Bordeaux – Lorient 0:0 (kon.) | Lyon – Nantes 3:2 (kon.) | Metz – Angers 1:0 (kon.)
Monaco – Brest 4:2 (kon.) | Montpellier – Paríž 0:4 (kon.) | Nice – Lille 1:3 (kon.)
Rennes – Marseille 2:0 (kon.) | Saint-Étienne – Remeš 1:2 (kon.) | Štrasburg – Clermont Foot 1:0 (kon.)
Troyes – Lens 1:3 (kon.)
FC Metz
1:0 (0:0)
Angers SCO
cz Sobota 14.05.2022, 21:00 • Stade Saint-Symphorien, Mety • Ligue 1 Uber Eats • 37. kolo

Program posledního kola 21.5.2022 21:00 hodin:

Paris Saint Germain (1) – FC Méty

Stade Brestois (11) – Girondins Bordeaux

FC Nantes (9) – AS Saint Étienne (23:03:51)

Bordeaux – Lorient 0:0

Saint Étienne – Stade Reims 1:2

Lorient se bodem v Bordeaux zachránili.

18. Méty 31 – baráž
    19. Saint Étienne 31 – sestup
    20. Bordeaux 28 – sestup

Již pět minut po přestávce se skvěle orientoval Lamkel Zé, když v náběhu přeskočil špatně bránícího Mendyho – 1:0 Největší šance hostí vznikla osm minut před koncem zápasu, když se do balonu opřel Únáhí a brankář Cailard musel ukázat své kvality a tuto střelu vyrazil na rohový kop! Hráči Mét tak navázali na předchozí vítězství nad Lyonem 3:2! Ze dvou domácích zápasů vytěžili šest bodů!

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:17.

Girondins Bordeaux své utkání dohrává o deseti bez vyloučeného Mensaha!

Hráči Mét svůj úkol co mohli ovlivnit zvládli a vítězí 1:0 nad Angers po trefě Lamkel Zé a nyní čekají na situaci z ostatních stadionů.

90+3

90+2
    Střídání v týmu FC Méty:
    ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Louis Mafouta.

90+1
    Hráči Angers se provinili nedovoleným přestupkem.

90
    Ve středu hřiště byl faulován Mangani.

90
    Rozhodčí nastaví 2 minuty!

89
    Sudí nejprve přerušil hru a následně vrátil míč hráčům Angers.

88
    Hromový pískot z triobun opět značí velkou útočnou aktivitu Angers SCO.

86
    Střídání v týmu Angers SCO:
    ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Casimir Ninga.

85
    Bahoken prodloužil míč na Jakoliše, ale ten svou křižnou střelou míjí zařízení Mét.

84
    Angers opět okupuje útočnou polovinu hřiště.

82
    Parádně se opřel do míče ze střední vzdálenosti Azzáedín Únáhí a brankář Cailard s vypětím sil vyrazil míč nad břevno na rohový kop!

81
    Hráči Mét opět nebezpečně zalézají do obranné ulity v podobě velké pasivity.

80
    Hráči Mét nedokázali využít zmatky v pokutovém územía Angers, jelikož se míč zamotal pod nohy Lamkel Zé.