Stíhačka žien, 10 km, Nové Město na Moravě | Víťazka: Tiril Eckhoffová (NOR) (kon.) | | | Stíhačka mužov, 12,5 km, Nové Město na Moravě | Víťaz: Tarjei Bø (NOR) (kon.) |
Obrovský slalom žien, 1. kolo, Jasná | Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.) | | | SuperG mužov, Saalbach-Hinterglemm | Víťaz: Marco Odermatt (SUI) (kon.) |
Obrovský slalom žien, 2. kolo, Jasná | Víťazka: Petra Vlhová (SVK) (kon.) |
Výběr soupeřů 2021 - Livesport Superiga | (kon.) |
?-? | 11:6 (kon.) | | | ?-? | 11:5 (kon.) |
James Wade - Luke Humphries | 11:5 (kon.) |
Hromadný štart mužov, 50 km klasicky, Oberstdorf | Vítěz: E. Iversen (NOR) (kon.) |
Thiago Santos - Aleksandar Rakić | Víťaz: Rakić (AUT) (kon.) | | | Islam Machačev - Drew Dober | Víťaz: Machačev (kon.) |
Petr Jan - Aljamain Sterling | Víťaz: Sterling (kon.) | | | Amanda Nunesová - Megan Andersonová | Víťazka: Nunesová (kon.) |
Jan Błachowicz - Israel Adesanya | Víťaz: Błachowicz (kon.) |
koniec udalosti
SP - stíhačka mužov, 12,5 km, Nové Město na Moravě
Víťaz: Tarjei Bø (NOR)
Viktor Kalinács
Štartová listina:
1. Simon Desthieux (FRA)
2. Sebastian Samuelsson (SWE) +2s
3. Arnd Peiffer (GER) +4
4. Sturla Holm Laegreid (NOR) +10
5. Tarjei Bø (NOR) +11
6. Benedikt Doll (GER) +15
7. Quentin Fillon Maillet (FRA) +27
8. Emilien Jacquelin (FRA) +30
9. Jakov Fak (SLO) +33
10. Eduard Latypov (RUS) +37
11. Johannes Thingnes Bø (NOR) +39
12. Endre Strømsheim (NOR) +39
13. Antonin Guigonnat (FRA) +43
14. Erik Lesser (GER) +51
15. Dmytro Pidručnyj (UKR) +53
16. Said Karimulla Chalili (RUS) +53
17. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +54
18. Johannes Dale (NOR) +54
19. Scott Gow (CAN) +57
20. Martin Ponsiluoma (SWE) +57
21. Lukas Hofer (ITA) +57
22. Anton Smolski (BLR) +58
23. Alexandr Loginov (RUS) +1:00
24. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +1:00
25. Vladimir Iliev (BUL) +1:02
26. Tero Seppälä (FIN) +1:08
27. Florent Claude (BEL) +1:09
28. Simon Eder (AUT) +1:10
29. Sean Doherty (USA) +1:12
30. Felix Leitner (AUT) +1:13
31. Christian Gow (CAN) +1:13
32. Jesper Nelin (SWE) +1:17
33. Martin Jäger (SUI) 1:18
34. Matvej Jelisejev (RUS) +1:21
35. Artěm Tyščenko (UKR) +1:26
36. Benjamin Weger (SUI) +1:28
37. Jevgenij Garaničev (RUS) +1:30
38. Cukasa Kobonoki (JPN) +1:31
39. Michal Krčmář (CZE) +1:31
40. Šimon Bartko (SVK) +1:31
41. Dominik Windisch (ITA) +1:31
42. Rok Tršan (SLO) +1:34
43. Adam Runnalls (CAN) +1:35
44. Artěm Pryma (UKR) +1:36
45. Jakub Štvrtecký (CZE) +1:37
46. Maxim Varabej (BLR) +1:42
47. Ondřej Moravec (CZE) +1:42
48. Tuomas Harjula (FIN) +1:42
49. Didier Bionaz (ITA) +:1:43
50. Ďmitrij Lazouski (BLR) +1:43
51. Fabien Claude (FRA) +1:43
52. Leif Nordgren (USA) +1:44
53. Philipp Nawrath (GER) +1:45
54. Sergej Bočarnikov (BLR) +1:46
55. Miha Dovžan (SLO) +1:46
56. Tommaso Giacomel (ITA) +1:48
57. Mikito Tačizaki (JPN) +1:52
58. Thomas Bormolini (ITA) +1:53
59. Rene Zachna (EST) +1:55
60. Thierry Langer (BEL) +1:59
1. Simon Desthieux (FRA)
2. Sebastian Samuelsson (SWE) +2s
3. Arnd Peiffer (GER) +4
