India - Austrália 1:7 (kon.) | Japonsko - Argentína 1:2 (kon.)
Španielsko - Nový Zéland 3:4 (kon.) | Južná Afrika - Holandsko 3:5 (kon.)
koniec udalosti
Japonsko - Argentína

1:2

(0:1, 0:1, 0:0, 1:0)

cz Nedeľa 25.07.2021, 12:00 • Oi Hockey Stadium South Pitch, Tokio • Olympijské hry - pozemný hokej - muži • Skupina A

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne. Na počtenou! (13:30:30)

Druhý boj obou týmů v Tokiu je u konce. Argentina už v úvodních dvaceti minutách dokázala vsítit dvě branky a těmito zásahy se zároveň uklidnila. Japonsko bylo favoritovi vyrovnaným sokem, ale bohužel pro něj skórovalo až v úplném závěru. Argentina si tedy připisuje své první vítězství na turnaji, domácí Japonci na svůj první bodový zisk stále čekají.

Utkání nám skončilo.

60
    Japonsko právě vstřelilo branku!

Ale podívejme se na to! KENTA TANAKA předvedl skvělou individuální akci, když se protáhl až před bránu a Vivaldiho překonal ranou mezi nohy. Třiadvacet sekund před koncem tedy přichází pro Japonsko naděje. 1:2.

59
    Jenže nápor domácích ani přijít nemůže, neboť se za posledních pár minut pořádně nedostali na balonek. Argentina zvládá koncovku duelu skvěle.

58
    Nedokázali. Rána zamířila vysoko nad bránu, takže nebezpečí pro Jošikawu z toho nebylo.

58
    Na řadě je trestný roh pro Argentinu. Dokáží jej hosté podruhé v utkání využít?

57
    Střelec úvodní branky Tolini tahá čas u postranní čáry na polovině Japonců. Domácím pozemním hokejistům trochu už tečou nervy.

56
    Už jen něco málo přes čtyři minuty scházejí do konce dnešního klání. Japonsko se ve čtvrté čtvrtině zatím dostalo k jediné střele na bránu.

55
    Vysoký centr ze strany Argentiny neměl naději na úspěch. Balonek prosvištěl okolo pravé tyče z pohledu japonského brankáře daleko mimo.

54
    Lucas Vila znovu podržel míček v rohu hrací plochy. Argentina tyto minuty zvládá opravdu skvěle.

54
    Jamada se odhodlal ke střele z obrovské vzdálenosti. Vivaldi ale situaci kontroloval a zároveň do zákroku nemusel.

53
    Pozemní hokejisté Japonska přenesli těžiště na útočnou polovinu, tam se nyní snaží co nejlépe kombinovat.

51
    Ze strany Argentiny je to už hodně taktická podívaná. Nicméně celek v modrobílých dresech je velmi blízko k prvnímu vítězství na turnaji.

50
    Vysoký nához hostů skončil v moci brankáře Jošikawy, který tak bude mít dostatek času a prostoru ke kloudné rozehrávce.

49
    Mazzilli pošetřil čas v rohu. Hned tři Japonci se k argentinskému hráči seběhli, ale měli velký problém jej obrat.

48
    Cicileo zavedl míček dostatečně daleko od argentinské brány, poté ale neměl podporu spoluhráčů, takže napadání Japonska přineslo ovoce.

47
    První minuta závěrečného dějství probíhala víceméně na polovině hrací plochy. Japonci se ale nutně potřebují dostávat daleko blíže k Vivaldiho bráně.

46
    Začala čtvrtá čtvrtina.

45
    Třetí čtvrtina tohoto utkání je u konce.

45
    Argentina s přehledem kontroluje míček na hokejkách, takže je zcela zřejmé, že se už nikam nepožene.

44
    Už jen necelých devadesát sekund nás dělí od konce třetí čtvrtiny. V tomto dějství zatím branka nepadla.

43
    Hosté dlouho obléhali útočnou polovinu až do chvíle, kdy o míček přišli. Nicméně ten se dostal do autu, takže přečíslení Japonska nepřišlo.

42
    Tak nakonec se Salis ještě zapojil do hry. O nic vážnějšího se nejednalo. Nyní sledujeme poměrně opatrnou hru ze strany hostů.

41
    Nahuel Salis zůstal ležet na hrací ploše. Vypadá to, že má nějaké zdravotní problémy, na střídačku ale dojde po svých.

40
    Zendana pálil po trestném rohu. Vivaldi však znovu skvěle zakročil, jen díky němu drží Argentina nulu na kontě inkasovaných gólů.

