Košice – B. Bystrica 1:2 (kon.) | Podbrezová – Skalica 1:3 (kon.)
FK Železiarne Podbrezová
1:3 (1:0)
MFK Skalica
Piatok 13.08.2021, 18:15 • ZELPO Aréna Podbrezová • MONACObet liga • 4. kolo

Domáci nezvládli druhý polčas, hostia strelili až tri góly v druhom dejstve a tak si domov odvezú tri body. Sledovali sme celkom zaujímavý futbal, ale šťastena dnes stála na strane hostí, Podbrezová podľahla doma Skalici 1:3!

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera! (20:09:16)

90+3

90+2
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Brigant, prichádza Hambálek.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

90
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

89
    Skalica dala gól!

Je zrejme definitívne rozhodnuté! Podbrezová už otvorila obranu a do nej vpadol nepokrytý DANIEL ŠEBESTA, ktorý sám pred brankárom Ludhom už teraz nezaváhal – 1:3!

88
    Zakončenie od Šebestu v pokutovom území domácich dokázal pokryť brankár Ludha.

87
    Centrovaná lopta od zástavky dopadla na hlavu Pavúka, jeho pokus len tesne míňa priestor hosťujúcej brány!

86
    Podbrezová bude zahrávať rohový kop.

85
    Mohlo byť rozhodnuté! K lopte sa v pokutovom území dostal Brigant, ale jeho zakončenie zastavila konštrukcia brány a lopta ešte nebezpečne odskákala z bránkovej čiary do bezpečia!

84
    Sme už v záverečnej časti druhého polčasu. Zatiaľ to vyzerá, že domáci doma stratia všetky body, ale ešte to Podbrezová nemá stratené.

83
    Žltú kartu dostáva Petr (MFK Skalica).

82
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Baumgartner, prichádza Kousal.

81
    Približne desať minút zostáva do konca tohto zápasu bez nadstaveného času. Podbrezová aj naďalej prehráva doma so Skalicou 1:2!

80
    Center pred pokutové územie z priameho kopu si hostia postrážili, domáci zostávajú v útoku.

79
    Žltú kartu dostáva Mizerák (MFK Skalica).

78
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Oravec, prichádza Talakov.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Kováčik, prichádza Barbora.

77
    Domáci Kukoľ predlžoval loptu do pokutového územia hostí, ale skalická defenzíva bola pozorná.

76
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Mašík, prichádza Petr.

75
    Hosťujúci Daniel Šebesta nabehol za obranu domácich a mal šancu navýšiť vedenie Skalice, ale brankára Ludhu pri svojom úniku na bránu neprekonal!

74
    Dnešné stretnutie sleduje 522 divákov.

73
    Podbrezová sa veľmi rýchlo presúva na útočnú polovicu, hostia musia prepnúť na defenzívny režim.

72
    Mizerákov center na zadnú tyč dokázala domáca obrana odvrátiť do bezpečia.

71
    Nedovolený zákrok domácich a Skalica získava ďalší veľmi zaujímavý priamy kop. Domáci sa musia mať na pozore.

70
    Postupne sa dostávame do záverečnej fázy druhého polčasu. Ešte je tu čas pre domácich na vyrovnanie a veríme, že to bude zaujímavý zvyšok zápasu.

69
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Ďatko, prichádza Timoshenko.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Adekunle Issa, prichádza Špyrka.

68
    Domáci Bartoš teraz predviedol úspešné bránenie a brankár Ludha rýchlo rozohráva loptu na svojich spoluhráčov v poli.

67
    Diváci na štadióne neustále debatujú či to bol gól, alebo nie. Už sa na tom nič nezmení, domáci prehrávajú a majú pred sebou celkom náročnú úlohu.

66
    Bakaľa posielal center do pokutového územia na Bartoša, ale ten fauloval hosťujúceho brankára Junasa, ktorý boxoval loptu do bezpečia.

65
    Domáci to nevzdávajú a okamžite sa snažia o rýchlu odpoveď. Skalica sa musí brániť na vlastnej polovici ihriska.

64
    No bol to určite veľmi zaujímavý moment, ale zo strany domácich ani neprišli výrazné protesty a zrejme je to regulárny gól. Podbrezová bude musieť doťahovať.

