Česko – Fínsko 2:2 (kon.) | Nemecko – USA 2:0 (kon.) | Slovensko – Mexiko sk 1:1 (kon.)
Česko
2:2 (1:0)
Fínsko
cz Piatok 23.09.2022, 16:00 • Kroměříž • Ježek Cup (U18)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Druhým dnem dnes pokračuje program turnaje reprezentací do osmnácti let – Ježek Cup. Na tomto turnaji se představí Česko, Německo, USA, Finsko, Slovensko a Mexiko. První utkání byly odehrány již ve středu. Čeští mladíci narazili na silné Německo, se kterým padli vysoko 0:4. Finové na úvod turnaje hráli proti Mexiku, se kterým remizovali 1:1

Během turnaje odehraje každý tým pouze tři zápasy. Z letošního programu totiž odpaly zápasy o umístění. Češi v neděli zakončí turnaj proti USA, zatímco Finové narazí na Slovensko.

Česko: Čechal – Rolenec, Červený, Remiáš (C), Černý, Novák, Málek, Svatoš, Hamza, Špangr, Karsten
    Náhradníci: Uriča, Hašek, Horák, Hunal, Vitarigov, Stryk, Planka, Šancl, Šimon
    Trenér: David Holoubek

Finsko: Piispa – Moisio, Sillanpää, Ulundu, Yilson, Tiihonen, Riissanen, Kekarainen, Häninen (C), Sahimaa, Hyvönen
    Náhradníci: Ramula, Naamo, Armstrong, Hudd, Jalonen, Laine, Vuorinen, Terrnava, Miettinen
    Trenér: Kai Nyyssönen

Rozhodčí: Machálek – Caletka, Antoníček.

Oba týmy už jsou na hřišti. Češi budou hrát v červeném, zatímco Finsko oblékne bílou sadu.

Ještě před výkopem zazní hymny obou zemí.

1

1
    Česko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek bude chtít napravit nepovedené vystoupení s Německem.

2
    Češi kombinovali na pravé straně hrací plochy, kde si poradili s napadajícími Finy a pomohli si rozehrávkou v zadních řadách.

3
    Češi jsou v úvodu utkání aktivnějším týmem a u rohového praporku získali svou první standardní situaci.

4
    Hra je přerušena. Na trávníku zůstává po jednom ze soubojů ležet Filip Červený, ale podle všeho bude schopen nadále pokračovat ve hře.

5
    V blízkosti pokutového území byl nedovoleným způsobem zastaven Svatoš. Češi mají k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice.

5
    Exekuce přímého kopu se ujal Novák, který svůj pokus zakroutil kolem zdi, nicméně finský brankář skvělým zákrokem vyrazil míč mimo tři tyče!

6
    Češi následně zahrávali rohový ko. Centrovaný míč se odrazil na hranici velkého vápna, ale následnou dělovku finský gólman zalepil do rukavic.

7
    Svatoš odcentroval z pravé strany hrací plochy na přední tyč, nicméně hned první obránce finského výběru míč odehrál do bezpečí.

8
    Do rozehrávky českého výběru se nyní zapojil také domácí brankář Čechal. Jeho rozehrávka směřovala na levou stranu.

9
    Snad první ofenzivní výpad Finů v utkání předvedl po levé straně Ulundu, který se prosmýkl do vápna a čeští zadáci s vypětím všech sil odehráli míč na roh.

10
    Jeden z finských stoperů v pravou chvíli vystoupil na vlastní polovině proti odraženému míči a odehrál jej na levou stranu.

11
    Černý dohnal přihrávku na levou stranu, odkud zpětným centrem poslal míč do vápna, ale trefil prostor, kde kraloval finský obránce.

12
    Po dalším rohovém kopu se do zakončení hlavou dostal Rolenec, ale v tísni poslal svůj pokus nad horní tyč.

13
    Matěj Čechal v pravou chvíli vyběhl proti rozběhnutému soupeři a schoval míč do rukavic. Gólman českého výběru si připsal důležitý zákrok.

