Karaganda – FCSB 2:1 (5:3 po pen.) | FK Liepāja – CSKA Sofia 0:0 (1:3 po pen.) | Tobol Kostanaj – Hajduk Split 4:1 (po pr.)
Vaduz – Újpest FC 1:3 (kon.) | Birkirkara – Ljubljana 1:0 (4:5 po pen.) | Honka Espoo – Domžale 0:1 (kon.)
Dinamo Brest – Plzeň 1:2 (kon.) | Keşla FK – Soči 2:4 (kon.) | Sumgait – Čukarički Belehrad 0:2 (kon.)
Vorskla Poltava – KuPS 2:3 (po pr.) | Bodö/Glimt – Valur 3:0 (kon.) | Häcken – Aberdeen 2:0 (kon.)
FC Santa Coloma – Hibernian 1:2 (kon.) | Levadia Tallinn – Dundalk 1:2 (kon.) | Sepsi – Trnava sk 1:1 (3:4 po pen.)
Žilina – Limassol sk 2:2 (kon.) | Žodino – Kodaň 0:5 (kon.) | Rosenborg – Hafnarfjördur 4:1 (kon.)
Raków – FK Sūduva 0:0 (4:3 po pen.) | Slovácko – Lokomotiv Plovdiv 1:0 (2:3 po pen.) | FC Ashdod – Karabach 0:1 (kon.)
Vålerenga – Gent 2:0 (kon.) | Aarhus – Larne FC 1:1 (kon.) | Borisov – Dinamo Bt. 1:4 (kon.)
Milsami – Elfsborg 0:5 (kon.) | Sivasspor – CS Petrocub 1:0 (kon.) | Be'er Sheva – Arda Kyrdżali 4:0 (kon.)
Haifa – Dinamo Tbilisi 5:1 (kon.) | New Saints – Kauno Žalgiris 5:1 (kon.) | Tel Aviv – Sutjeska 3:1 (kon.)
Fola – Salihorsk 1:0 (kon.) | Breidablik – Austria 2:1 (kon.) | Novi Sad – FK Ponevěž 1:0 (kon.)
Partizani Tirana – Bazilej 0:2 (kon.) | Feyenoord – KF Drita 3:2 (kon.) | Śląsk – Ararat 3:3 (kon.)
AEK Atény – Velež Mostar 1:0 (2:3 po pen.) | Rijeka – Gżira 1:0 (kon.) | Puskás Akadémia – RFS Riga 0:2 (kon.)
Connah's Quay – Priština 4:2 (kon.) | Banja Luka – Linfield 0:0 (kon.) | Škendija – Riga FC 0:1 (kon.)
Servette – Molde 2:0 (kon.) | Aris Soluň – Astana 2:1 (po pr.) | Universitatea Craiova – Laçi 0:0 (kon.)
Maribor – Hammarby IF 0:1 (kon.) | Bohemians Dublin – Dudelange 3:0 (kon.) | Dunajská Streda – Partizan sk 0:2 (kon.)
Osijek – Pogoń 1:0 (kon.) | Vllaznia Skadar – AEL Limassol 0:1 (kon.) | Santa Clara – Shkupi 2:0 (kon.)
Breidablik Kópavogur
2:1 (2:0)
FK Austria Viedeň
cz Štvrtok 29.07.2021, 19:30 • Kópavogsvöllur (Kópavogur) [Kapacita: 3 009] • Európska konferenčná liga (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešní odvety 2. předkola Evropské konferenční ligy mezi Breidablik a FK Austria Vídeň.

Breidablik

Breidablik je klub z Islandu, který se dostal do 2. předkola Evropské konferenční ligy ze čtvrtého místa tamní Pepsideild a následně přes 1. předkolo EKL kde se střetli s Racing Luxembourg, které vyřadili celkovým skórem 5:2. V uplynulé sezóně si po osmnácti odehraných zápasech připsali svěřenci trenéra Óskara Hrafna Þorvaldssona na své konto jednatřicet bodů, za 9 výher, 4 remízy a 5 porážek. Doma odehráli devět zápasů, ze kterých 5x vyhráli, 2x remizovali a 2x prohráli. Na Islandu je momentálně nejvyšší fotbalová soutěž v plném proudu. Breidablik se momentálně drží na čtvrté s třiadvaceti body. Odehráno má třináct zápasů.

Nejlepším střelcem Breidabliku je momentálně islandský útočník Kristinn Steindorsson, který má na svém kontě 5 branek.

Posledních 5 zápasů

Keflavik – Breidablik 2:0
    Austria Vídeň – Breidablik 1:1 (EKL)
    KR Reykjavik – Breidablik 1:1
    Breidablik – Racing Luxembourg 2:0 (EKL)
    Racing Luxembourg – Breidablik 2:3 (EKL)

FK Austria Vídeň

Austria Vídeň je klub z Rakouska, který se probojoval do letošního premiérového ročníku Evropské konferenční ligy z play-off o konferenční ligu, kde dokázal ve finále porazit Wolfsberger 3:0 a 2:1. Prvního předkola EKL se Austria neúčastnila, neboť postoupila rovnou do předkola druhého. Následně odehráli svěřenci trenéra Manfreda Schmida tři přáteláky, které všechny vyhráli. V Rakousku momentálně začala nová sezóna. Austria v prvním kole zajížděla na půdu Riedu, kde však prohrála 2:1.

