Irán – Česko 78:84 (kon.) | Nemecko – Taliansko 82:92 (kon.) | Austrália – Nigéria 84:67 (kon.)
Francúzsko – USA 83:76 (kon.)
Irán
78:84 (19:25, 30:46, 46:67)
Česká republika
cz Nedeľa 25.07.2021, 03:00 • Saitama Super Arena, Saitama • Olympijské hry - muži • Skupina A

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji příjemné sledování Her a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:52:40)

Utkání je u konce, Česko vítězí, nicméně výhra je trochu rozpačitá. Reprezentace vedla po třetí čtvrtině o 21 bodů, poslední desetiminutovka však českým hráčům vůbec nevyšla, soupeř se vrátil do hry a najednou to bylo o čtyři. V úplném závěru se ale po Schilbových koších vedení lehce navýšilo a skončilo to o šest. Český tým si tedy připisuje výhru do tabulky skupiny A, úmysl vyhrát o co nejvyšší rozdíl a mít tak bodový polštář pro případný postup ze třetího místa ovšem nevyšel.

Statistiky

Nejvíce bodů: Jachčálí 23 – Auda 16
    Nejvíce doskoků: Haddádí 10 – Satoranský, Balvín 8
    Nejvíce asistencí: Džamšídí 7 – Satoranský 8

Konec zápasu. (78:84)

39:57
    Schilb minul trojku, míč mu vyskočil z obroučky. (78:84)

39:39
    Výborný blok íránské rozehrávky, český tým počká se střelou na konec. (78:84)

39:29
    Hra se ihned přesunula na opačnou stranu a Schilb po uvolnění se na pravé straně opět skóroval. (78:84)

39:23
    Írán bleskově snižuje. (78:82)

39:10
    Velice krátká trojka, míč ale zachytil Schilb a o desku dal dva body. (76:82)

38:50
    Jachčálí trefuje dalekonosnou trojku, tohle vypadá na opravdu dramatickou koncovku. (76:80)

38:36
    Auda proměnil oba své pokusy. (73:80)

38:36
    Faul na Audu, bude házet dva trestné hody. (73:78)

38:33
    Češi nezakončili, míč odskočil do autu, na dokončení akce budou mít devět vteřin. (73:78)

38:17
    S trochou štěstí propadla Džamšídímu střela obroučkou, zase je to pouze o pět bodů. (73:78)

38:09
    Auda lehce uklidňuje český tým svým úspěšným pokusem jednoruč. (71:78)

37:53
    Šestku Haddádí nedal. (71:76)

37:53
    Koš a faul na Haddádího. Tahle čtvrtina českému týmu vůbec nejde a náskok je už prakticky pryč... (71:76)