Ararat – Śląsk 2:4 (kon.) | Astana – Aris Soluň 2:0 (kon.) | FK Ponevěž – Novi Sad 0:1 (kon.)
Molde – Servette 3:0 (kon.) | Ljubljana – Birkirkara 1:0 (kon.) | Austria – Breidablik 1:1 (kon.)
Karabach – FC Ashdod 0:0 (kon.) | RFS Riga – Puskás Akadémia 3:0 (kon.) | Soči – Keşla FK 3:0 (kon.)
KuPS – Vorskla Poltava 2:2 (kon.) | Dudelange – Bohemians Dublin 0:1 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Haifa 1:2 (kon.)
Hammarby IF – Maribor 3:1 (kon.) | Elfsborg – Milsami 4:0 (kon.) | AEL Limassol – Vllaznia Skadar 1:0 (kon.)
Kodaň – Žodino 4:1 (kon.) | FK Sūduva – Raków 0:0 (kon.) | Laçi – Universitatea Craiova 1:0 (kon.)
Lokomotiv Plovdiv – Slovácko 1:0 (kon.) | CSKA Sofia – FK Liepāja 0:0 (kon.) | Plzeň – Dinamo Brest 2:1 (kon.)
Gżira – Rijeka 0:2 (kon.) | Dinamo Bt. – Borisov 0:1 (kon.) | CS Petrocub – Sivasspor 0:1 (kon.)
Limassol – Žilina sk 1:3 (kon.) | Riga FC – Škendija 2:0 (kon.) | KF Teuta – Escaldes 0:2 (kon.)
Trnava – Sepsi sk 0:0 (kon.) | Shkupi – Santa Clara 0:3 (kon.) | Arda Kyrdżali – Be'er Sheva 0:2 (kon.)
HB Tórshavn – Budućnost Podgorica 4:0 (kon.) | Bazilej – Partizani Tirana 3:0 (kon.) | Velež Mostar – AEK Atény 2:1 (kon.)
Gent – Vålerenga 4:0 (kon.) | Larne FC – Aarhus 2:1 (kon.) | Sutjeska – Tel Aviv 0:0 (kon.)
FCSB – Karaganda 1:0 (kon.) | Aberdeen – Häcken 5:1 (kon.) | Hibernian – FC Santa Coloma 3:0 (kon.)
Linfield – Banja Luka 4:0 (kon.) | Hajduk Split – Tobol Kostanaj 2:0 (kon.) | Hafnarfjördur – Rosenborg 0:2 (kon.)
Újpest FC – Vaduz 2:1 (kon.) | Pogoń – Osijek 0:0 (kon.) | KF Drita – Feyenoord 0:0 (kon.)
Dundalk – Levadia Tallinn 2:2 (kon.) | Partizan – Dunajská Streda sk 1:0 (kon.) | Valur – Bodö/Glimt 0:3 (kon.)
Salihorsk – Fola 1:2 (kon.)
Lokomotiv Plovdiv
1:0 (0:0)
1.FC Slovácko
Štvrtok 22.07.2021, 19:00 • Stadion Lokomotiv, Plovdiv (Bulharsko) • Európska konferenčná liga (predkolá) • 2. predkolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vítam všetkých fanúšikov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá PFC Lokomotiv Plovdiv a 1.FC Slovácko. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 19:00.

Vo štvrtok nás čakajú prvé zápasy druhého predkola Európskej konfederačnej ligy. Do hry sa dostávajú aj české mužstvá. Slovácko sa v minulej sezóne umiestnilo na 4. mieste vo svojej súťaži a tak bolo nasadené do tejto európskej súťaže. Súperom českému mužstva bude bulharský Plodiv, ktorý vo svojej súťaži obsadil v minulom ročníku druhé miesto.

Ako dopadne prvé stretnutie v Bulharsku a kto získane lepšiu pozíciu do odvety v Česku? Sledujte náš online prenos!

PFC Lokomotiv Plovdiv: Pirgov – Gomis, Crăciun, Bykov – Nikolajev, Vitanov, Umarbojev, Ruane – Salinas, Minčev, Iliev (C)

Náhradníci: Raeder – Paskalev, Jančev, Mavrodiev, Ivanov, Petrović, Angelov

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec (C), Kalabiška – Sadílek, Daníček, Havlík – Navrátil, Cicilia, Holzer

Náhradníci: Nemrava, Bajza – Srubek, Mareček, Vecheta, Petržela, Kohút, Divíšek, Jurečka, Šimko, Kudela, Merdović

Rozhodca: Abed – Mugnier, Pasqualotti (všetci FRA)

Prajem príjemný futbalový večer! Dnes sú na programe prvé zápasy druhého predkola Európskej konfederačnej ligy. Jeden z nich sa odohrá aj v Bulharsku, domáci PFC Lokomotiv Plodiv privíta český celok 1. FC Slovácko.

