Lyon – Saint-Étienne 1:0 (kon.)
Olympique Lyon
1:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
cz Piatok 21.01.2022, 21:00 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Ligue 1 Uber Eats • 22. kolo

Děkuji za pozornost, mějte hezký večer a užijte si víkend. (22:55:30)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:17.

Nepříliš pohledná podívaná končí, Lyon měl ve druhé půli několik opravdu velkých gólovek, své vedení mohl zvýšit minimálně na třígólový rozdíl, ale nestalo se tak a favorit se tak v boji s posledním týmem strachoval o náskok až do úplného konce. Povedlo se mu však vedení uhájit a do tabulky zaznamenat pro něj velmi důležité tři body. Saint-Étienne podalo velmi dobrý výkon v obraně, jediný gól inkasovalo z penalty, avšak v útoku nepředvedlo prakticky nic.

90+3

90+2
    Tino Kadewere se k míči ve velkém vápně sice neprotlačil, ale mrzet jej to už moc nemusí.

90+1
    Žlutou kartu dostává za svůj faul Sada Thioub (AS Saint-Étienne).

90+1
    Nastavují se jen dvě minuty, čekal jsem minimálně čtyři.

90
    Hodně špatně zahraný aut v podání posledního celku tabulky, u balónu tak Lyon.

89
    Několik střeleckých pokusů favorita bylo zblokováno, míč končí za postranní čárou.

88
    Domácí drží míč daleko od své svatyně, zahrávat budou rohový kop.

86
    Xherdan Shaqiri obdržel pěknou přihrávku do velkého vápna, jenže svou následnou střelu adresoval do zámezí. Docela škoda pro Lyon.

84
    Jean-Philippe Krasso hlavou sice dokázal míč tečovat v pokutovém území, ovšem ten skončil vysoko nad bránou Lyonu.

83
    Abdoulaye Bakayoko leží na trávníku, jeho tým rozehraje další standardku.

82
    Jeden z hostů zkoušel střihnout v pokutovém území nůžky, ale ty se mu vůbec nepovedly.

81
    Anthony Lopes musel rychle ven z brány, na hranici šestnáctky jej odkopl do bezpečné vzdálenosti před dobíhajícím soupeřem.

80
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Rayan Cherki.

80
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Xherdan Shaqiri.

78
    Domácí vyrazili do otevřené obrany soupeře, Houssem Aouar ale pokazil co mohl, když po křižné přihrávce střílel bez přípravy vysoko nad. S touto možností šlo naložit jistě lepším způsobem.

Petr Frömel

Góly: 15. M. Dembélé (pen.)

Karty:   59. Da Silva (LYO) – 19. Douath (SET), 42. M. Camara (SET), 50. Maçon (SET), 90+1. Thioub (SET)

Olympique Lyon: A. Lopes – Da Silva, Mendes, Lukeba – Henrique, Caqueret, Guimarães, Dubois (C) (45+1. Gusto) – Aouar (80. Shaqiri), Paquetá (80. Cherki) – M. Dembélé (62. Kadewere).
    Náhradníci: Pollersbeck – Gusto, Lomami, Shaqiri, Kadewere, Cherki, Keita, B. Barcola.

Tréner: P. Bosz.

AS Saint-Étienne: Bernardoni – Maçon (64. Krasso), Bakayoko, Kolodziejczak (C), Nade, Gabriel Silva – Douath (64. Thioub), M. Camara, Youssouf (76. Moueffek), Aouchiche (46. Sako) – Nordin (76. Dieye).
    Náhradníci: Green – Moueffek, Mouton, Dioussé, Dieye, Krasso, Thioub, Sako.

Tréner: P. Dupraz.

Rozhodca: A. Gautier – F. Haquette, C. Gringore