Ararat – Śląsk 2:4 (kon.) | Astana – Aris Soluň 2:0 (kon.) | FK Ponevěž – Novi Sad 0:1 (kon.)
Molde – Servette 3:0 (kon.) | Ljubljana – Birkirkara 1:0 (kon.) | Austria – Breidablik 1:1 (kon.)
Karabach – FC Ashdod 0:0 (kon.) | RFS Riga – Puskás Akadémia 3:0 (kon.) | Soči – Keşla FK 3:0 (kon.)
KuPS – Vorskla Poltava 2:2 (kon.) | Dudelange – Bohemians Dublin 0:1 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Haifa 1:2 (kon.)
Hammarby IF – Maribor 3:1 (kon.) | Elfsborg – Milsami 4:0 (kon.) | AEL Limassol – Vllaznia Skadar 1:0 (kon.)
Kodaň – Žodino 4:1 (kon.) | FK Sūduva – Raków 0:0 (kon.) | Laçi – Universitatea Craiova 1:0 (kon.)
Lokomotiv Plovdiv – Slovácko 1:0 (kon.) | CSKA Sofia – FK Liepāja 0:0 (kon.) | Plzeň – Dinamo Brest 2:1 (kon.)
Gżira – Rijeka 0:2 (kon.) | Dinamo Bt. – Borisov 0:1 (kon.) | CS Petrocub – Sivasspor 0:1 (kon.)
Limassol – Žilina sk 1:3 (kon.) | Riga FC – Škendija 2:0 (kon.) | KF Teuta – Escaldes 0:2 (kon.)
Trnava – Sepsi sk 0:0 (kon.) | Shkupi – Santa Clara 0:3 (kon.) | Arda Kyrdżali – Be'er Sheva 0:2 (kon.)
HB Tórshavn – Budućnost Podgorica 4:0 (kon.) | Bazilej – Partizani Tirana 3:0 (kon.) | Velež Mostar – AEK Atény 2:1 (kon.)
Gent – Vålerenga 4:0 (kon.) | Larne FC – Aarhus 2:1 (kon.) | Sutjeska – Tel Aviv 0:0 (kon.)
FCSB – Karaganda 1:0 (kon.) | Aberdeen – Häcken 5:1 (kon.) | Hibernian – FC Santa Coloma 3:0 (kon.)
Linfield – Banja Luka 4:0 (kon.) | Hajduk Split – Tobol Kostanaj 2:0 (kon.) | Hafnarfjördur – Rosenborg 0:2 (kon.)
Újpest FC – Vaduz 2:1 (kon.) | Pogoń – Osijek 0:0 (kon.) | KF Drita – Feyenoord 0:0 (kon.)
Dundalk – Levadia Tallinn 2:2 (kon.) | Partizan – Dunajská Streda sk 1:0 (kon.) | Valur – Bodö/Glimt 0:3 (kon.)
Salihorsk – Fola 1:2 (kon.)
FC Kodaň
4:1 (1:0)
FC Torpedo Žodino
cz Štvrtok 22.07.2021, 19:00 • Telia Parken, Kodaň • Európska konferenčná liga (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Ve 2. předkole Evropské konferenční ligy se proti sobě utkají týmy FC Kodaň a FC Torpedo Žodino. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na Telia Parkenu v Kodani. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Muntean a jeho asistenti Lifciu a Basiul. Úvodní výkop je naplánován na 19:00.

Kodaň skončila v minulé sezóně v domácí lize na 3. místě, což bylo pro toto mužstvo neúspěch, ale může být rádo alespoň za tento evropský pohár. Torpedo Žodino skončilo v běloruské lize na 3. pozici po skvělém konci sezóny a na první pozici nakonec ztrácelo jen tři body.