Nejlepším střelcem "Die Veilchen" se stal v uplynulé sezóně rakouský záložník Benedikt Pichler, který si připsal na své konto 13 branek.

Ried – Austria Vídeň 2:1
    Spitall – Austria Vídeň 0:4 (POHÁR)
    Austria Vídeň – Tuzla City 2:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Austria Vídeň – Koper 4:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)

První utkání: FK Austria Vídeň – Breidablik 1:1

V prvním utkání na půdě Austrie Vídeň byli domácí po většinu zápasu lepším týmem, ale zvítězit nedokázali. Utkání skončilo remízou 1:1. Domácí se sice v 32. minutě dostali do vedení zásluhou Marca Djuricina, ale hosté v 47. minutě dokázali vyrovnat, a to když se střelecky prosadil Alexander Helgi Sigurdarson. Domácí ještě mohli v závěru utkání vstřelit branku, ale to se nakonec nepovedlo Alexanderu Grünwaldovi, který z malého vápna poslal míč jen do míst, kde se nacházel připravený brankář hostů.

Breidablik: A. Einarsson – Gunnlaugsson (C), Muminovič, Margeirsson, Ingvarsson – V. Einarsson, Sigurjónsson, Sigurdarson, Eyjólfsson – Steindórsson, Vilhjálmsson
    Náhradníci: Bragason – Atlason, Gudbjargarson, Helgason, Jónsson, Margeirsson, Mikkelsen, Robertsson, Svanthórsson, Thorsteinsson, Ulfarsson, Yeoman

FK Austria Vídeň: Pentz – Teigl, Mühl, Schoissengeyr, Suttner (C) – Martel, Fitz – Pichler, Fischer, Jukic – Djuricin
    Náhradníci: Helac, Kos – Bejic, Braunöder, Demaku, Grünwald, Handl, Ivkic, Keles

Rozhodčí: Mclaughlin – Clarke, Broughton (vš. Irsko).

1

1
    Vilhjálmsson se dopustil faulu na Teigla a hrát tak mohou hosté.

2
    Jukic dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

4
    Fitz vypálil z velké dálky. Jeho střelecký pokus však skončil mimo tři tyče.

6
    Breidablik právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Autorem branky je KRISTINN STEINDÓRSSON. Asistence: Hoskuldur Gunnlaugsson.

7
    Vilhjálmsson fauloval Martela a k míči se tak dostávají hosté.

7
    Teigl následně poslal do vápna centr z přímého kopu, se kterým však domácí neměli větší potíže.

8
    Vilhjálmsson dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

10
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

11
    Muminovič se dostal ve vápně k hlavičce, ale míč poslal svou hlavou mimo tři tyče.

12
    Djuricin se ocitl v ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

13
    Žlutou kartu dostává Eric Martel (FK Austria Vídeň).

14
    Žlutou kartu dostává Alexander Sigurdarson (Breidablik).

16
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

17
    Suttner poslal do vápna centr od rohového praporku, se kterým však domácí neměli větší potíže.

20
    Jukic zahrál rukou a k míči se tak dostávají domácí.

21
    Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů od branky soupeře.

22
    Margeirsson poslal do vápna centr, který však odhlavičkoval jeden z hostujících hráčů do zámezí.

23
    Ingvarsson vystřelil na branku z velké dálky. Jeho pokus ale skončil vysoko nad brankou.

24
    Domácí vedou už o dvě branky! Autorem druhého gólu domácích je ÁRNI VILHJÁLMSSON. Asistence: Kristinn Steindórsson.
    24. VILHJÁLMSSON - 2:0

27
    Teigl se dopustil faulu na Steindórssona a domácí tak budou zahrávat přímý kop.

28
    Domácím se však nepovedl následný centr do vápna a hrát tak mohou hosté.

33
    Suttner poslal do vápna centr od rohového praporku, se kterým si však domácí úspěšně poradili.

34
    Sigurjónsson vyslal na branku střelu z přímého kopu, kterou však Pentz pohodlně chytil do svých rukavic.

35
    Žlutou kartu dostává Christian Schoissengeyer (FK Austria Vídeň).

36
    Gunnlaugsson vyslal na branku střelu z velké dálky, která skončila daleko vedle soupeřovy branky.

39
    Gunnlaugsson se dopustil faulu na Fischera a hosté tak budou zahrávat přímý kop.

40
    Pichler dostal skvělou přihrávku za obránce, avšak si nepohlídal ofsajd, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

41
    Sigurjónsson poslal do vápna centr z přímého kopu, který však odhlavičkoval mimo vápno Mühl.

42
    Žlutou kartu dostává Viktor Einarsson (Breidablik).