39
    A stejný hráč prudce vypálil. Vivaldi ovšem neuvěřitelně rychle zakročil levou rukou, takže skóre se nemění.

38
    Kitazato vehementně reklamoval nedovolený zákrok na polovině hřiště, který se také pískal. Zastavil tak celkem zajímavě rodící se přečíslení.

37
    Martínezovi nevyšel manévr poblíž postranní čáry. Míček se tak záhy dostává k moci japonských hráčů.

36
    Habifova přihrávka letěla do nebezpečného prostoru před bránu, nicméně hokejky domácích hráčů nebezpečí zastavily.

35
    Ve třetí čtvrtině je hra zatím poměrně hodně rozkouskovaná. Argentině to ale vyhovuje.

34
    Mazzilli si chytře sklepl balónek a okamžitě jej nasměroval na bránu Japonska. Před ni ale domácí fantasticky zapracovali, když ránu zablokovali.

34
    Jošikawa skvěle zasáhl rukavicí proti ráně ze střední vzdálenosti. Argentina to zkoušela téměř totožně jako při první její brance.

33
    Argentina se už pomalu ale jistě dostává do pozic před japonským brankářem. Navíc si v tuto chvíli dokázala vybojovat trestný roh.

32
    Kazuma Murata byl jen blízko od snížení stavu. Pár metrů před bránou vystřelil tvrdým nápřahem směrem k zadní tyči. Jeho spoluhráč míček ještě jemně tečoval, ale ke smůle domácích zapadl hrací předmět mimo bránu. Jednoznačně se však jednalo o největší japonskou šanci zápasu.

31
    Začala nám třetí čtvrtina utkání.

Za sebou máme polovinu tohoto střetnutí, může se jít teda do kabin. Po prvním poločase vede Argentina 2:0 po zásluze. Zatím si totiž vytvořila daleko více gólových příležitostí a zároveň dvě z nich dokázala proměnit. Japonsko nehraje špatně, avšak strašně málo se dostává k zakončení. Uvidíme, jestli se po pauze něco změní.

30
    Skončila nám druhá čtvrtina.

29
    Dvakrát zkoušeli domácí nahazovat před bránu k teči z velké vzdálenosti. Ani jednou se jim to ale nepovedlo provést dokonale.

29
    Po zisku míčku se hosté pokusili o dlouhý nához, který však jejich útočníci nedokázali zpacifikovat.

28
    Japonsko rozehrává další akci na vlastní polovině hřiště. Uvidíme, jestli ještě v tomto dějství dokáže vyslat střelecký pokus.

26
    Ortiz přihrál Vilovi, jehož akce ztroskotala těsně před bránou. Japonci na poslední chvíli dokázali náznak zastavit.

25
    Pokus o co nejrychlejší rozehrávku domácím nevyšel. Argentinci si situaci s přehledem pohlídali.

24
    Už jen necelých sedm minut nám zbývá do konce prvního poločasu utkání. Argentině zatím vše hraje do karet, bodový úspěch je pro ni v tuto chvíli blízko.

23
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Keenan se objevil zcela osamocen před bránou, ale přihrávku na něj jeho kolega nepropasíroval.

23
    Šikovná kombinace hráčů v červených dresech po pravé straně se nesetkala s úspěchem. Znovu finální přihrávka nebyla moc přesná.

22
    Casella střílel z otočky a hned po své ráně nechtěně trefil Jamadu do obličeje. Domácí hráč ale bude v pořádku.

21
    Jen kousek chyběl domácím! Ti se totiž po trestném rohu dostali k zakončení, ale brankář Vivaldi vytáhl skvělý zákrok pravým ramenem.

20
    Japonsko i nadále hraje sympaticky, zatím se však velice obtížně dostává přímo před bránu. A když tam opravdu je, tak domácí hráče zradí nepřesnost.

19
    Argentina právě vstřelila branku!

Máme tady druhou branku utkání. NICOLAS KEENAN prokázal své skvělé dovednosti, když si ve vzduchu přebral míček a poté z otočky jej s přehledem poslal k tyči. Argentina tedy vede už o dva góly. 0:2.

18
    Argentina se chvíli ocitla pod mírným tlakem, avšak už hraje alespoň na polovině hřiště.

17
    Škoda pro Japonce! Mitani držel míček na své holi a v ještě lepší střelecké pozici se snažil vybídnout kolegu. Tomu však hrací předmět uskočil mimo plochu, takže rozehrávala nakonec Argentina.