Čaká nás určite zaujímavá konfrontácia, jasného favorita tento dvojzápas nemá. Verme, že uvidíme kvalitné stretnutie, zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov. Tesne pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche. Prvý polčas sa tak čoskoro začne!

1

1
    Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril hosťujúcemu Slovácku, ktorý nastupuje v modrých dresoch. Domáci celok v bielo-čiernej kombinácii.

2
    Slovácko má za sebou už aj svoj prvý útočný výpad, po ňom však nasledoval len odkop od Pirgovej brány. Domáci následne v prechode do útoku stratili loptu a opäť tak sledujeme kombináciu českého celku.

3
    Český celok však zakrátko musel čeliť priamemu kopu z dosť nebezpečnej pozície. Domáci však jeho realizáciu úplne nezvládli, následne sa hráči Plodivu previnili ofsajdom.

4
    Sledujeme kombináciu Plodivu, ale ďalej ako po stred ihriska sa domáci futbalisti nedostávajú. Slovácko sa snaží o vysoké napádanie rozohrávky svojho dnešného súpera.

5
    Bulharský celok zahrával svoj prvý rohový kop v tomto zápase. Centrovaná lopta od rohovej zástavky však nebola nijak nebezpečná, Plodiv ešte zostáva pri lopte.

6
    Ďalšie útočné ťaženie Plodivu sa končí faulom, k lopte sa na svojej polovici ihriska dostáva Slovácko. Zatiaľ čakáme na prvý zaujímavejší moment v prvom polčase.

7
    Postupnou kombináciou sa Slovácko prebojovalo na útočnú polovicu, výraznejšie však obranu súpera nepreverilo. Český celok ešte zostáva pri lopte.

8
    Už dlhšiu dobu drží loptu na svojich kopačkách hosťujúci tím, ale Slovácku sa nedarí výraznejšie sa presadiť na útočnej polovici. Plodiv sa však musí mať na pozore.

9
    Len faulom sa prezentovali hostia pred pokutovým územím súpera, k lopte sa tak už dostáva Plodiv.

10
    Úvodných 10 minút tohto stretnutia je už minulosťou. Stále čakáme na prvý zaujímavejší moment, momentálne sledujeme kombináciu Slovácka.

11
    Do kombinácie českého tímu sa zapája aj brankár Nguyen. Obaja brankári sú zatiaľ bez práce, nemuseli vytiahnuť žiadny zákrok.

12
    Plovdiv kombinoval na útočnej polovici, ale hostia si dali pozor na loptu v pokutovom území a následne domáci nepresnou prihrávkou dostávajú loptu do autu.

13
    Na štadióne v Bulharsku je aj veľmi slušne zaplnená jeho kapacita. Domáci fanúšikovia sa starajú o výbornú atmosféru, ktorá sa znova postupne vracia na futbal.

14
    Spoza pokutového územia to z voleja skúšal domáci Bykov, ale jeho pokus bol veľmi nepresný a smeroval vysoko nad bránu hosťujúceho celku.

15
    Zakrátko na útočnej polovici operoval aj hosťujúci celok a dočkali sme sa prvej zaujímavej situácie! Tá vznikla pred bránou Pirgova, domáci brankár musel zasiahnúť po hlavičke jedného z hráčov Slovácka, následne tam ešte boli pokusy o dorážku, ale domáca defenzíva dostala loptu do bezpečia!

16
    Verme, že podobných momentov začne pribúdať. Zatiaľ je to také opatrné z oboch strán, aj pred samotným zápasom sa očakával skôr vyrovnanejší duel.

17
    Nepresný prechod domácich do útoku, lopta končí pri brankárovi Nguyenovi a ten ju rozohráva na svojich spoluhráčov v poli.

18
    Na útočnej polovici teraz kombinujú domáci futbalisti, ale nedarí sa im nájsť recept na prekonanie súperovej defenzívy.

19
    Faulom sa končí ďalšie útočné ťaženie domácich na polovici súpera, pri lopte je už Slovácko, ktorý sa snaží o postupný prechod na útočnú polovicu.

20
    Veľa nepresností na oboch stranách a nedotiahnutých akcií. Snáď sa to čoskoro zmení, aj naďalej sú obaja brankári bez práce.

