L. Mikuláš – Košice 3:1 (kon.) | Plzeň – Karlovy Vary 9:0 (kon.) | Dunajská Streda – Slovan Bratislava 0:0 (kon.)
Maribor – Trnava sk 2:2 (kon.) | Düsseldorf – Ružomberok sk 3:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
9:0 (2:0)
Slavia Karlovy Vary
cz Streda 22.06.2022, 16:30 • TJ Sokol Město Touškov. • Prípravný zápas

To je ode mě pro dnešek vše. Příští utkání sehraje Viktoria příští úterý v Dobřanech proti slovenskému mistrovi Slovanu Bratislava. Nyní už se ale s vámi loučím a u dalšího zápasu se opět budu těšit, na shledanou. (18:22:20)

Je dobojováno. Je námi druhý přípravný zápas Viktorky před novou sezónou a i nyní ho červenomodří zvládli s velkou grácií. Soupeře z ČFL porazili vysoko 9:0. V prvním poločase skóre otevřel Jan Kliment a na jeho zásah navázal Cadu. Ve druhé půli už se rozjela kanonáda Plzně. Nejprve se prosadil Filip Čihák a nedlouho poté krátce po sobě Ondřej Mihálik s Tomášem Chorým. Šestou branku poté vstřelil Jhon Mosquera a sedmou za dvě minuty později Radim Řezník. Své druhé branky poté ještě přidaly Tomás Chorý s Jhonem Mosquerou. Výsledkem je tak drtivé skóre 9:0.

90

89
    Na závěr utkání i menší pyroshow. Domácí fanoušci za brankou soupeře odpálili několik světlic v červenomodrých barvách.

88
    Naopak desátou branku a svůj hattrick měl na hlavě Jhon Mosquera, který se položil do centru Mihálika, branku soupeře ale z malého vápna přestřelil.

87
    Hosté se snaží alespoň o čestný úspěch, ale Štěpán Černý místo střely nyní zbytečně přihrával.

86
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Sám faulovaný Horník rozehrál standardku centrem do vápna, ten ovšem se bral do svých rukavic brankář Tvrdoň, který záhy rozehrál bleskový protiútok. Ten táhl na pravé straně Ondřej Mihálik, ten ve finální fázi oslovil na středu Tomáše Chorého, který se prezentoval hezkou přizemní střelou k levé tyči.

85
    Jhon Mosquera si počínal nedovoleně proti Štěpánu Horníkovi, Karlovy Vary mají zajímavou šanci ze standardní situace.

84
    Ondřej Mihálik z pravé strany hledal ve vápně Mateje Trusu, ten se ovšem nyní přes obránce ke střele nedostal.

83
    Hosté si pomohli při snaze získat balon nedovoleně, hrát tak mohou opět Plzeňané.

82
    Zápas se nám již přehoupl do své poslední desetiminutovky. Nadále sledujeme stejný průběh utkání, Plzeň drží balon a na branku Varů se žene jeden útok za druhým.

81
    Modou Ndiaye si našel odražený balon, z jedničky ho posílal na levou stranu Mosquerovi, ten ho ovšem na hrací ploše již nestihl. Karlovy Vary budou vhazovat na své polovině hřiště.

80
    Po dlouhých minutách si na balon sáhl i brankář Marián Tvrdoň, který si schoval míč po centru do svých rukavic.

79
    Jhon Mosquera se snažil hodit dlouhý aut na Mateje Trusu, ale kolumbijský hráč přecenil své síly, protože tak daleko neměl šanci dohodit.

77
    Matej Trusa dostal hezkou přihrávku za hostující obranu, slovenský hráč ukázal, že není sobec, přihrávkou vybídl k další brance JHONA MOSQUERU, který měl po jeho přihrávce před sebou zcela prázdnou bránu. Plzeň vede již 8:0!

76
    Matej Trusa se posléze tlačil do zakončení na levé straně, hostující obrana ho ovšem ke střele nepustila.

75
    Nyní to domácí borci zkusili po levé straně, Šimon Falta ovšem míč do vápna nedostal. Následný rohový kop vyboxoval Jan Gembický.

74
    Brankář Gembický už má v bráně gólů jak Sněhurka svých trpaslíků. Na pravé straně si zpracoval míč Dominik Janošek a jeho ostrý nástřel zavřel na zadní tyči RADIM ŘEZNÍK, gólman Gembický opět zcela bez šance.

73
    Viktoria nadále útočí a snaží se skóre ještě více navýšit. Centr Ondřeje Mihálika byl ovšem sražený na další rohový kop.

Jakub Štěrba

Góly: 2. Kliment, 28. Cadu, 49. Čihák, 66. Mihálik, 68. Chorý, 72. Mosquera, 74. Řezník, 77. Mosquera, 86. Chorý

Karty:   59. Tuma (KVA)

FC Viktoria Plzeň:
    1. poločas: Tvrdoň – Káčer, Hejda, Pernica, Holík – Qose, Bucha – Kopic, Cadu (C), Pilař – Kliment.
    2. poločas: Tvrdoň – Řezník, Čihák, Janošek, Falta – Čermák, Ndiaye – Mihálik, Trusa (C), Mosquera – Chorý.

Tréner: Michal Bílek.

Slavia Karlovy Vary: Gembický – Skala, Pěkný (C), Prágr, Kolařík, Vyleta, Mašata, Debellis, Tuma, Dubnička, Krčma.
    Náhradníci: Zachariáš – Černý, Horník, Gabriel, Matoušek, Farid.

Tréner: Marián Geňo.

Rozhodca: Szikszay – Hrabovský, Mokruš