FC Kodaň: Grabara – Diks, Khocholava, Boilesen, Kristansen – Falk Jensen, Zeca (C), Lerager – Biel, Wilczek, Daramy
    Náhradníci: Grytebust, Johnsson – Ankersen, Bengtsson, Boving, Fischer, Hojlund, Lund Jensen, Nelsson, Oikonomou, Stage, Wind

FC Torpedo Žodino: Bušma (C) – Burko, Jašin, Aussi, Justinov – Pavljukovec – Aštakov, Makarov, Klenye, Gabodva – Antilevski
    Náhradníci: Abramovič – Antilevskij, Gruževskij, Kirilenko, Kucharčyk, Monteiro, Nikolajevič, Odeoibo, Oya, Premudrov

Rozhodčí: Muntean – Lifciu, Basiul.

1

2
    Začátek utkání začíná Kodaň v poklidu s míčem na své polovině a pomalu se snaží něco vymyslet.

4
    Zatím je ale k vidění velký počet faulů a toho dalšího se dopustil hostující Makarov.

5
    Kodaň obklopuje šestnáctku hostujícího celku , ale následná střela letěla jen nad bránu.

6
    Tentokrát domácí celek získal rohový kop z pravé strany a fanoušci by už nejraději chtěli úvodní branku.

7
    Následný centr nebyl špatný, ale gólman Bušma si poradil, když vyběhl z malého vápna a balón vyboxoval.

8
    Po nepřesné přihrávce Torpeda získalo domácí mužstvo autové vhazování na své polovině.

10
    Balón skončil po neúspěšné přihrávce soupeře jen v zámezí za bránou Žodina a Bušma se postará o odkop.

11
    Pavljukovec podrazil Biela a Kodaň tak má k dispozici přímý kop z velké dálky.

12
    Nakonec z toho byl centr a posléze také zakončení, ovšem to obrana Torpeda zblokovala.

13
    Antilevski se z protiútoku Torpeda sice dostal ke střele, ale tu poslal jen vedle brány Grabary.

14
    Opět to byli hosté, kteří se snažili něco vymyslet na polovině soupeře, ale centr z pravé strany jen proletěl vápnem.

16
    Kodaň v tomto zápase je favoritem a potvrzuje to od úvodu, jelikož má velký tlak, ale ten je zatím bez branky.

17
    Torpedo se sice vydalo dopředu po pravé straně, ale opět z toho nebylo nic vážnějšího a Kodaň tak může jít k bráně Bušmy.

19
    Domácí celek tentokrát rohový kop z levé strany a může se pokusit otevřít brankový účet.

22
    Po sérii tvrdších zákroků v rámci pravidel se k míči dostal dánský celek a opět se snaží dobýt vápno soupeře.

23
    Daramy se snažil prodrat po levé straně, ale skluzem ho zastavil Burko a Kodaň získala rohový kop.

24
    Následný centr si ale našel brankář Bušma a vyboxoval balón. Posléze ještě pálil z hranice vápna Falk Jensen, ale ten přestřelil.

25
    Tentokrát přišel jen další faul hostů, což sudí Muntean viděl a také odpískal.

26
    Lerager se vložil do hlavičky po centru z levé strany, ale svůj pokus poslal celkem daleko vedle brány Torpeda.

28
    Ve velké šanci se ocitl domácí hráč Diks, který si sběhl za obranu a následně zakončoval sám proti brankáři, ale Bušma předvedl velmi dobrý zákrok!

29
    Torpedo nyní ovšem získalo rohový kop po zblokované střele Aštakova.

30
    Ovšem standardní situace se Žodinu nepovedla podle představ a po půl hodině utkání tak stále svítí na tabuli bezbrankový stav.

30
    Aštakov dost nevybíravým skluzem sejmul u postranní čáry Boilesena a uviděl od sudího žlutou kartu.

31
    Kodani se ale nedaří dostat do šestnáctky soupeře a je z toho jen další protiútok Torpeda.

32
    Ovšem ten byl zpomalen a posléze úplně zastaven. Kodaň je znovu u míče.

33
    Zrovna pohledné utkání k vidění rozhodně není. Kodaň je i nadále častěji na míči, ale její útoky, až na jeden zatím nejsou přesné.