21
    Momentálne je pri lopte Slovácko, ale českému celku sa nedarí v prechode do útoku. Domáci sa momentálne ani moc nesnažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

22
    Brankár domácich Pirgov si zbehol po odrazenú loptu a už ju posiela na svojich spoluhráčov. Sme približne v polovici prvého polčasu, stav je bezgólový.

23
    Je tu prvá strela na bránu v tomto zápase a postaral sa oň domáci celok. Salinas po peknej narážačke skúsil vystreliť spoza pokutového územia, jeho pokus však pohodlne kryje brankár Nguyen.
    23. Lucas Salinas (LKP)

24
    Futbalista Slovácka Kadlec si vyžiadal ošetrenie za postrannou čiarou. Je však v poriadku a môže ďalej v tomto zápase pokračovať.

25
    Plovdiv sa dostáva na útočnú polovicu, na pozore sa tak musí mať defenzíva Slovácka.

26
    Opäť však len nepresnosťou končí táto akcia domácich. Slovácko rozbieha kombináciu od svojho pokutového územia.

27
    Neúspešný pokus o prechod do útoku zo strany hostí, ale po krátkej dobre je Slovácko znova pri lopte. Zatiaľ to teda vyzerá, že prvý polčas veľa futbalovej krásy neukáže.

28
    Slovácko má prvú strelu na bránku v tomto zápase. Postaral sa o ňu Cicilia, ale jeho veľmi slabý pokus nemohol brankárovi Pirgovi narobiť žiadne problémy.

29
    K lopte sa teraz dostáva bulharský celok, ale smerom dopredu sa mu nedarí preniknúť.

30
    Polhodina v Bulharsku je už minulosťou. Stále platí bezgólový stav a to, že nijak záživný futbal nesledujeme.

31
    Domáci tím sa snaží postupnou rozohrávkou niečo vymyslieť. Slovácko obsadilo stred poľa a ďalej svojho dnešného súpera nepúšťa.

32
    Nepresný center do pokutového územia hostí, bude z toho len odkop od brány.

33
    Slovácko sa presunulo na útočnú polovicu, ale autové vhadzovanie do pokutového územia si Plovdiv úspešne postrážil.

34
    Kombinačne sa nedarí ani jednému celku. Zostáva len veriť, že druhý polčas bude o niečo zaujímavejší. Prvý polčas sa pomaličky blíži k svojej záverečnej časti.

35
    Z ničoho nič sa zrodila prvá gólová šanca tohto zápasu a mali ju hostia! Slovácko sa mohlo ujať vedenia, ale proti bol domáci brankár Pirgov. Za obranu domácich sa dostala presná prihrávka na nabiehajúceho Holzera, ale ten sám pred súperovým brankárom zlyhal, Pirgov výborným zákrokom podržal domácich!
    35. Daniel Holzer (SLO)

36
    Bulharský celok sa snaží odpovedať. Domáci futbalisti sa presúvajú na útočnú polovicu a chcú sa podobne dostať do nejakej tej šance a ideálne ju aj premeniť.

37
    Centrovaná lopta sa dostala na Minčeva, ale domáci futbalista v ťažkej pozícii nenarobil brankárovi hostí žiadne výrazné problémy.

38
    Nedovolený zákrok hostí na útočnej polovici a domáci budú zahrávať priamy kop. Slovácko sa tak teraz bude musieť brániť.

39
    Plovdiv aj po realizácii priameho kopu zostáva usadený na útočnej polovici. Český celok sa okamžite snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

40
    Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Dočkáme sa v ňom aj úvodného presného zásahu, alebo naň budeme musieť čakať až do druhého polčasu?

41
    Z hranice pokutového územia teraz zakončoval hosťujúci Kalabiška, ale jeho volej ide vedľa domácej brány.

42
    Sme už teda v záverečnej časti prvého polčasu. Ani jeden z celkov nechce spraviť žiadnu chybu a dohrať úvodné dejstvo bez ujmy.

43
    Domáci futbalisti sa snažia ešte o prechod na útočnú polovicu, ale ďalej ako po stred poľa sa nedostávajú.

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu bude už minulosťou. Zrejme nie je dôvod zbytočne dačo nadstavovať.

45
    V prvom polčase sa nadstavujú 2 minúty!

45+1
    Predsa len sa napokon aj nadstavovalo. Už sa však ani jeden celok nesnaží ísť do útoku.

