Zmiešaná štvorhra - štvrťfinále (kon.) | Dvojhra (muži, ženy) - 2. kolo (kon.)
Zmiešaná štvorhra - semifinále (kon.)
koniec udalosti
Zmiešaná štvorhra - štvrťfinále

cz Nedeľa 25.07.2021, 03:00Olympijské hry - stolný tenis

Ode mě je to z programu čtvrtfinále smíšené čtyřhry všechno. Sledovali jsme až na jednu výjimku velmi vyrovnaná utkání, kde rozhodovaly drobnosti. Nakonec se v semifinále objeví také jeden evropský pár – Francouzi Lebesson/Yuanová, ale ti narazí na nasazené jedničky z Číny. Dvojice Xu/Liu pro ně bude hodně těžký oříšek.

Stolní tenis pokračuje druhými koly dvouher už za malou chvíli. V 8:30 bude hrát Lubomír Jančařík s Kazachem Gerassimenkem a o 45 minut později, pokud se zápasy na stolech nebudou protahovat, se představí ve své premiéře v Tokiu také Hana Matelová. (05:37:21)

Smíšená čtyřhra – čtvrtfinále

Xu/Liu (CHN) – Ionescu/Szőcsová (ROU) 4:0
    Lebesson/Yuanová (FRA) – Wong/Doo (HKG) 4:3
    Lin/Cheng (TPE) – Lee/Jeon (KOR) 4:2
    Franziska/Soljaová (GER) – Mizutani/Itová (JPN) 3:4

Je dobojováno a z postupu se nakonec radují domácí Japonci! Ti odvrátili neskutečných 7 mečbolů a sami využili druhou příležitost. Mima Itová sáhla po překvapivém dlouhém podání a Soljaová to vůbec nečekala.

Momentální skóre je 14:14. Němci nevyužili ani sedmou příležitost.

Německo ale prasátkem o pásku také umazalo mečbol soupeře.

No a pozor, je tu první mečbol pro Japonce!

... a ani tu nevyužívají. To je neskutečné drama.

Evropané dostávají šestou příležitost ukončit utkání...

Soljaová ale pokazila příjem podání od Itové a je srovnáno na 11:11.

Soljaová ale zahrála dobře na tělo Mizutaniho a je tu 5. mečbol pro Němce.

A další dva mečboly odvrácené. Jun Mizutani v hale skoro létá, jak se raduje. Stav 10:10.

Němci vedli 10:6 a vypracovali si 4 mečboly, ale první dva japonská dvojice odvrací!

Japonci prohrávali už 9:1, ale snížili na 9:5. Německý trenér Rosskopf reaguje oddechovým časem.

7:1 pro Německo. Mizutani s Itovou nyní takřka nevědí, co hrát.

Na otočce už je to dokonce 5:0! Tak tohle vypadá s Franziskou a Soljaovou velmi nadějně.

Výborný start pro naše sousedy, kteří vedou v sedmé sadě 3:0.

A to se jim daří. 11:8 pro japonskou dvojici a v tomto souboji se tak půjde do rozhodující sady. Uvidíme v semifinále překvapivě hned dva evropské páry a senzační konec domácích hrdinů už před medailovými příčkami?

Mladičká Mima Itová teď minula nahraný míč a stav je 9:8 pro ní a Juna Mizutaniho. Přesto si teď domácí reprezentanti vybírají oddechový čas, protože bezpodmínečně musí tuto sadu dohrát do vítězného konce.

Tchajpejci jsou třetími semifinalisty! Nad korejským párem vítězí 4:2 a budou čekat na to, jak dopadne souboj mezi Německem a Japonskem. Tam to vypadá na sedmý set, protože Japonci vedou 9:7.

No a také německá dvojice Patrick Franziska a Petrissa Soljaová je jeden set od semifinále! To je zatím skvělý výkon proti favorizovaným Japoncům.

Lin a Cheng z Tchajpeje se dostávají do vedení 3:2 nad Korejci a jsou jediný set od postupu do semifinále.

Japonský pár Mizutani/Itová odpovídá stejnou mincí. Výhra 11:3 a na sety je srovnáno na 2:2.