14
    Češi napadali rozehrávku Finska na jeho polovině. Zadáci v bílém si ale pohlídali odražený míč a získali vhazování na levé straně.

15
    Finové zahrávali rohový kop. Centrovaný míč se nebezpečně točil do branky, ale česká defenziva situaci s vypětím všech sil ustála.

16
    Ani po dalším rohovém kopu Finska se skóre neměnilo. Nadýchanou pobídku z malého vápna odehrál do bezpečí Černý.

18
    Finové pokračují ve zlepšeném výkonu. Häninen se ve vápně pokusil o nůžky, ale gólman Čechal jeho pokus skvěle vyrazil!

19
    Další nedovolený zákrok jednoho z českých hráčů přinesl Finům přímý kop. Do pokutového území už spěchají vysocí hlavičkáři.

20
    Po delší době se Češi vysunuli na polovinu Finska, kde hosty aktivně napadali.

21
    Finský brankář Piispa vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Finové zatím tpělivě číhají na skulinku v české obraně.

22
    Finský brankář si tentokrát pohlídal nákop za finskou defenzivu a bez problémů si došel pro míč.

23
    Na pravé straně tentokrát kombinovali Finové. Jejich akce ale nepřinesla centr do nebezpečného prostoru. Také česká defenziva je zatím důrazná.

24
    Sahimaa se skvěle vrátil s rozběhnutým soupeřem, ale podle rozhodčího se dopustil zatažení za dres.

25
    Stopeři českého výběru uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Finové tentokrát rozehrávku soupeře nenapadají.

27
    Čechal chvíli otálel s rozehrávkou. Domácí brankář nakonec rozehrál výhozem na levou stranu. Češi jsou ale směrem dopředu hodně pasivní.

28
    Finové zahrávali další rohový kop. Nadýchaný centr tentokrát prolétl velkým vápnem bez jakékoliv teče.

29
    Málek vybojoval míč na pravé straně a chtěl obejít statického obránce. Důrazný hráč Finska se ale nenechal ošálit.

30
    Je za námi úvodní půkhodina dnešního souboje a zatím stále čekáme na úvodní branku. V posledních minutách jsou o něco aktivnější Finové.

32
    Finský brankář musel znovu zasahovat. Slabý pokus zpoza velkého vápna mu ale moc starostí nepřinesl.

33
    Finové zahrávali další rohový kop, nicméně ani tentokrát se nikdo v bílém dresu nedostal do zakončení.

34
    Hosté tentokrát zkoušeli rychlé přenesení hry na levé křídlo, nicméně nikdo z hráčů v bílém vysokou přihrávku na hřišti nedohnal.

35
    Málek přenesl hru křížným pasem na levou stranu, jenže defenziva Finska se stačila rychle srovnat.

36
    Česko právě vstřelilo branku! Česko se deset minut před přestávkou dostává do vedení! Po průniku z levé strany si na odvážné zakončení v pokutovém území troufl DANIEL KARSTEN a z ostrého úhlu propálil brankáře!
    36. Daniel KARSTEN - 1:0

38
    Na opačnou stranu spěchal aktivní Ulundu, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.

39
    Hyvönen si naběhl na průnikovou přihrávku mezi obránce, ale Čechal proti němu včas vyběhl a zneškodnil pokus finského hráče o dloubák!

40
    Autor úvodní branky Daniel Karsten na pravé straně zkoušel obejít rivala, nicméně finský hráč mu tělem vystavil důraznou stopku.

41
    Stopeři Finska si vyměňují přihrávky na polovině hřiště a číhají na prostor k ofenzivnímu výpadu. Česká defenziva zatím brání výborně.