45+2

Úvodné dejstvo v Bulharsku je už minulosťou. Gól sme v ňom napokon nevideli, bol to celkom opatrný futbal z oboch strán. Najväčšiu šancu a jedinú v prvom polčase mali hostia, ale Holzer ju nepremenil. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 20:03.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

46

46
    Druhý polčas v Bulharsku je už v plnom prúde, výkop mal domáci celok. Ani jeden z trénerov nestriedal.

47
    Veríme, že to už bude lepší futbal v druhom polčase a že sa dočkáme aj prípadného presného zásahu.

48
    Slovácko vstúpilo do druhého polčasu aktívne, ale zatiaľ je domáca obrana pozorná. Pirgov si pripisuje druhý zákrok v tomto zápase, ale ten je z kategórie ľahkých.

49
    Domácim sa naopak po získaní loptu nedarí v prechode do útoku. Sme však ešte len v úvode druhého polčasu, je čas a priestor to zmeniť z pohľadu Plovdivu.

50
    Teraz sa bulharský celok dostal na útočnú polovicu, ale nemá veľa priestoru na kombináciu.

51
    Hostia pohodlne odolali menšiemu tlaku súpera a už sa s loptou presúvajú do útoku. Brániť sa teraz budú musieť domáci.

52
    Prvá veľká šanca v tomto zápase pre domáci celok! Za obranu súpera si prebral presnú prihrávku Minčev, ale jeho zakončenie končí tesne vedľa brány súpera! Teraz obrana Slovácka veľmi vážne zaváhala, ale Minčev v obrovskej šanci zlyhal.
    52. Georgi Minčev (LKP)

53
    Pri oboch lavičkách vidíme pohyby. Čoskoro by sa možno do hry mohli dostať aj noví hráči, ktorí by hru mohli oživiť.

54
    Žltú kartu dostáva Bykov (PFC Lokomotiv Plovdiv).

55
    Striedanie v tíme 1.FC Slovácko: z ihriska odchádza Holzer, prichádza Jurečka.

56
    Po zrazenej prihrávke bude Slovácko zahrávať rohový kop. Domáci sa budú musieť brániť.

57
    Všetko však zvládli a dokonca zakladajú rýchly protiútok.

58
    Ten však nebol rovnako úspešný a brankár Nguyen sa zapája do kombinácie svojho celku.

59
    Dlhý center do pokutového územia si brankár domácich Pirgov postrážil, aj keď loptu musel krotiť až na dvakrát.

60
    Hodina z tohto stretnutia v Bulharsku je už minulosťou. Stále nepadol žiadny presný zásah, druhý polčas je podobný tomu prvého čo sa týka obrazu hry.

61
    Keďže je už zrušené pravidlo o góle na ihrisku súpera, tak prípadná remíza 0:0 necháva rovnako otvorené šance na oboch stranách v druhom zápase.

62
    Aj napriek tomu, že nijak pohľadané stretnutie to nie je ani v druhom polčase, tak diváci na štadióne sa bavia a stále vytvárajú výbornú atmosféru.
    62. Jan Navrátil (SLO)

63
    Domáci tréner zatiaľ ešte nestriedal, ten hosťujúci už jedni zmenu realizoval. Práve noví hráči by ešte mohli skúsiť zmeniť tento nudnejší obraz hry.

64
    Striedanie v tíme PFC Lokomotiv Plovdiv: z ihriska odchádza Nikolajev, prichádza Petrović.

65
    Nguyen výborným zákrokom podržal hosťujúci celok! Do pokutového územia Slovácka dostal presnú prihrávku Ruane, bol síce troška z uhla, ale aj napriek tomu to bola nádejná pozícia, jeho strelu však vyrazil brankár hostí na rohový kop!
    65.

66
    Rohový kop už nič zaujímavého neponúkol, k lopte sa dostáva Slovácko. To sa teraz smerom dopredu neponáhľa.

67
    Po rýchlom brejku bude rohový kop teraz zahrávať aj hosťujúci celok.

68
    Český celok rozohral rohový kop nakrátko, ale následné obliehanie pokutového územia žiadnu zaujímavú situáciu neponúklo.

69
    Plovdiv už kombinuje na útočnej polovici. Postupne sa však hosťom darí domácich vytláčať na stred ihriska.

70
    Faulom sa končí toto útočné ťaženie hostí. Zatiaľ hlavný rozhodca Abed z Francúzska neudelil žiadnu žltú kartu.

71
    Čas v druhom polčase plynie ďalej. Už je asi zrejmé, že gólové hody to v Bulharsku nebudú. Uvidíme, čo nám všetko ešte zvyšok stretnutia prinesie.

72
    Toto bola len ďalšia nepresná prihrávka pred bránu domácich, brankár Pirgov už posiela loptu na svojich spoluhráčov v poli.

