KRC Genk
1:2 (0:1)
SK Slavia Praha
cz Streda 14.09.2022, 16:00 • KRC Genk Arena - Stadium B • UEFA Youth League

Fotbalisté Slavie vstoupili do dvojutkání proti Genku úspěšně, když si ze stadionu soupeře vezou vítězství 2:1. Hosté začali aktivně a už v 7. minutě je poslal do vedení Mikuláš Konečný. Po dvaceti minutách byl však vyloučen Planka a pak se museli sešívaní především bránit. To se jim dařilo i díky zákrokům výborně chytajícího brankáře Adama Dvořáka. Čtvrthodinu před koncem navíc Ndenge Kongolo fauloval pronikajícího Lopatáře, po druhé žluté kartě se počet hráčů na hřišti srovnal a navíc následovala penalta. Tu proměnil Matěj Zachoval. Domácí pak přeci jen dokázali alespoň korigovat. Naději do odvety, která se hraje 5. října v Praze, jim trefil Dario Cutillas-Carpe. (17:58:06)

90+5

90+4
    Hosté ubránili Martensův rohový kop a tohle už bude dobré.

90+3
    Victor Ogungbayi mohl rozhodnout. Nepřekonal ale domácího brankáře Penderse.

90+1
    Opět Dvořák! Slávistického brankáře nepřekonal Cutillas Carpe.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!

89
    Je tu závěrečný nápor Genku! Hosté přežili sérii rohů. Vyrovnání nepřinesla ani šance Cédrica Nuozziho, jehož vychytal Dvořák.

86
    Genk právě vstřelil branku!
    Pozor! Domácí ještě dramatizují závěr. Po rohovém kopu Martense snižuje DARIO CUTILLAS-CARPE – 1:2.

84
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Erik Hunál, přichází Kryštof Pančev,
    ze hřiště odchází Adam Pudil, přichází Eliáš Piták.

82
    Rána Nolana Martense. Dvořák potvrzuje svůj kvalitní výkon a také tento pokus kryje.

81
    ze hřiště odchází Deniz Arabaci, přichází Zakaria Gueddar.

78
    ze hřiště odchází David Hájek, přichází Tomáš Jelínek.

76
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté navyšují svůj náskok! Nařízenou penaltu proměňuje MATĚJ ZACHOVAL, který zvyšuje na 2:0.

75
    Střídání v týmu KRC Genk:
    ze hřiště odchází Thomas Claes, přichází Sami Sakkali.

75
    Síly na trávníku se vyrovnávají! Josue Ndenge Kongolo fauloval Lopatáře, za což obdržel žlutou kartu. Protože už dříve jednu viděl, následuje také červená a tedy vyloučení! Navíc se jednalo o penaltový zákrok!

74
    Slávisté podnikli rychlý protiútok. Ten zakončoval Adam Pudil a brankář Penders musel po dlouhé době zasahovat.

70
    Nepřesnou střelou se prezentoval Nolan Martens. Slávisté musejí odolávat ještě dvacet minut.

69
    Hostující gólman pokryl také zakončení Nuozziho. Nápor Genku sílí.

67
    Dario Cutillas Carpe v další domácí příležitosti. Adam Dvořák drží!

Martin Augustin

Góly: 86. Cutillas-Carpe – 7. Konečný, 76. Zachoval (pen.)

Karty:   11. Ndenge Kongolo (GNK), 25. Claes (GNK), 55. Cutillas Carpe (GNK), 75. Ndenge Kongolo (GNK)   21. Planka (SLA)

KRC Genk: Penders – Martens, Ndenge Kongolo, Al Mazyani, De Grand – Claes (75. Sakkali), Michiels (61. Smekens), Swerts (C) – Arabaci (81. Gueddar), Cutillas-Carpe, Nuozzi.
    Náhradníci: Stevens – Manguelle, Baskale, Masanka Bungi-

Tréner: Sebastien Pocognoli

SK Slavia Praha: Dvořák – Konečný, Hunal (84. Pančev), Behenský (C), Beránek – Planka, Zachoval, Trédl (46. Lopatář) – A. Pudil (84. Piták), Hájek (78. Jelínek), Toula (66. Ogungbayi).
    Náhradníci: Kolodziej – Fiker.

Tréner: Milan Titěra

Rozhodca: Sabotic – Da Silva, Morin (LUX)
    Streda 05.10.2022
    Slavia - Genk 2:4

Góly: 9. A. Pudil, 44. Ogungbayi – 27. Godts, 47. Diawara, 80. Godts, 90+4. Al Mazyani

Karty:   11. Zachoval (SLA), 38. Hunal (SLA), 55. Lopatář (SLA), 75. A. Pudil (SLA), 90+7. Behenský (SLA) – 24. Van de Perre (GNK), 45+2. Godts (GNK), 90+7. Swerts (GNK), 90+9. Penders (GNK), 90+12. Mazyani (GNK), 90+12. Grand (GNK)   90+13. Behenský (SLA) – 90+13. Swerts (GNK)   90+6. Pudil (SLA), 90+13. Trédl (SLA)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 18:9.