Pittsburgh – NY Rangers 3:5 (kon.) | Washington – Florida 3:4 (po pr.) | Dallas – Calgary 4:2 (kon.)
Carolina – Boston 3:2 (kon.)
Washington Capitals
3:4 (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1) Stav série: 2:4
Florida Panthers
cz Sobota 14.05.2022, 01:30 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Kdo se postavil do brankoviště?

Ilja Samsonov (WSH) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, odchytal 61:34
    Sergej Bobrovskij (FLA) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9%, odchytal 62:46

Česká a slovenská stopa

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -3 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 20:41
    Radko Gudas (FLA) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:54

Tři hvězdy utkání

1. Carter Verhaeghe (FLA) 1+1
    2. Aleksander Barkov (FLA) 1+0
    3. T. J. Oshie (WSH) 1+0 (05:07:50)

Statistiky: Střely na bránu: 37-31; Zablokované střely: 19-15; Vhazování: 49%-51%; Hity: 51-50; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 6-10.

Vít Vaněček už se v letošním playoff nepředstaví a končí v playoff společně s Washingtonem, zatímco Florida s Radkem Gudasem na palubě postupuje poprvé od roku 1996 do druhého kola. Prodloužení a tím pádem i celou sérii rozhodl její suverénně nejproduktivnější hokejista Carter Verhaeghe, který má na kontě už šest gólů a pět asistencí. Nic Dowd vstřelil gól a dvakrát trefil tyč. Konec duelu. Washington Capitals 3 Florida Panthers 4.

62:46 Carter VERHAEGHE - 3:4

62:46
    Florida právě vstřelila branku! Hvězdný CARTER VERHAEGHE si najel na vzdálenější pravé tyči na přihrávku Claudea Girouxa z levého rohu a po zpracování puku bruslí se prosadil bekhendem! Nejproduktivnější hráč této série ji tedy stylově ukončil! Asistence: Claude Giroux a Ben Chiarot.

62:14
    Panthers odpověděli akcí na levém křídle, dostali se ale pouze k nahození, které doklouzalo pod lapačku Ilji Samsonova. Washington balancuje na absolutní hraně.

61:50
    T. J. Oshie vzápětí vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a mířil ke vzdálenější levé tyči brány, bývalý brankář Columbusu ale dokázal jeho střelu vyrazit ven.

61:42
    Marcus Johansson vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím, jenže zamířil pouze doprostřed brány a náruče připraveného brankáře Sergeje Bobrovského.

60:40
    Vít Vaněček nebo Radko Gudas, jeden z českých hráčů ale určitě bude ve druhém kole playoff, otázkou je, kdo. Odpověď se dozvíme až po skončení prodloužení.

60:01

Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 35-29; Zablokované střely: 18-14; Vhazování: 48%-52%; Hity: 49-47; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 6-10.

Prodloužení začne přibližně v 4:45.

Útočník T.J. Oshie odvrátil vyřazení Washingtonu po obrovském závaru a prodloužení poté málem odmítl Alex Ovečkin, když v poslední sekundě vypálil z pravého kruhu, Sergej Bobrovskij ho ovšem dokázal vychytat. Podruhé v této sérii nás čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině duelu. Washington Capitals 3 Florida Panthers 3.

60:00

59:37
    Anthony Mantha začíná být v závěru zápasu klíčovým mužem a nyní mohl rozhodnout, jeho střela z levého kruhu ale skončila na výstroji Sergeje Bobrovského.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 24. Dowd (Hathaway, Larsson), 42. Bäckström (Schultz, van Riemsdyk), 59. Oshie (Mantha, Kuzněcov) – 27. Lomberg (Hörnqvist, Luostarinen), 49. Giroux (Ekblad, Verhaeghe), 55. Barkov (Giroux, Weegar), 63. Verhaeghe (Giroux, Chiarot)

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Orlov, Schultz, van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), M. Johansson – Mantha, Eller, McMichael – Hathaway, Dowd, Larsson.
    Tréner: Peter Laviolette

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad, Chiarot, Weegar, Forsling, Gudas, Montour – Giroux, Barkov (C), Verhaeghe – Reinhart, Bennett, Huberdeau (A) – Acciari, Lundell, Mamin – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.
    Tréner: Andrew Brunette

Rozhodca: Gord Dwyer, François St. Laurent. Čároví: Steve Barton, Devin Berg

Diváci: 18573