73
    Stále ešte môžu obaja tréneri striedať. Vidíme sa intenzívne rozcvičovať viacerých náhradníkov.

74
    Ani útočný výpad domácich nebol úspešný a loptu má brankár Nguyen. On a aj jeho náprotivok dnes vytiahli veľmi dobré zákroky a aj vďaka nim je stav aj naďalej bezgólový.

75
    Po rýchlom brejku Plovdivu to bude len odkop od hosťujúcej brány.

76
    Hra sa teraz prerušila. Oba tímy sa môžu občerstviť, hlavný rozhodca mal niečo s výstrojov a tak si to potrebuje dať do poriadku.

77
    Stále je ešte hra prerušená. Dá sa teda logicky očakávať, že sa to odrazí na nadstavenom čase.

78
    Striedanie v tíme 1.FC Slovácko: z ihriska odchádza Navrátil, prichádza Petržela.

79
    Tak to je veľmi zaujímavý moment, ktorý tak často nevidíme! Hlavný rozhodca Abed musel striedať a zápas tak z pozície hlavného rozhodcu bude musieť dopískať Wattellier. Ťažko povedať, prečo k tomuto kroku prišlo.

80
    Desať minút zostáva do konca riadneho hracieho času. Ako som však spomínal, určite sa bude niečo nadstavovať. V Bulharsku je stále stav bezgólový.

81
    Uvidíme, či sa ešte niekto z aktérov tohto zápasu pokúsi prípadne troška zariskovať v útoku.

82
    Slovácko kombinuje na útočnej polovici, ale k ničomu zaujímavému to nevedie.

83
    Nedovolený zákrok hostí, k lopte sa dostáva bulharský celok.

84
    Zakrátko priamy kop zahrávali aj hostia, ale center do pokutového územia si domáca obrana postrážila.

85
    Znova sa hra prerušuje, je potrebné ošetrenie dvoch domácich futbalsitov.

86
    Striedanie v tíme PFC Lokomotiv Plovdiv: z ihriska odchádza Salinas, prichádza Jančev.

87
    Sme už v samom závere riadneho hracieho času tohto stretnutia. Druhý polčas sa čoskoro naplní, zrejme sa dnes gólu nedočkáme.

88
    Opäť vidíme nepresnosti na oboch stranách. Asi sa už tak len bude zvyšok druhého polčasu dohrávať.

89
    Tím Loko Plovdiv práve strelil gól!
    Obrovská radosť domáceho celku! Predsa len vidíme gól v tomto zápase a je to studená sprcha pre Slovácko. Domáci sa presunuli do útoku, zakombinovali v pokutovom území, k odrazenej lopte sa následne na hranici šestnástky dostal PETAR VITANOV a krásne z voleja napálil loptu presne k tyčke – 1:0!
    89. Petar Vitanov (LKP) - 1:0

90
    Riadny hrací čas druhého polčasu je čoskoro minulosťou. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

90
    Striedanie v tíme PFC Lokomotiv Plovdiv: z ihriska odchádza Umarbajev, prichádza Angelov.

90+1
    Až 8 minút sa nadstavuje v druhom polčase!

90+2
    Asi nikto nečakal až takú veľkú porciu nadstavených minút. To ešte dáva šancu hosťom pokúsiť sa o vyrovnanie a odviesť si domov aspoň remízu.

90+3
    S centrovanou loptou si brankár Pirgov poradil, už ju rozohráva na svojich spoluhráčov.

90+3
    Teraz tu bol ofsajd hostí. Zatiaľ Slovácko v nadstavenom čase toho veľa nevymyslelo.

90+4
    Domáci celok úspešne bráni svoje územie a súpera do žiadnej šance nepúšťa.

90+5
    Postupne sa už bude krátiť aj dlhý nadstavený čas. Zatiaľ to teda vyzerá, že Slovácko bude mať doma náročnú úlohu v odvete.

90+6
    Pri lopte je teraz domáci celok, ktorý sa nemá kam ponáhľať. Obom celkom už aj dochádzajú sily.

90+7
    Len nakopávané lopty zo strany hostí, ale tie nič zaujímavého neponúkajú.

90+8

V druhom polčase sme sledovali podobný futbal ako v prvom polčase. Rozdiel je len v tom, že sme sa dočkali aj presného zásahu. Ten prišiel až v 89. minúte, za domácich sa presadil Vitanov a tak Plovdiv vyhral toto prvé stretnutie 1:0 a do odvety má tak lepšie pozíciu.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný večer! (21:00:00)