Sparta Praha – Líšeň 1:0 (kon.) | Puskás Akadémia – Trnava sk 2:0 (kon.)
Puskás Akadémia FC
2:0 (2:0)
FC Spartak Trnava
Štvrtok 01.07.2021, 18:00Prípravný zápas

Trnava prehrala v generálke pred ostrým štartom sezóny proti maďarskej Puskás Akadémii 0:2. Za domácich skórovali v prvom polčase Slagveer a Plšek. Spartakovci mali niekoľko sľubných príležitostí, brankára Tótha však neprekonali ani z penalty, ktorú kopal Vlasko. (19:53:30)

90+1

86
    Päť minút pred koncom mohla Puskás Akadémia ešte zvýšiť svoj náskok z kontry. Bol to Tamás Kiss, ktorý strieľal, Dominik Takáč mu pokus zlikvidoval.

83
    Olejník nešetril krokmi, získal loptu, posunul ju na Yaa, ale ten mieril iba nad.

79
    Hosťom sa nedarí skórovať ani v záverečnej štvrťhodine. Aj táto šanca prišla po rohovom kope, Alex Iván z nej trafil iba obrancu.

71
    Za Trnavu prišli do hry v uplynulých minútach prv Kolesár s Čurmom a potom aj trojica Iván, Yao a Olejník.

64
    Znížené nie je! Ján Vlasko to nekopol ideálne, Balázs Tóth uhádol smer strely a pokutový kop chytil!

64
    Vlasko si spracovával strelu striedajúceho Kolesára, keď ho v tom fauloval obranca maďarského mužstva a hlavný arbiter nariadil penaltu!

56
    Tlak spartakovcov pokračuje. Ďalší priamy kop, tentoraz z ľavej strany. Procházka rovnako skúšal priamu koncovku, brankár vyrazil na roh. Po ňom zakončil Twardzik, ale slabo a Tóth chytil.

54
    Aktívny Vlasko z priameho kopu trafil loptu ponad múr, no zároveň do miest, kde sa pohyboval domáci gólman.

52
    Po rohu hlavičkoval Savvidis tesne vedľa bránky, Vlaskova koncovka z ďalšieho útoku zase raz iba zablokovaná.

46
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Jakub Grič, prichádza Roman Procházka.
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Martin Mikovič, prichádza Dejan Trajkovski.
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Sebastián Kóša, prichádza Izuchukwu Anthony.

46

45+1

45
    V ostatných desiatich minútach zaujal pokus Mikoviča, Tóth si dal do tretice s koncovkou hostí rady. V samom závere polčasu pálil spoza šestnástky van Nieff, jeho zrazená strela našťastie skončila kúsok mimo tyče.

33
    Puskás Akadémia dala gól! Deutsch vyhral hlavičkový súboj v šesdtnástke, lopta prešla k úplne voľnému hráčovi domácich, ktorý bol JAKUB PLŠEK. Český záložník nezaváhal a po polhodine hry zvyšuje na 2:0.

31
    Vzápätí Vlasko prekopáva z dobrej palubnej pozície priestor troch žrdí. Zakončovať mohol už Cabral, legionár ale zvolil prihrávku skúsenejšiemu spoluhráčovi, ktorý ale skóre nemení.

29
    Cabral sa pokúsil prelobovať brankára, ten ale jeho úmysel prečítal. Vzniklo to z kontry traja na dvoch, škoda tejto šance.