11:7 pro tchajpejský pár a je srovnáno na 2:2. Tento duel je také extrémně vyrovnaný.

Velká rychlovka v podání Němců, kteří sestřelili Japonce 11:3 a vedou 2:1 na sety!

Franziska se Soljaovou zatím hrají velmi dobře a ve třetí sadě vedou 4:0. Japonci to rozhodně nebudou mít vůbec jednoduché s tímto evropským párem.

Německý pár byl ve druhém setu jasně lepší a zvítězil poměrem 11:5, takže srovnal na 1:1 na sety. Na druhém stole Korejci zvládli set číslo tři a vedou 2:1.

Patrick Franziska – spoluhráč českého talentu Tomáše Polanského – minul forhendový topspin a poměrem 11:8 se tak z výhry v první sadě radují Japonci.

Tchajpejská dvojice srovnává na 1:1 na sety, a to jasnou výhrou 11:4.

Rozjelo se i poslední čtvrtfinále mezi Franziskou a Soljaovou z Německa a japonskou dvojicí Mizutani/Itová. Asiaté jsou druhým nejlépe nasazeným párem na turnaji po Číňanech, a tedy velkými favority v zápase.

Zatím se lépe daří Korejcům, kteří vyhráli první set a vedou 1:0. Ve druhé sadě je ale stav 5:1 pro Tchajpej.

Na jedničce už začal souboj mezi dvěma asijskými páry. Tchajpejskou dvojici tvoří Lin a Cheng, proti nim jihokorejský pár Lee/Jeon.

Obrovská kontroverze na závěr zápasu! Yuanová uvedla míček do hry a Wong minul příjem. Hongkongský pár si ale stěžoval na to, že míček škrtl o pásku a že podání by se mělo opakovat. Po několika desítkách vteřin dohadů ale oba rozhodčí usoudili, že se o dotek míčku s páskou nejednalo a Francouzi se tak mohou radovat, protože poráží své asijské soupeře a postupují do semifinále.

Nádherná výměna opět ve prospěch Lebessona s Yuanovou a je tu čtvrtý mečbol pro Francouze.

Také Wong s Doo nevyužili mečbol. Yuanová dobrým topspinem zahnala Wonga do kouta.

Srovnáno na 10:10! Tak tohle může evropskou dvojici hodně mrzet.

Tři mečboly pro francouzský pár!

Evropané vedli už 7:4, ale Honkonžani srovnali na 7:7. Tohle bude ještě hodně zajímavé. Medaile je blízko.

Dominantní Emmanuel Lebesson teď svou levou rukou zahrál dvakrát velmi prudce forhendem a získává dva body. Na obrátce stran v sedmém setu je stav 5:3 pro Francii.

Každá výměna se hraje na krev. Aktuální stav je 3:3.

Neuvěřitelná úvodní výměna, po které si Lebesson snad vykřičel hlasivky a není se čemu divit! Francouzi vedou 1:0.

Yuanové se šestý set velmi povedl a zdatně sekundovala svému parťákovi Lebessonovi. Evropané vyhráli 11:7 a na stole č. 2 se jde do rozhodující 7. sady!

Úžasnou výměnu za stavu 10:9 pro sebe získal pár Wong s Doo a díky tomu vedou nasazené čtyřky na turnaji 3:2 na sety.

Napětí dosahuje vrcholu. Pátá sada dost možná bude rozhodující pro celý tento mač. Asiaté jsou v mírném vedení 9:8 na sety a raději si berou oddechový čas.

Yuanová zahrála dvakrát za sebou úžasně a je rázem srovnáno na 6:6.

Hongkongský pár Wong/Doo je v mírném vedení v extrémně důležité páté sadě. Francouzi ale nic nebalí, aktuální stav 4:6 rozhodně není nic ztraceného.

Lebesson s Yuanovou zvládli velmi důležitý moment čtvrtého setu a uhráli jeho konec. Na stole č. 2 je tak srovnáno na 2:2 na sety.

Čtvrtý mečbol už je využitý a čínská dvojice Xu/Liu se v nejkratším možném čase dostává do semifinále. Největší favorité smíšené čtyřhry olympijského turnaje potvrdili, že se budou zastavovat velmi těžko.

