Skoky mužů HS106, Val di Fiemme Vítěz: J. Lamparter (AUT) (kon.) | Běh mužů 10 km, Val di Fiemme Vítěz: J. Lamparter (AUT) (kon.)
Hromadný start žen 5 km, Val di Fiemme Vítěz: A. Nakamuraová (JPN) (kon.) | Skoky žen HS106, Val di Fiemme Vítěz: G. Westvoldová Hansenová (NOR) (kon.)
koniec udalosti
SP - Běh mužů 10 km, Val di Fiemme

Vítěz: J. Lamparter (AUT)

cz Sobota 08.01.2022, 12:30 • Lyžařský stadion Lago di Tesero • Severská kombinácia

Tomáš Portyk (CZE) DNF (13:06:05)

Jan Vytrval se dokázal prosadit na body, když se ztrátou přes dvě minuty vybojoval konečné 28. místo.

Mistr světa z Oberstdorfu 2021, dvacetiletý Johannes Lamparter, dokonale využil absence fenomenálního sdruženáře Jarla Magnuse Riibera, jenž letos vyhrál všech sedm závodů, do kterých nastoupil, a vybojoval své premiérové vítězství ve Světovém poháru. Rakouský mladík, jenž vedl už po skokanské části s náskokem 14 sekund, dokázal tento časový polštář uhájit i v běžecké stopě, skvěle hospodařil se svým náskokem a německé pronásledovatele porazil o 16 sekund. Druhý skončil Vincenz Geiger a třetí Eric Frenzel.

Závod skončil.

Cíl
    Tomáš Portyk podle všeho závod nedokončil.

Cíl
    Jan Vytrval je v cíli na 28. místě se ztrátou 2 minut a 7 sekund. Získává tedy tři bodíky do hodnocení Světového poháru.

Cíl
    Elitní desítku uzavírají Martin Fritz a Fabian Riessle.

Cíl
    Čtvrtý dobíhá Jorgen Graabak před Johannesem Rydzkem. Mario Seidl je šestý, sedmý Akito Watabe a osmý Jens Luraas Oftebro.

Cíl
    Ve sprinterském souboji o druhé místo byl úspěšnější Vinzenz Geiger, jenž těsně poráží Erica Frenzela.

Cíl
    Dvacetiletý Johannes Lamparter vybojoval své premiérové vítězství ve Světovém poháru!

Lamparter zvládl technický sjezd před stadionem a blíží se k poslednímu stoupání.

8,7km
    K pátému Oftebrovi se blíží Graabak, Rydzek, A. Watabe a Fritz. Takže přeci jen šance na posun. Ani čtvrtý Seidl nemá nijak dobré tempo.

8,7km
    Lamparter má náskok už 18 sekund! To je už takřka hotovo!

Na čele mezitím Lamparter stále vede a opticky zvyšuje náskok před německým duem Frenzelem a Geigerem. Ti drží náskok před Oftebrem a Seidlem.

7,5km
    Jak jsou na tom před posledním okruhem Češi? Prohodili si pozice. Vytrval se posunul na 27. místo a táhne svou skupinu, Portyk se... někam vytratil a ve výsledkové listině zatím nefiguruje.

7,5km
    A to se mu daří! Znovu ve sjezdu na stadion nabral rychlost a zvýšil své vedení na 12 sekund. Frenzel a Geiger se mezitím mírně utrhli od Oftebra a Seidla, kteří musí zabrat, pokud chtějí ještě bojovat o bednu.

Na čele Lamparter stále nechce připustit, aby se jeho soupeři docvakli a snaží se využít hlavně ve sjezdech skvěle namazaných lyží.

6,2km
    Tempo ve stíhací skupině od 6. místě převzal Nor Graabak a rozhodl se to ještě zkusit. Stáhl manko na pátou příčku na 35 sekund. Je to stále obrovská ztráta, ale pokud by tato velká skupina spolupracovala, rozhodně by mohla boj o stupně vítězů zdramatizovat.

6,2km
    Frenzel s Oftebrem, Geigerem a Seidlem se zase mírně přiblížili k vedoucímu Lamparterovi. Jeho náskok činí 8 sekund.