34
    Další špatná křížná přihrávka, která zamířila pouze do zámezí a Žodino bude mít odkop od své svatyně.

35
    Aštakov po čistém souboji velmi nešťastně dopadl na trávník a je ošetřován.

36
    Ale prozatím to vypadá, že hostující hráč bude moct pokračovat v zápase.

38
    Nebezpečný centr domácího celku z pravé strany byl zblokován, ale Kodaň okamžitě získala míč zpět.

39
    Následně ale Biel nedostal přesnou přihrávku od Leragera směrem do vápna a je z toho jen odkop od svatyně Bušmy.

40
    Biel se tentokrát chtěl dostat k míči, ale nakonec se dopustil jen nedovoleného zákroku.

41
    Kodani se otevřela levá strana, ale následně ji zavřel skluzem Aštakov. Posléze ještě přišel faul Daramyho.

42
    Tohle už vypadalo na velkou šanci domácích! Diks si sběhl do vápna na přihrávku a následně dával míč před prázdnou svatyni, ale jemu spoluhráčům chyběl kousíček k zakončení!

43
    Kodaň právě vstřelila branku!
    Tentokrát už z toho je nádherná branka a domácí celek jde před poločasem do vedení! RASMUS FALK JENSEN dostal přihrávku na hranici vápna od Zecy, následně si poradil se soupeřem fantasticky a přes dva hráče se dostal do zakončení, které umístil exkluzivně pod horní tyč k pravé tyči. Asistence: Zeca.
    43. Rasmus Falk Jensen - 1:0

45
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

45+1
    Nyní přišel nedovolený zákrok hostujícího hráče a následuje tak volný kop Kodaně.

45+2
    Ovšem domácí celkem rychle přišli o míč a Torpedo získalo autové vhazování na polovině soupeře.

45+3
    Torpedo se sice snaží něco vymyslet a ještě získalo autové vhazování, ovšem vypadá to, že první poločas už dánský celek zvládne.

45+3

První polovina tohoto utkání je u konce a Kodaň vede nad Torpedem Žodino 1:0. Ve 28. minutě se domácí Diks ocitl ve velmi dobré šanci, ale svůj pokus napálil do brankáře. Ve 42. minutě to byl opět Diks, který dával míč do dobré pozice, ale žádný z jeho spoluhráčů nabídku nevyužil. O minutu později už se ale domácí radovali, neboť otevřel brankový účet Falk Jensen.

Druhý poločas začne přibližně v 20:04.

46

46
    Střídání v týmu FC Torpedo Žodino: ze hřiště odchází Aštakov, přichází Nikolajevič.

47
    Fantastický vstup do druhé půle pro domácí! Lerager zkusil vypálit z dálky, ale jeho pokus brankář Bušma vyrazil pouze před sebe, kde byl pohotový KAMIL WILCZEK, který dává branku. Asistence: Lerager.
    47. Kamil WILCZEK - 2:0

49
    Kodaň pokračuje ve velmi útočné hře a nyní získala rohový kop z pravé strany.

50
    Rohový kop dánského mužstva ale nepřinesl nic nebezpečného a Torpedo vyvezlo balón do bezpečí.

51
    Kodaň pokračuje ve vysokém tempu a okamžitém napadání a nejlépe by chtěla přidat třetí branku.

52
    Daramy tentokrát šel do souboje se soupeřem velmi tvrdě a uviděl od sudího žlutou kartu.

54
    Další nedovolený zákrok, kterého se tentokrát dopustil Wilczek a také on uviděl od sudího kartu žluté barvy.

56
    A opět je to jen faul ze strany domácích, ale tentokrát byl sudí Muntean benevolentní a žlutou neukázal.

57
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Lerager, přichází Wind.
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Daramy, přichází Fischer.