63

Hostia dokázali otočiť vývoj skóre vo svoj prospech! Skalica založila rýchly brejk, z druhej vlny dobehol pred pokutové územie Nagy a poslal presný center na hlavu zle pokrytého DENISA BAUMGARTNERA, jeho hlavičku brankár Ludha zle vyrazil, následne ešte zakročil na bránkovej čiare, ale podľa rozhodcov už lopta bola celým objemom za čiarou a je to teda 1:2!

62
    Opäť sa postupne striedajú útočné výpady na oboch stranách, defenzívy sú však pozorné. Nestraní diváci však veria, že aspoň ešte jeden presný zásah padne.

61
    Žltú kartu dostáva Godál (FK Železiarne Podbrezová).

60
    Hodina z tohto stretnutia v ZEPLO Aréne je už minulosťou. Momentálne platí vyrovnaný stav 1:1!

59
    Hostia po nedovolenom zákroku získali zaujímavý priamy kop na útočnej polovici, tesne pred pokutovým územím. Priamu strelu skúsil Mizerák, ale lopta ide nad bránu domácich.

58
    Aj ďalší rohový kop dokázala Skalica ubrániť a už sa hostia pokúšajú presadiť na súperovej polovici.

57
    Tak to bol neskutočný zákrok hosťujúceho brankára Junasa! Priamo pred bránou sa dostal do zakončenia domáci Adekunle Issa, ale Junas jeho strelu pod brvno fantasticky rukou vyrazil na rohový kop!

56
    Skalici sa nedarí v prechode do útoku, domáci futbalisti výborne obsadzujú stred poľa.

55
    Zatiaľ aj naďalej aktéri tohto zápasu sa snažia hrať aktívne, zrejme je tu chuť po víťazstve na oboch stranách.

54
    Rohový kop však hostia pohodlne ubránili, domáci celok je naďalej pri lopte a snaží sa opäť zaútočiť.

53
    Kukoľ vystrelil spoza pokutového územia, Janus sa musel za strelou natiahnuť a po jeho zákroku bude nasledovať rohový kop.

52
    Podbrezová sa snaží o postupný prechod na útočnú polovicu. Skalica na nič nečaká a okamžite vysoko napáda súperovu rozohrávku.

51
    Žltú kartu dostáva Kováčik (FK Železiarne Podbrezová).

50
    Oba celky sa snažia hrať aktívne a strhnúť vedenie na svoju stranu.

49
    Ihneď v druhom polčase hostia vyrovnali a tak uvidíme, ako to ovplyvní zvyšok tohto stretnutia.

48

Loptu si na biely bod postavil DANIEL ŠEBESTA a presnou strelou vyrovnáva na 1:1! Brankár Ludha síce zvolil správnu stranu, loptu, ktorá smerovala do horných partií brány bola nad jeho sily.

48
    Bola nariadená penalta pre Skalicu! Hostia majú veľkú šancu na vyrovnanie!

47
    Druhé dejstvo v ZELPO Aréne je už v plnom prúde, výkopom ho odštartovala Skalica, ktorá musí doťahovať náskok domácich. Obaja tréneri spravili po jednej zmene v zostave.

46
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Grešák, prichádza Kukoľ.

46
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Vašíček, prichádza Voleský.

46

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo v ZELPO Aréne je už minulosťou. Videli sme vyrovnaný futbal z oboch strán, oba celky sa snažili hrať aktívne, ale veľa zaujímavých momentov nebolo. Do vedenia sa dostali v 25. minúte domáci, keď nariadený pokutový kop premenil Galčík. Po prvom polčase je teda stav 1:0, druhý polčas sa začne približne o 19:18.

45+1

45
    V prvom polčase sa napokon nadstavuje 1 minúta!

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

43
    Sledovali sme rohový kop domáceho celku. Galčíkov center však obrana Skalica odvrátila do bezpečia.

42
    Podbrezová však ďaleko svojho dnešného súpera nepúšťa, domáci sa opäť pokúšajú zaútočiť. Sme už v závere úvodného dejstva.

41
    Domáci zahrávali priamy kop tesne pred pokutovým územím, ale rozohrávka nakrátko bola nepresná a Skalica sa pokúša o rýchly brejk.

40
    Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu, ak nerátame nadstavený čas. Zatiaľ to vyzerá, že na prestávku pôjdu spokojnejší domáci futbalisti.

