí neměl.

73
    Matej Šimun se snažil probojovat na pravou stranu vápna, ale brzy narazil na defenzivu Mexika.

74
    Fotbalisté v bílých dresech to zkusili po pravé straně, jenže úspěšní nebyli. Přesto mohl přijít ještě jeden centr, se kterým si poradil slovenský gólman.

74
    Žlutá karta pro tým Mexiko (Castro).

75
    Do konce utkání nám chybí posledních patnáct minut! Utkání je zatím vyrovnané, jak to dopadne?

76
    V posledních minutách se sice gólmani často dostávají k dlouhým nakopávaným míčům, avšak nemusejí předvádět absolutně žádné zákroky.

77
    Petrik z první posunul míč na Záhradníka, jenž byl nedovoleně zastaven. Toho si sudí ovšem všiml, takže nedovolený zákrok je Mexiku na půlce odpískán.

78
    Po chvilce ovšem přišel faul taktéž na druhé straně, a to rovnou dvakrát. Mexiko tak může útočit.

79
    Hugo Pávek si skvěle pokryl míč tělem, jenže Slovensko se nakonec dostalo ani na dostřel brány. K míči se navíc rychle dostali mexičtí hráči.

80
    Do konce základní hrací doby nám chybí posledních deset minut! Vinařčík navíc musel hodně rychle na zem a vytáhl střelu na zadní tyč levou nohou! Velmi důležitý zákrok.

81
    Hugo Pávek zůstává ležet na hřišti, když dostal křeče do nohy. Pomohl mu gólman a také jeden ze spoluhráčů. Slovenský hráč už je zase na nohou.

82
    ze hřiště odchází Biscayzacú, přichází Téllez.

83
    Slováci vybojovali rohový kop z pravé strany, ovšem s tím si obrana soupeře v pohodě poradila. Zatím to vypadá, že dospějeme k remízovému stavu.

84
    Záhradník z otočky hledal nabíhajícího soupeře a poslal mu celkem zajímavý pas. Lara ovšem ukázal dobrý odhad hry a stihl míč na poslední chvíli odpálit.

85
    Hráči v bílých dresech předvedli rychlou akci, když defenziva Slovenska se nedomluvila Vinařčík ovšem nakonec nemusel předvést žádný zákrok.

86
    Mexičané se pustili do aktivního napadání a donutili svého soupeře jenom k dlouhému odkopu od brány.

88
    Slovenský obránce musel rychle na zem, avšak svou úlohu zvládl. Hráčům v modrých dresech se ovšem absolutně nedaří udržet míč na svých kopačkách.

89
    Mexiko vybojovalo rohový kop z pravé strany. Byl z toho ovšem jen vysoký centr, na který nemohl nikdo dosáhnout, a to ani brankář slovenského celku.

90
    ze hřiště odchází Hugo Pávek, přichází Nikolas Brandis.

90+2
    Dnešní utkání se pomalu ale jistě blíží ke svému konci! Mexiko je sice v posledních minutách lepším celkem na hřišti, ale vedoucí branku dát nedokázalo.

90+3
    Samuel Závacký se ještě pokoušel navésti si balón na střed hřiště, ale jeho střela byla zblokována.

90+4
    A Mexiko odehraje posledních pár sekund s deseti hráči v poli! Manuel Medrano si totiž nakopl míč moc před sebe, a tak u něj byl dříve Vinařčík. Medrano přes něj následně přepadl a je to právě on, kdo vidí druhou žlutou v zápase, následně tedy červenou!

90+4

Je konec! Mexiko se po necelých deset minutách ve druhém poločasu dokázalo prosadit, když se přesně trefil Ariel Castro. Právě jeho branka byla taktéž tou poslední v tomto duelu, který tak končí remízou 1:1! Výsledek je to nejspíše spravedlivý, jelikož oba celky tahaly chvilku za delší či kratší konec. (17:55:59)