42
    Finové znovu zkusili překvapivou přihrávku za obranu českého týmu, ale míč propadl až do autu.

44
    Češi v závěru prvního poločasu drží míč na kopačkách a nikam se neženou. Domácí celek chce dohrát první půli s čistým kontem.

45
    Zpoza pokutového území zkusil štěstí levačkou Svatoš, nicméně jeho prudká rána skončila těsně vedle pravé tyče.

45

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce jsou na tom lépe čeští fotbalisté. Ti do utkání vstoupili aktivně, ale Novákův přímý kop finský brankář vyrazil na roh. Vzápětí zlepšili svou hru Finové, ale Häninenovy nůžky vyrazil Čechal. Skóre se tak měnilo až ve 36. minutě, kdy se tvrdou ránou uvnitř pokutového území prosadil Daniel Karsten.

46

46
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Černý, přichází Hašek.

47
    Finové se dostali po pravé straně do pokutového území, jenže pokus o přízemní centr na malé vápno zablokoval hned první obránce.

48
    Finsko právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Finové se dočkali vyrovnání hned po změně stran. Na krásnou kolmici mezi stopery si naběhl VINCENT ULUNDU a prostřelil bezmocného brankáře!
    48. Vincent ULUNDU - 1:1

50
    Prakticky ihned po rozehrávce mohlo Finsko přidat i druhou branku, ale nebezpečnou ránu ze značky pokutového kopu skvěle zneškodnil Čechal!

50
    Finsko právě vstřelilo branku! Po další akci už Finové přidávají druhý zásah! Český gólman ránu z pravé strany vyrazil jen před sebe a důrazný ONNI HANNINEN bez problémů doklepl míč do sítě!
    50. Onni HÄNINEN - 1:2

52
    Na opačné straně se o bleskovou odpověď snažil Málek, nicméně jeho pokus levou nohou prolétl nad břevnem.

53
    Velmi aktivní Málek vyslal do vápna zajímavý centr, který finský brankář raději vyškrábl nad břevno.

54
    Ulundu obešel statického soupeře, který si v následném souboji musel pomoci nedovoleným zákrokem.

55
    Remiáš nakopl míč na hranici velkého vápna, nicméně ve sprinterském souboji tentokrát uspěl defenzivní hráč Finska.

56
    Češi operovali na pravé straně hrací plochy, ale ani jejich kombinace neskončila nebezpečnou přihrávkou do vápna.

57
    Češi tentokrát vhazovali na pravé straně hrací plochy. Míč se následně dostal do vápna, ale osamocený brankář si pro míč neohroženě dokráčel.

58
    Ulundu se tlačil před českou branku, ale gólman Čechal byl při této akci pozorný a zalepil míč do rukavic. Češi ale potřebují útočit.

58
    ze hřiště odchází Špangr, přichází Stryk,
    ze hřiště odchází Červený, přichází Uriča,
    ze hřiště odchází Novák, přichází Planka.

59
    Po delší době musel zasahovat finský brankář. Přízemní ránu směřující do dolního rohu na poslední chvíli vyrazil!

60
    Je za námi hodina hry a Finové po změně stran dokázali otočit výsledek ve svůj prospěch. Český tým ale ukazuje, že bude bojovat.

61
    Češi pokračují ve snaze o ofenzivu. Důrazní zadáci Finska zatím sbírají jeden odražený míč za druhým.

62
    Do rozehrávky českého týmu se musel znovu zapojit brankář Čechal. Po jeho nákopu si Málek udělal prostor tělem, ale míč dlouho neudržel.

64
    Finové zahrávali rohový kop. Centr od rohového praporku tentokrát přiletěl na malé vápno, kde zakročila defenziva.

65
    Střídání v týmu Finsko:
    ze hřiště odchází Sahimaa, přichází Terrnava,
    ze hřiště odchází Ulundu, přichází Vuorinen,
    ze hřiště odchází Häninen, přichází Hudd.