39
    Faul prerušil tento útočný výpad domácich, lopta sa dostáva na kopačky futbalistov MFK Skalica.

38
    Nepresná prihrávka nijak hostí neohrozila a Junas bude rozohrávať loptu od svojej brány.

37
    Po krátkej dobe sa Podbrezová vracia späť na útočnú polovicu, hostia sa tak opäť budú musieť brániť.

36
    Už sa však domáci futbalisti presúvajú s loptou na svoju polovicu ihriska. Skalica na nič nečaká a okamžite sa snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

35
    Hostia sa nevedia vymaniť z tlaku domácich, Podbrezovej presne toto vyhovuje v záverečnej pasáži prvého polčasu.

34
    Teraz sa však už musí brániť Skalica, domáca Podbrezová kombinuje na útočnej polovici.

33
    Len faulom prerušila domáca obrana tento útok hostí, Skalica zostáva usadená na útočnej polovici.

32
    Skalica sa snaží založiť ďalší útočný výpad, ale momentálne sa ďalej ako po stred ihriska nedostáva.

31
    Prízemný center do pokutového územia domácich nebol nijak nebezpečný, Podbrezová dostala loptu preč zo svojej polovice ihriska.

30
    Polhodina z tohto stretnutia v ZEPLO Aréne je už minulosťou. Domáca Podbrezová vyhráva po premenenom pokutovom kope 1:0!

29
    Domáci teraz po zisku lopty nejdú hneď do útoku, snažia sa kombinovať čo najdlhšie. Úvodný strelený gól tak teraz určite ovplyvnil obraz hry.

28
    Žltú kartu dostáva Nagy (MFK Skalica).

27
    Skalica založila rýchly brejk, ale prišiel len faul zo strany hostí a loptu získava Podbrezová, ktorá sa nemusí nikam ponáhľať.

26
    Hostia teda budú musieť doťahovať náskok svojho súpera. Uvidíme, či sa im to podarí.

25
    Podbrezová dala gól!

Napokon aj po porade s asistentom sa penalta zahrávala! Loptu si na biely bod postavil domáci futbalista ROLAND GALČÍK a svoju strelu poslal do opačnej strany, než si vybral brankár Junas a je to 1:0!

24
    Bola nariadená penalta pre Podbrezovú! Zatiaľ však k realizácii pokutového kopu neprišlo, hlavný rozhodca Kišš sa ešte radí s asistentom na čiare.

23
    Dostávame sa do druhej polovice úvodného dejstva. Zatiaľ čakáme na otvárací zásah, ale aktéri zápasu sa aj naďalej snažia hrať aktívne.

22
    Tak teraz mala Podbrezová obrovské šťastie! Hostia vysoko až pred bránou napádali rozohrávku súpera, brankár Ludha a jeho obrana zle rozohrali loptu a v prvej gólovej situácii sa ocitol Šebesta, ale brankára Ludhu sa mu prekonať nepodarilo!

21
    Hosťujúci Šebesta nedokázal dostať cez obranu domácich loptu do pokutového územia a nasledovať bude len rozohrávka od Ludhovej brány.

20
    Skalica založila rýchly brejk, ale včas išiel von zo svojej brány Ludha a ešte dokázal aj presne rozohrať loptu na svojich spoluhráčov v poli.

19
    Grešákov center do pokutového územia hostí upratala defenzíva Skalice do bezpečia, Podbrezová začína zo stredu poľa svoje ďalšie útočné ťaženie.

18
    Dlhá prihrávka za obranu hostí nenašla svojho adresáta a nasledovať tak bude len odkop od Junasovej brány.

17
    Brigant sa snažil o individuálny prienik do pokutového územia domácich, ale to sa mu nepodarilo. Skalica však ešte zostáva usadená na útočnej polovici.

16
    Na oboch stranách však veľmi dobre pracujú defenzívy, v rozhodujúcej chvíli sú tu však aj nepresnosti futbalistov.

15
    Štvrťhodinka z tohto stretnutia je minulosťou, stále je to bez vážnejšej gólovej príležitosti. Oba celky však pokračujú vo svojej aktívnej hre.

14
    Po centrovanej lopte do pokutového územia hostí reklamovali domáci pokutový kop. ale hlavný rozhodca Kišš videl celú situáciu veľmi dobre a prianie domácich tak nenaplnil.