Číňané si vypracovali náskok 10:7 a tři mečboly! Dva nevyužili a okamžitě sahají pro oddechový čas. Tady je vidět jejich neuvěřitelná profesionalita.

Dva srovnané stavy na stolech. Čína s Rumunskem to má 7:7 a Francie s Hongkongem 5:5 ve čtvrtých sadách.

Yuanové se nepovedla třetí koncovka a naturalizovaná Francouzska udělala dvě chyby. Také kvůli tomu se do vedení 2:1 na sety dostává hongkongský pár.

11:6 pro Xu Xina s Liu Shiwen a jednoznačné vedení 3:0 na sety. Rumuni prozatím nejsou absolutně žádnou překážkou pro Číňany, na kterých není absolutně vidět, že jde o jejich první zápas na olympijském turnaji, protože do této fáze turnaje byli přímo nasazeni.

Francouzi zatím tahají od konce první sady za kratší konec. Wong s Doo jsou pár míčků vepředu také ve třetím setu. Momentálně 7:4 pro Hongkong.

Čínská dvojice od stavu 4:4 uhrála čtyři body a také ve třetím setu kráčí za jeho ziskem.

Rumuni se sympaticky mohutně povzbuzují po každém získaném bodíku. Ionescu si je moc dobře vědom toho, že každá uhraná výměna je dílčím úspěchem proti jasným favoritům, kterými jsou na OH Číňané.

11:6 vítězí Wong s Doo nad Lebessonem s Yuanovou a asijský pár srovnává na 1:1.

Rumunská kráska Szöcsová kazí podání a je z toho skóre 11:1 pro Xu Xina s Liu Shiwen. Nasazené jedničky vedou 2:0 na sety.

Čínská dvojice už našla svoji provozní teplotu a nad Ionescem s Szöcsovou vedou už 8:1. To je rozdíl extratřídy.

Nasazené čtyřky Wong s Doo ve druhé sadě přidali a okamžitě od startu přidávají jeden bod za druhým. Momentální skóre je 7:3 v jejich prospěch.

Francouzi zahájili velmi dobře a první set uhráli poměrem 11:4. Také Xu s Liu mají na kontě první sadu, po nepovedeném startu zapnuli a nakonec v klidu vyhráli 11:6.

Jenomže činská dvojice uhrála 8 bodů v řadě a otáčí skóre na 8:4 ve svůj prospěch.

Ovidiu Ionescu s Bernadette Szöcsovou začali proti favoritům senzačně a dostali se do vedení 4:0 v první sadě.

Ještě jednou krásné dobré ráno všem, kteří si přivstali, aby mohli sledovat stolní tenis. První čtyři páry už se připravují na to, že zahájí své čtvrtfinálové boje. Na stole č. 1 čínský pár Xu Xin/Liu Shiwen bude obrovským favoritem proti přemožitelům slovenské dvojice Pištej/Balážová, kterými se stali Rumuni Ionescu/Szöcsová. Na dvojce se představí další Evropané – Francouzi Lebesson s Yuanovou a proti nim pár z Hongkongu Wong s Doo.

Xu/Liu (CHN) – Ionescu/Szőcsová (ROU)
    Lebesson/Yuanová (FRA) – Wong/Doo (HKG)
    Lin/Cheng (TPE) – Lee/Jeon (KOR)
    Franziska/Soljaová (GER) – Mizutani/Itová (JPN)

Česká republika bohužel v této disciplíně nemá své zastoupení. Mezi jednotlivci se olympijských her účastní Lubomír Jančařík a Hana Matelová. Druhá jmenovaná byla přímo nasazená do druhého kola a čeká ji od 9:15 její první zápas proti soupeřce z Thajska. Lubomír Jančařík už má za sebou první zápas, který s přehledem vyhrál 4:0 a ve druhém kole si zahraje s Kazachem Gerassimenkem už od 8:30.

Dobré ráno všem příznivcům stolního tenisu, nedělní program tohoto sportu začíná čtvrtfinálovými zápasy ve smíšené čtyřhře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:00.