60
    Střídání v týmu FC Torpedo Žodino: ze hřiště odchází Kliannio, přichází Kucharčyk.

63
    Tak na tohle byla radost pohledět! Diks si parádně narazil se spoluhráčem směrem do vápna a posléze našel na zadní tyči osamoceného KAMILA WILCZEKA, který uklidil balón do prázdné svatyně. Asistence: Diks.
    63. Kamil WILCZEK - 3:0

64
    Posléze se dopředu sice dostalo Torpedo, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

65
    Byla nařízena penalta pro Kodaň! Wilczek se snažil zakončit, ale trefil jen ruku soupeře.

65
    Aussi ještě uviděl za ruku ve vápně kartu žluté barvy.

66
    A je to už 4:0 pro domácí celek! K exekuci pokutového kopu se postavil JONAS OLDER WIND, který poslal brankáře doprava a následně dloubáčkem zakončil do levé strany. Nádhera.
    66. Jonas Older Wind - 4:0

69
    Střídání v týmu FC Torpedo Žodino: ze hřiště odchází Burko, přichází Kirilenko.
    Střídání v týmu FC Torpedo Žodino: ze hřiště odchází Makarov, přichází Oya.

70
    Kodaň už má znovu míč na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet na polovině soupeře.

71
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Zeca, přichází Stage.
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Wilczek, přichází Hojlund.

74
    Domácí mužstvo nyní získalo míč na své kopačky po nepřesném útoku Torpeda.

76
    Míč skončil pouze v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Žodino.

78
    Po faulu domácího hráče následuje volný kop Torpeda, ale ten se příliš nepovedl a míč skončil v zámezí.

79
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Diks, přichází Bengtsson.
    Střídání v týmu FC Torpedo Žodino: ze hřiště odchází Antilevski, přichází Odeoibo.

80
    Kodaň se dostala do další velké šance, ale domácí hráč, který už prostřelil gólmana se branky nedočkal, neboť obětavý obránce na čáře odkopl míč!

82
    Hosté budou rádi pokud už nedostanou další gól, jelikož míče jen odkopávají.

84
    Znovu se Kodaň dostala k míči na pravé straně, ale posléze balón skončil v moci gólmana Bušmy.

85
    Po souboji u postranní čáry bude mít autové vhazování dánský celek.

86
    Domácí si sice chtěli vymodlit faul ve středu hřiště, ale rozhodčí Muntean nechal hru pokračovat.

87
    Netrvalo to ale dlouho a u balónu je už opět dánské mužstvo.

88
    Kodaň si následně vytvořila další dobrou příležitost, ale střelu uvnitř vápna odkopl v malém vápně obránce Torpeda.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90+1
    Domácí hráč se dopustil faulu a Torpedo tak získalo volný kop.

90+2
    Žodino právě vstřelilo branku!
    Hosté se nakonec dočkali alespoň jedné branky! K exekuci přímého kopu se postavil FABRÍCIO OYA, jehož ránu tečovala zeď a změnila tak směr, na což nemohl domácí brankář Grabara reagovat.
    90+2. Fabrício OYA - 4:1

90+4

Kodaň potvrdila roli favorita a zvítězila nad Žodinem vysoce 4:1. Ve 43. minutě otevřel brankový účet Jensen a domácí šli do přestávky ve vedení. Ve 47. minut zvýšil Wilczek, který přidal další branku také ve 63. minutě. O tři minuty to bylo už 4:0, když se z penalty trefil Wind. V 90+2. minutě ale alespoň korigoval výsledek Oya.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:8.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:56:35)

Michal Raška

Góly: 43. Jensen (Zeca), 47. Wilczek (Lerager), 63. Wilczek (Diks), 66. Wind (pen.) – 90+2. Oya

Karty:   52. Daramy (KOD), 54. Wilczek (KOD) – 30. Aštakov (TBZ), 65. Aussi (TBZ)

FC Kodaň: Grabara – Diks, Khocholava, Boilesen, Kristansen – Falk Jensen, Zeca (C) (71. Stage), Lerager (57. Wind) – Biel, Wilczek (71. Hojlund), Daramy (57. Fischer)

FC Torpedo Žodino: Bušma (C) – Burko (69. Kirilenko), Jašin, Aussi, Justinov – Pavljukovec – Aštakov (46. Nikolajevič), Makarov (69. Oya), Klenye, Gabodva – Antilevski

Rozhodca: Muntean – Lifciu, Basiul
    Štvrtok 29.07.2021
    Žodino - Kodaň 0:5

Góly: 28. Diks, 66. Boving, 68. Hojlund, 75. Boving, 90+3. Hojlund

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 0:10. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:12.