Rusko – Česko 11:1 (kon.) | Lotyšsko – Švédsko 0:7 (kon.) | USA – Fínsko 5:4 (po pr.)
Kanada – Bielorusko 5:2 (kon.)
USA
5:4 (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Fínsko
cz Nedeľa 02.05.2021, 03:07Majstrovstvá sveta U18 • Skupina B

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (05:40:20)

Čtvrtfinálové dvojice

Kanada – Česko
    Švédsko – USA
    Rusko – Bělorusko
    Finsko – Švýcarsko

Střely na branku: 43 – 32

Je rozhodnuto! Prodloužení netrvalo ani minutu. Sasha Pastujov si vzal puk v obranném pásmu, projel s ním do pásma útočného a překonal brankáře. Američané i Finové tak dokázali bodovat v každém ze čtyř zápasů v základní skupině.

60:57 Sasha PASTUJOV - 5:4

60:57
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto! Američané mohou slavit vítězství za dva body! Rozhodující gól byl opravdu parádní! SASHA PASTUJOV projel z obranného pásma podél mantinelu do pásma útočného, natlačil se před branku a trefil skulinku mezi betony brankáře!

60:36
    Také Američané předvedli svou první akci v prodloužení. Sean Behrens se hnal vpřed po levé straně, ale v klíčovou chvíli už nezakončil.

60:10
    Finové uspěli na úvodním vhazování prodloužení. Hraje se ve třech na obou stranách.

60:01

Základní hrací doba o vítězi dnešního souboje nerozhodla. Finové totiž vyrovnali hned na začátku třetí části, kdy se prosadil Tuomaala. V 54. minutě navíc poslal Finy do vedení Yliniemi. Američané v závěru vsadili vše na hru bez brankáře a tři sekundy před koncem vyrovnal Gallagher.

60:00

59:57
    Branka platí a o vítězi tak rozhodne až prodloužení nebo nájezdy!

59:57
    Rozhodčí ještě zkoumají, zda to Američané skutečně stihli.
    59:57 Ty GALLAGHER - 4:4

59:57
    Neskutečné! Američané v poslední vteřině dokázali vyrovnat! Kotouč dlouho poskakoval na brankovišti. Důrazný TY GALLAGHER viděl puk v pravou chvíli a důrazem jej doklepl za brankovou čáru! Asistence: Charlie Stramel, Liam Gilmartin.

59:10
    Verner Miettinen důrazem u mantinelu dokázal vyhodit puk za modrou čáru. Američané následně uspěchali přechod do útoku a dostali se do ofsajdu.

58:30
    Domácí brankář zůstává na střídačce a USA zkouší vyrovnat v šesti bruslařích na ledě!

58:20
    Domácí kouč si vyžádal oddechový čas.

Tomáš Kubečka

Góly a asistencie: 9. Duke (Hughes, Pastujov), 22. Stramel (Hreschuk), 34. Howard (Hutson), 60. Gallagher (Stramel, Gilmartin), 61. Pastujov – 9. Koivunen (Vilén, Tuomaala), 17. Järvelä (Huuhtanen), 41. Tuomaala (Koivunen, Salminen), 54. Yliniemi (Juusola, Matikka)

USA: Mbereko (Homer) – Behrens, Schmidt, Hreschuk, Gallagher, Hutson, Chesley, Murchison, Straky – Duke, Hughes, Pastujov – McGroarty, Cooley, Howard – Janicke, Savage, Devine – Gilmartin, Stramel, St. Louis.
    Fínsko: Koskenvuo (Helomaa) – Vilén, Heimosalmi, Suomi, Leppänen, Juusola, Malinen, Ervasti, Kulonummi – Koivunen, Salminen, Tuomaala – Ruusunen, Päivärinta, Kemell – Väisänen, Miettinen, Yliniemi – Huuhtanen, Järvelä, Matikka.

Rozhodca: Brander, Fernandez – Briganti, Davis