4. Sturla Holm Laegreid (NOR) +10
5. Tarjei Bø (NOR) +11
6. Benedikt Doll (GER) +15
7. Quentin Fillon Maillet (FRA) +27
8. Emilien Jacquelin (FRA) +30
9. Jakov Fak (SLO) +33
10. Eduard Latypov (RUS) +37
11. Johannes Thingnes Bø (NOR) +39
12. Endre Strømsheim (NOR) +39
13. Antonin Guigonnat (FRA) +43
14. Erik Lesser (GER) +51
15. Dmytro Pidručnyj (UKR) +53
16. Said Karimulla Chalili (RUS) +53
17. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +54
18. Johannes Dale (NOR) +54
19. Scott Gow (CAN) +57
20. Martin Ponsiluoma (SWE) +57
21. Lukas Hofer (ITA) +57
22. Anton Smolski (BLR) +58
23. Alexandr Loginov (RUS) +1:00
24. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +1:00
25. Vladimir Iliev (BUL) +1:02
26. Tero Seppälä (FIN) +1:08
27. Florent Claude (BEL) +1:09
28. Simon Eder (AUT) +1:10
29. Sean Doherty (USA) +1:12
30. Felix Leitner (AUT) +1:13
31. Christian Gow (CAN) +1:13
32. Jesper Nelin (SWE) +1:17
33. Martin Jäger (SUI) 1:18
34. Matvej Jelisejev (RUS) +1:21
35. Artěm Tyščenko (UKR) +1:26
36. Benjamin Weger (SUI) +1:28
37. Jevgenij Garaničev (RUS) +1:30
38. Cukasa Kobonoki (JPN) +1:31
39. Michal Krčmář (CZE) +1:31
40. Šimon Bartko (SVK) +1:31
41. Dominik Windisch (ITA) +1:31
42. Rok Tršan (SLO) +1:34
43. Adam Runnalls (CAN) +1:35
44. Artěm Pryma (UKR) +1:36
45. Jakub Štvrtecký (CZE) +1:37
46. Maxim Varabej (BLR) +1:42
47. Ondřej Moravec (CZE) +1:42
48. Tuomas Harjula (FIN) +1:42
49. Didier Bionaz (ITA) +:1:43
50. Ďmitrij Lazouski (BLR) +1:43
51. Fabien Claude (FRA) +1:43
52. Leif Nordgren (USA) +1:44
53. Philipp Nawrath (GER) +1:45
54. Sergej Bočarnikov (BLR) +1:46
55. Miha Dovžan (SLO) +1:46
56. Tommaso Giacomel (ITA) +1:48
57. Mikito Tačizaki (JPN) +1:52
58. Thomas Bormolini (ITA) +1:53
59. Rene Zachna (EST) +1:55
60. Thierry Langer (BEL) +1:59
Do čítania, priatelia! (16:39:05)
Fín Tuomas Harjula bol ako jediný pretekár predstihnutý o kolo, po čom nasledovalo stiahnutie z trate.
Body z českých pretekárov bral už len Ondřej Moravec za 39. miesto, Jakub Štvrtecký finišoval ako štyridsiaty siedmy.
1. Tarjei Bø (NOR) 28:17,3 (1)
2. Johannes Thingnes Bø (NOR) +8,2 (2)
3. Simon Desthieux (FRA) +11,5 (2)
4. Jakov Fak (SLO) +12,8 (0)
5. Sturla Holm Laegreid (NOR) +13,4 (2)
6. Quentin Fillon Maillet (FRA) +13,5 (2)
7. Emilien Jacquelin (FRA) +14,8 (1)
8. Benedikt Doll (GER) +15,5 (2)
9. Dmytro Pidručnyj (UKR) +29,5 (0)
10. Arnd Peiffer (GER) +37,2 (3)
11. Lukas Hofer (ITA) +47,3 (2)
12. Sebastian Samuelsson (SWE) +1:03,5 (4)
13. Endre Strømsheim (NOR) +1:21,3 (2)
14. Michal Krčmář (CZE) +1:21,4 (0)
15. Erik Lesser (GER) +1:23,7 (2)
16. Felix Leitner (AUT) +1:27,5 (0)
17. Sergej Bočarnikov (BLR) +1:29,6 (0)
18. Jesper Nelin (SWE) +1:33,5 (2)
19. Alexandr Loginov (RUS) +1:36,4 (3)
20. Scott Gow (CAN) +1:46,7 (2)
...
39. Ondřej Moravec (CZE) +2:42,9 (2)
47. Jakub Štvrtecký (CZE) +3:21,9 (4)
53. Šimon Bartko (SVK) +3:59,0 (6)
Tretie miesto si v masívnom šprinte uchmatol Francúz Simon Desthieux pred Slovincom Jakovom Fakom a Sturla Holmom Laegreidom z Nórska!