45
    Muminović se dopustil faulu a hrát tak mohou hosté.

45+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty.

45+2
    Žlutou kartu dostává Dominik Fitz (FK Austria Vídeň).

45+3

První poločas je za námi. Domácí v něm byli lepším týmem a zaslouženě tak vedou 2:0. O branky se postarali hned v 6. minutě Steindórsson, a poté v 24. minutě Vilhjálmsson. Hosté se v první půli nedostali prakticky do žádné vážnější šance a ve druhém poločase tak budou muset přidat.

Druhý poločas začne přibližně v 20:35.

46

46

46
    Gunnlaugsson poslal do vápna centr, který však nenadělal hostům větší potíže.

47
    Vilhjálmsson se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.

48
    Pichler dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

50
    Djuricin fauloval Sigurdarsona a k míči se tak dostávají domácí.

51
    Jukic se ocitl ve velké šanci, ale A. Einarssona nedokázal prostřelit!

53

54
    Gunnlaugsson poslal míč od rohového praporku pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů, který ho následně poslal mimo vápno.

56
    Vilhjálmsson se dopustil faulu na Jukice a hrát tak mohou hosté.

57
    Djuricin se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho střelecký pokus však skončil mimo tři tyče.

58
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Aleksandar Jukic, přichází Alexander Grünwald.

62
    Pichler se dostal ke střele z hranice vápna. A. Einarsson však jeho pokus dokázal chytit.

64
    Pichler vyslal na branku střelu z velké vzdálenosti, se kterou neměl PA. Einarsson větší potíže.

66
    Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Alexander Sigurdarson, přichází Andri Yeoman.

68
    Austria právě vstřelila branku!
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky! Autorem branky je DOMINIK FITZ.
    68. FITZ - 2:1

69
    V. Einarsson vystřelil na branku zhruba z dvaceti metrů. Jeho střelecký pokus však nenadělal Pentzovi větší potíže.

71
    Djuricin střelou z velké dálky neohrozil A. Einarssona.

72
    Muminović se dopustil faulu na vlastní polovině a hosté tak budou zahrávat přímý kop.

75
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.

76
    Grünwald se dopustil faulu ve vápně soupeře a hrát tak mohou domácí, kteří však samozřejmě nikam nepospíchají.

78
    Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Oliver Sigurjónsson, přichází Davíd Örn Atlason.

82
    Domácí momentálně prakticky už jen brání a snaží se udržet své jednobrankové vedení.

84
    Hosté tlačí svého soupeře, ale do vážnějších šancí se nedostává.

88
    Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Árni Vilhjálmsson, přichází Thomas Mikkelsen.

89
    Eyjólfsson se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho pokus však skončil zhruba metr vedle pravé tyče soupeřovy branky.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 6 minut.

90+1
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Benedikt Pichler, přichází Can Keles.

90+3

90+3
    Fitz poslal do vápna centr, který však odvrátil jeden z domácích hráčů mimo vápno.

90+4
    Eyjólfsson dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

90+5
    Fitz se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.

90+6
    Už nám běží poslední nastavená minutka utkání a vypadá to, že domácí nakonec dokráčí k vítězství a zároveň k postupu do 3. předkola letošního ročníku Evropské konferenční ligy.

90+7
    Teigl to zkusil z velké dálky, ale soupeřovu branku minul.

90+8

Dnešní utkání je za námi. Hosté ve druhém poločase přidali a svého soupeře chvílemi přehrávali, avšak to stačilo pouze na jednu branku, kterou v 68. minutě vstřelil Fitz. Další branku už hosté nepřidali a domácí po vítězství 2:1 mohou slavit postup do 3. předkola letošního ročníku Evropské konferenční ligy!

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 16:14.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera a někdy příště opět na shledanou. (21:28:57)

Martin Penker

Góly: 6. Steindórsson (Gunnlaugsson), 24. Vilhjálmsson (Steindórsson) – 68. Fitz

Karty:   14. Sigurdarson (BDK), 42. Einarsson (BDK) – 13. Martel (AUV), 35. Schoissengeyer (AUV), 45+2. Fitz (AUV)

Breidablik Kópavogur: A. Einarsson – Gunnlaugsson (C), Muminovič, Margeirsson, Ingvarsson – V. Einarsson, Sigurjónsson (78. Atlason), Sigurdarson (66. Yeoman), Eyjólfsson – Steindórsson, Vilhjálmsson (88. Mikkelsen)

FK Austria Viedeň: Pentz – Teigl, Mühl, Schoissengeyr, Suttner (C) – Martel, Fitz – Pichler (90+1. Keles), Fischer, Jukic (58. Grünwald) – Djuricin

Rozhodca: Mclaughlin – Clarke, Broughton (vš. Irsko)