66
    Finové se dostali k dalšímu zakončení zpoza velkého vápna. Jen díky důrazu Rolence nemířila střela mezi tři tyče.

67
    Planka si naběhl na přihrávku do volného prostoru, ale jeho dloubáček levačkou skončil na hlavě finského obránce.

68
    Jeden z finských fotbalistů má podle všeho problémy se zadním stehenním svalem.

69
    Stopeři Finska se vysunuli na polovinu českého výběru, jenže jejich kombinace vyústila jen v nepřesné zakončení.

70
    Čechal si dal pozor na centr z pravé strany a dokázal míč udržet v rukavicích. Český brankář si nyní připsal velmi důležitý zákrok.

70
    Česko právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Český celek dvacet minut před koncem utkání dotahuje krok. Zpoza velkého vápna zakončil FILIP ŠANCL a parádní střelou rozvlnil síť!
    70. Filip ŠANCL - 2:2

71
    ze hřiště odchází Málek, přichází Horák.

73
    ze hřiště odchází Riissanen, přichází Miettinen,
    ze hřiště odchází Yilson, přichází Jalonen,
    ze hřiště odchází Hyvonen, přichází Laine.

75
    Utkání sleduje 432 diváků.

76
    Finové se postupnou kombinací dostali na polovinu českého výběru, jenže jejich akce nevedle až k zakončení.

77
    Na přihrávku za hranici velkého vápna si naběhl Jalonen, ale hned první hráč v červeném dresu českého výběru jej odstavil od míče.

78
    Finové předvedli výpad po levém křídle. Přízemní centr ale důrazný zadák sklepl na rohový kop.

79
    Jalonen se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho prodloužený centr propadl k zadní tyči, ale nikdo z Finů už nedokázal zakončit.

80
    Deset minut před koncem měli Češi k dispozici přímý kop v blízkosti velkého vápna, ale na příliš vysoký centr nikdo nedoskočil.

82
    Vuorinen na levé straně bojoval s Jakubem Svatošem, nicméně český fotbalista se nenechal ošálit a pobídku zablokoval.

83
    Roman Horák narýsoval kolmici mezi stopery Finska, jenže na jeho pobídku si nikdo v červeném dresu nenaběhl.

84
    Finové vybojovali odražený míč na pravé straně, ale neprocedili následný centr přes Vitarigova.

85
    Finové tentokrát spěchali vpřed po levé straně, ale Laine pokusem o kličku vybojoval pouze vhazování.

86
    Svatoš před rozběhnutým soupeřem nakopl míč na polovinu Finska, ale Hašek v hlavičkovém souboji nezískal míč pro český celek.

87
    Na levé straně se do pozice pro odcentrování dostal Hašek, ale jeho pobídka skončila blokem dobře postaveného obránce.

88
    Laine zkoušel procedit přihrávku mezi obránce v červeném, nicméně defenziva českého celku si dala dobrý pozor.

89
    ze hřiště odchází Kekarainen, přichází Armstrong,
    ze hřiště odchází Sillanpää, přichází Naamo.

90
    Češi se v samotném závěru utkání derou dopředu. Na levé straně kouzlil Stryk, ale získal pro domácí jen vhazování.

90+1
    Nastavují se dvě minuty!

90+3

Je konec! Český výběr do osmnácti let nakonec remizoval s Finskem 2:2. Do utkání vstoupili lépe Češi. Ti do utkání vstoupili aktivně, ale Novákův přímý kop finský brankář vyrazil na roh. Vzápětí zlepšili svou hru Finové, ale Häninenovy nůžky vyrazil Čechal. Skóre se tak měnilo až ve 36. minutě, kdy se tvrdou ránou uvnitř pokutového území prosadil Daniel Karsten. Hned v úvodu druhé půle ale vyrovnal Ulundu a pět minut po změně stran poslal Finy do vedení Häninen. Češi se vyrovnání dočkali dvacet minut před koncem zásluhou krásně Šanclovy rány. (17:50:55)