Philadelphia – NJ Devils 1:4 (kon.) | Washington – Pittsburgh 0:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:1 (po pr.)
Montreal – Ottawa 3:2 (po pr.) | NY Islanders – NY Rangers 3:0 (kon.) | Toronto – Vancouver 5:1 (kon.)
Minnesota – St. Louis 4:3 (po pr.) | Colorado – San Jose 4:3 (kon.) | Chicago – Florida 4:5 (kon.)
Nashville – Dallas 1:0 (po pr.) | Arizona – Vegas 2:3 (po pr.) | Edmonton – Calgary 4:1 (kon.)
Anaheim – LA Kings 6:2 (kon.) | Detroit – Tampa Bay 1:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Vancouver Canucks
cz Nedeľa 02.05.2021, 01:10 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To je z mé strany již vše, přeji hezkou neděli! (03:41:40)

3. Jack Campbell (TOR) 26 zákroků, 1 gól, úsp. 96,3%

Je dobojováno. Torontští hokejisté potvrdili, proč jsou už 99. den po sobě na čele Severní divize. Vancouver se sice v úvodu dostal do vedení zásluhou Pearsona, Auston Matthews ale poté dvěma góly strhl vedení na torontskou stranu a ve třetí třetině už Maple Leafs dominovali. Vancouveru se tak opět o něco snížila už tak minimální šance na postup do play-off.

59:37
    Svěřenci Sheldona Keefea si vyměňují puk ve vlastním pásmu.

58:51
    Minutu před koncem hráči bojují o puk v rohu kluziště, vše již spěje k závěrečné siréně.
    58:00 Joe THORNTON - 5:1

58:00
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Pátá právě odbila. Definitivní pojistku na výhru Maple Leafs přidal do prázdné branky JOE THORNTON! Asistence: Travis Dermott a Morgan Rielly.

57:58
    Tentokrát to vzal Miller na sebe, jeho ránu z pravého kruhu ale zblokoval Kerfoot.

57:15
    J. T. Miller našel parádním křižným pasem na levém kruhu Brocka Boesera, jeho ránu z první ale Demko skvěle zneškodnil!

56:36
    Jake Muzzin vyhodil puk do středního pásma, v šesti hrající Canucks se pokoušejí o závěrečný tlak.

55:47
    Vancouverští riskují, Demko jde čtyři minuty před koncem na střídačku!

55:28
    Canucks hrají v plném počtu a okamžitě se vydali do protiútoku, Highmore ale na přihrávku od Pearsona v předbrankovém prostoru nedosáhl.

54:48
    Z levého kruhu to vzal na sebe Auston Matthews, ale tentokrát přestřelil a Canucks se následně osvobodili.

54:20
    Tavares, Nylander, Matthews a Marner sice neustále kombinují v útočném pásmu, zoufale jim ale chybí střelba.

53:23
    Maple Leafs si zahrají svou první dnešní přesilovku, Nate Schmidt (VAN) vyfasoval dvě minuty za hákování Spezzy.

52:37
    Jason Spezza se zjevil sám před Demkem, bekhendovým blafákem ale neuspěl!
    51:39 Alex GALCHENYUK - 4:1

51:39
    Zdá se, že je rozhodnuto – Maple Leafs přidávají další gól! John Tavares našel před brankou nehlídaného Nylandera, jenž si sice kličkou do forhendu na Demka nepřišel, dorážka ALEXE GALCHENYUKA už ale za zády vancouverského brankáře skončila! Asistence: William Nylander a John Tavares.

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 16. Matthews (Marner, N. Foligno), 24. Matthews (Marner), 45. Brooks (Holl, Spezza), 52. Galchenyuk (W. Nylander, Tavares), 58. J. Thornton (Dermott, Rielly) – 14. Pearson (Q. Hughes, Horvat)

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Rittich) – Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Sandin, Dermott – Galchenyuk, Tavares (C), W. Nylander – N. Foligno, Matthews, Marner (A) – Michejev, Kerfoot, Simmonds – J. Thornton, Brooks, Spezza.
    Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Edler (A), Chatfield, Q. Hughes, Hamonic, Schmidt, T. Myers – Pearson, Horvat (C), Lind – Höglander, J. T. Miller, Boeser – Highmore, B. Sutter (A), Hawryluk – Vesey, Boyd, MacEwen.

Rozhodca: Furlatt, Nicholson – Shewchyk, Cherrey