16
    Už se nám rozběhlo druhé dějství.

15
    Skončila nám první čtvrtina dnešního utkání. Argentina je v jednobrankovém vedení.

14
    Japonci ale čelí favoritovi velmi statečně. Samozřejmě jsou hosté mírně lepším týmem, ale rozdíl není nikterak výrazný.

13
    Obrovská šance hostů zastavena skvělým postřehem japonského brankáře! Nejprve střílel z pravé strany Vila a chvíli po něm dorážel Habif. Nadvakrát ale Jošikawa skvěle vykopl pravou nohu.

13
    Tři minuty před koncem první čtvrtiny znovu přebrala iniciativu Argentina, která se postupnou kombinací bude snažit přidat druhou branku.

12
    Nevyšlo jim to. Nejprve pálil Kirišita, jehož střela byla sražena a následně i jeho spoluhráč. Rána ale skončila tentokrát na boční síti.

11
    Trestný roh pro Japonsko! Dokáží domácí oplatit soupeři jeho první gól stejnou mincí?

10
    Genki Mitani se málem dostal do střelecké pozice z dobrých pěti metrů, nicméně nakonec mu hosté vložili hole před míček a dokázali jej zablokovat.

9
    Brankář Jošikawa si musel pomoct fotbalovým odkopem, neboť hosté na něj v danou chvíli celkem rychle dotírali. Muž mezi třemi tyčemi ale vše zvládl.

8
    Viděli jsme velmi nepřesnou přihrávku v podání Serena Tanaky, která letěla přes celou hrací plochu mimo dosah jeho spoluhráčů.

7
    Teď už hrají hosté, kteří si přihrávají daleko od své svatyně. Průběžný výsledek jim zatím hraje do karet.

6
    Japonsko si chtělo vynutit územní převahu, ovšem brankář Vivaldi ani tentokrát do zákroku nemusel.

5

Po trestném rohu jde favorit tohoto utkání do vedení! Jeden ze spoluhráčů přistrčil míček JOSEMU TOLINIMU, jenž parádní střelou do šibenice nedal domácímu brankáři žádnou šanci. 0:1.

5
    Nagai velice hbitě stačil odpálit míček před Reyem, který se už už tlačil vpřed.

4
    Sledujeme zatím opatrný úvod tohoto utkání. Oba celky se snaží co nejvíce držet ve své moci hrací předmět, a tak přímo před brankami se příliš nehraje.

2
    Brankář Jošikawa zatím do prvního zásahu nemusel, přestože to Argentina zkusila z velké dálky. Nicméně míček minul levou tyč zhruba o metr.

1
    V první minutě ovšem domácí celek chtěl zaútočit, ale defenzivní hráz hostujících hokejistů nedokázal propálit.

Právě nyní dnešní utkání začalo. Dopředu se ihned ženou Argentinci.

Sluší se ještě dodat, že Japonci nastoupí v červených dresech, zatímco Argentinci v tradiční modrobílé kombinaci.

Před začátkem klání ještě můžeme slyšet hymny obou zemí. Úvod zápasu přijde za okamžik.

Zahajovací sestavy:

Japonsko: Jošikawa – Jamasaki, Mitani, S. Tanaka, Murata, Ke. Tanaka, Nagai, Jamašita (C), Ohaši, Jamada, Zendana.
    Náhradníci: Očiai, Ka. Tanaka, Kitazato, Watanabe, Kirišita

Argentina: Vivaldi – Ibarra (C), Salis, Vila, Tolini, Paz, Ortiz, Lopez, Rey, Cicileo, Mazzilli.
    Náhradníci: Rossi, Martínez, Keenan, Casella, Habif

Jasným favoritem dnešního utkání bude sice Argentina, ale Japonci už na turnaji ukázali, že umí papírově kvalitnější celek potrápit.

Úvodní zápas turnaje nedopadl pro pozemní hokejisty domácího Japonska zrovna nejlépe, přestože v něm málem překvapili celou veřejnost, neboť soupeř z Austrálie byl jasným favoritem. Nakonec ale Japonci prohráli 3:5 a ve skupině A jsou zatím na poslední pozici. O chlup lepší start do soutěže měli Argentinci, kteří se Španělskem remizovali 1:1. Společně se všemi zmíněnými celky ve skupině hrají ještě výběry Indie a Nového Zélandu.

Přeji příjemné nedělní poledne při sledování textového přenosu ze zápasu pozemního hokeje mezi celky Japonska a Argentiny. Kdo zvládne lépe svůj druhý zápas na Letních olympijských hrách 2020? Utkání začíná ve 12:00. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.