13
    Skalica rozbieha kombináciu na svojej polovici ihriska, snaží sa o postupný prechod do útoku. Domáci na nič nečakajú a okamžite vysoko napádajú súperovu rozohrávku.

12
    Takú tú úvodnú pasáž tohto stretnutia už máme za sebou. Podbrezová aj Skalica sa snažia hrať aktívne, ale zatiaľ sme vyloženú gólovú šancu nevideli.

11
    Podbrezová zakombinovala pred šestnástkou súpera, ale celé toto ťaženie sa končí len nepresnou strelou od Ďatka, ktoré smeruje mimo Junasovej brány.

10
    Hosťujúci Brigant pekne prenikol pred pokutové územie Podbrezovej, ale jeho následná prihrávka už nebola presná a tak žiadne nebezpečenstvo domácim nehrozilo.

9
    Issa bol až moc aktívny pri tomto útočnom ťažení a píska sa jeho útočný faul. Skalica bude rozohrávať loptu v blízkosti svojho pokutového územia.

8
    Po tomto rýchlom brejku Podbrezovej bude nasledovať len odkop od Junasovej brány. Oba celky sa snažia hrať aktívne a tak veríme, že čoskoro tu budú aj prvé zaujímavé momenty.

7
    Zakrátko Skalica opäť zaútočila, ale útočné ťaženie hostí prekazil nepresný center. Teraz vidíme rýchle útočné akcie na oboch stranách.

6
    Rýchlu kombináciu teraz predviedla Skalica, do zakončenia sa po peknej výmene lopty dostal najprv Šebesta, ale jeho pokus bol zblokovaný. Následne ešte neskôr zakončoval aj Nagy, ale trafil len bočnú sieť.

5
    Sledovali sme rýchly prechod domácich do útoku, z nádejne vyzerajúcej akcie však nič nebolo, Grešákov center bol veľmi nepresný a lopta putuje mimo hraciu plochu.

4
    Nepresné prenesenie hry od domácich, lopta končí za postrannou čiarou a Skalica bude mať k dispozícii aut na svojej polovici ihriska.

3
    Faulom sa skončilo útočné ťaženie Skalice, lopta sa vracia späť na domáce kopačky a Podbrezová sa už pokúša niečo zaujímavé vmyslieť.

2
    Domáci futbalisti vstúpi do zápasu aktívne a ihneď bolo veselo pred pokutovým územím Skalice. V dobrej pozícii však Issa zakončiť presne nedokázal.

1
    Prvý polčas v ZELPO Aréne je už v plnom prúde, výkop mala domáca Podbrezová v bielych dresoch, hosťujúca Skalica nastúpila v čiernych.

1

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

Ešte raz pripomínam, že začiatok zápasu sa z pôvodnej 18tej hodiny presunul na 18:15 z dôvodu meškania hostí.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Oravec, Pavúk, Ďatko, Grešák, Kováčik, Godál, Bakaľa, Adekunle Issa, Galčík, Bartoš

Náhradníci: Rehák – Timoshenko, Špyrka, Barbora, Talakov, Natchkebia, Kukoľ

MFK Skalica: Junas – Nagy, Blažek, Rudzan, Mizerák, Černek, Mášik, Brigant, Šebesta, Vašíček, Baumgartner

Náhradníci: Gröger – Voleský, Kousal, Petr, Švrček, Hambálek

Rozhodca: Bálint Kišš – Pavel Jánošík, Dušan Štofik – Lukáš Dzivjak

Dôležitá informácia, napokon sa začiatok zápasu posúva na 18:15! Dôvodom je meškanie hosťujúceho mužstva.

Vítam všetkých fanúšikov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá FK Železiarne Podbrezová a MFK Skalica. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 18:00.

Tento týždeň pokračuje 2. liga svojim štvrtým kolom. V piatok sú na programe dve stretnutia, od 18tej hodiny sa môžeme tešiť na zaujímavý súboj medzi dvoma celkami, ktoré kedysi hrali aj Fortuna ligu a to Podbrezová a Skalica. Zároveň pôjde aj o súboj tabuľkových susedov, keďže domáci majú na svojom konte 6 bodov a sú predbežne siedmy, hostia zatiaľ získali 5 bodov a sú predbežne ôsmy.