Česko
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Slovensko
Piatok 07.05.2021, 20:00 • O2 Aréna Praha • Reprezentácia

V tretej tretine padol jeden presný zásah, v 46. minúte pri avizovanom vylúčení sa presadil domáci hokejista Šustr a rozhodol tak o výhre Česka 2:1! Za najlepšieho hráča Česka bol vyhlásený Galvas, na našej strane to bol Konrád.

Toto bolo posledné vystúpenie Slovenska v príprave. Neodohrali sme zlé stretnutie, ale nedarilo sa nám premieňať šance. Práve na tom budeme musieť ešte popracovať pred šampionátom. Uvidíme, kto ešte posilní náš tím a aká bude konečná nominácia. Do šampionátu ešte nejaký ten čas zostáva, tréneri a hráči budú trénovať a uvidíme, čo sa z toho poskladá a v akej forme pôjdeme na MS. Najbližší zápas tak už odohráme na MS, bude to 21.5 proti Bielorusku.

Ďakujem dnes za vašu pozornosť, prajem pekný zvyšok večera! (22:20:22)

59:26
    Zakončenie od Slafkovského výborne vyrazil do bezpečia brankár Kváča! Len málo chýbalo a mohlo byť vyrovnané!

59:11
    Konrád je stále na striedačke, nedarí sa nám však v zakončení. Čas sa veľmi rýchlo kráti.

58:56
    Oddychový čas domácich.

58:39
    Česko skúšalo zakončiť do odkrytej bránky, ale puk sa tam nedostal.

58:15
    Konrád je už na stiredačke! Hráme so 6 hráčmi!

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:26
    Domáci v plnom počte. Nevyužili sme teda presilovku 5 na 3 ani 5 na 4!
    57:17 Hrivík (CZE)

57:17
    Po Gernátovej strele zvoní konštrukcia českej bránky! Veľká smola pre našich chlapcov!

56:28
    Šulák je späť na ľadovej ploche, presilovka 5 na 3 je minulosťou.

56:26
    Česko sa oslobodilo, nedarí sa nám v presilovke 5 na 3.

56:06
    Už kombinujeme v útočnom pásme, domáci výber sa však úspešne bráni.

55:26
    Oddychový čas hostí. Budeme hrať presilovku 5 na 3!

55:26
    Vylúčenie v tíme Česko (Sklenička – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

55:10
    Česko dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia.

54:38
    Je tu presilovka pre Slovensko. Ideálna šanca na vyrovnanie.

54:28
    Vylúčenie v tíme Česko (Šulák – 2 min., podrazenie).

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 24. Musil (Flek, Jordan), 46. Šustr (Šulák) – 29. Faško-Rudaš

Česko: Kváča (Růžička) – Šulák, Ščotka, Galvas, Jordan, Sklenička, Mašín, Šustr, Flek – Tomášek, Hanzl, Blümel – Lenc, Špaček, M. Stránský – Sekáč, Š. Stránský, Radil – Musil, Zohorna, Červený
    Slovensko: Konrád (Tomek) – Rosandič, Gernát, Ďaloga. Nemec, Kňažko, Grman, Bučko, Gachulinec – Holešinský, Hrivík, Cehlárik – Slafkovský, Sukeľ, Faško-Rudáš – Liška, Roman, Regenda – Hrehorčák Buc, Fominykh

Diváci: bez divákov.