Jaroslavľ – Novgorod 4:1 (kon.) | Kazaň – Barys 4:3 (po pr.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 2:4 (kon.)
Čerepovec – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | D. Moskva – Jekaterinburg 6:0 (kon.) | Nižnekamsk – Metallurg Magnitogorsk 1:0 (kon.)
S.Moskva – Soči 6:1 (kon.) | Helsinki – Viťaz 3:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Chabarovsk 5:6 (kon.)

Kazaň vstřelila branku!
    Po třiapadesáti sekundách prodloužení je definitivně hotovo, bod navíc dnes zůstane v TatNěfť Aréně! Vítězství Kazani vystřelil ARŤOM GALIMOV, který po křídle pronikl před branku a svým prvním zakončením možná Karlssona nepřekonal, na následnou dorážku ke vzdálenější tyči už ale švédský gólman nedosáhl – 4:3! Asistence: Dmitrij Voronkov, Mikael Wikstrand.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:49
    Velká šance pro Barys! Naštvaný Albert Jarullin (KZN) je v závěru třetí třetiny vykázán za podrážení.

53:00
    Přesně sedm minut před koncem je vyloučen Pavel Akolzin (AST), jenž je trestán za nedovolené bránění.
    52:35 Kirill PETROV - 3:3

52:35
    S brankami se nyní v TatNěfť Areně roztrhl pytel, jen pár desítek sekund po Varonově gólu je opět vyrovnáno! KIRILL PETROV vzal tentokrát věci do svých rukou a znovu zezadu najel před klec, přičemž puk následně z posledních sil poslal mezi vzdálenější tyč a Karlssonův beton – 3:3! Asistence: Patrice Cormier.
    51:32 Phil VARONE - 2:3

51:32
    Barys právě vstřelil branku!
    Hosté si ale obratem berou náskok zpátky, Biljalov ze své klece loví další kotouč! Tentokrát na něj vyzrál PHILIP VARONE, který po pravé straně pronikl do prostoru pro vhazování a uklidil puk mimo jeho dosah! Asistence: Linus Videll.
    50:41 Dmitrij JUDIN - 2:2

50:41
    Je vyrovnáno, devět minut a devatenáct sekund před koncem základní hrací doby tak v Kazani začínáme zase od začátku! Petrov s kotoučem na holi vyjel zpoza klece před brankoviště a poslal puk ke vzdálenější tyči volnému DMITRIJI JUDINOVI, jenž následně zakončil přesně do bližšího horního rohu branky – 2:2! Asistence: Kirill Petrov, Roman Rukavišnikov.

47:11
    Alichan Asetov (AST) se vrací na trestnou, tentokrát si dvouminutový pobyt vysloužil vysokou holí.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

36:58
    Tichonov mohl nyní rozšířit své gólové portfolio zakončením k bližší tyči, gólman se ale včas zvládl přesunout k brankové konstrukci!
    34:03 Viktor TICHONOV - 1:2

34:03
    Kontaktní branka je na světě, domácí bleskovou akci přetavují ve zásah! Da Costa nahodil z vlastního pásma puk až na vzdálenější kraj neutrální zóny, kam k němu přisprintoval Dawes. Ten jej provezl před branku a následně nabídl VIKTORU TICHONOVOVI, jenž okamžitým zakončením rozvlnil síť hostující svatyně – 1:2! Asistence: Nigel Dawes, Stéphane Da Costa.
    31:02 Darren DIETZ - 0:2

31:02
    Hosté se zničehonic prosazují podruhé a rozšiřují svůj náskok na dvě branky! Philip Varone zavezl kotouč do útočného pásma a následně jej poslal na vzdálenější kruh DARRENU DIETZOVI, který překvapil Biljalova přesným zakončením k tyči! Asistence: Philip Varone, Matt Frattin.

25:46
    Sudí dnes trestají sebemenší prohřešky, za faul kolenem je vyloučen Jegor Petuchov (AST).

24:58
    Biljalov byl nyní nucen puk zalehnout, hosté se za něj pokusili kotouč doslova procpat!

23:13
    Ba ne, výhoda Nur-Sultanu bude pokračovat dál! Za hlasitého pískotu ochozů se na trestnou nyní za podrážení přesouvá Dmitrij Voronkov (KZN).

21:30
    Domácí si hru v plném počtu moc dlouho neužili, Viktor Tichonov (KZN) jde na dvě minuty ven za držení.
    19:26 Curtis VALK - 0:1

19:26
    Timur Biljalov sice první nebezpečnou akci dvojnásobného oslabení zneškodnil, na tu další už ale nevyzrál! Půl minuty před sirénou skóre souboje otevírá CURTIS VALK, který při přečíslení převzal kotouč od Darrena Dietze a následně zakončil přesně k bližší tyči kazaňské branky! Asistence: Darren Dietz, Henrik Karlsson.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:26
    A pozor, levharti jdou rázem do tří! Jeden z nich totiž porušil správný postup následného vhazování, a střídačka tak dostala dvě minuty za zdržování hry.

18:26
    Přesilovka domácích končí předčasně, Kazaň totiž špatně střídala a dostává trest pro příliš mnoho hráčů.

17:29
    Nigel Dawes měl na holi první gól utkání, jeho rána z voleje ale trefila jen tyč!

16:50
    Pavel Akolzin (AST) ve středním pásmu podrazil Chenkela, za což od sudích dostal menší trest.

10:35
    Domácí si zahrají přesilovku, za nedovolené bránění je na trestnou lavici vykázán Alichan Asetov (AST).

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 35. V. Tichonov (Dawes, S. Da Costa), 51. Judin (K. Petrov, Rukavišnikov), 53. K. Petrov (Cormier), 61. A. Galimov (Voronkov, Wikstrand) – 20. Valk (Dietz, H. Karlsson), 32. Dietz (Varone, Frattin), 52. Varone (Videll)

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Golubjov) – Wikstrand, T. Murphy, Pedan, Chenkeľ, Rukavišnikov, Judin, Jarullin (A) – Dawes, V. Tichonov, S. Da Costa – K. Petrov, Cormier, Pesonen – M. Gluchov, Galijev, Lukojanov (A) – Voronkov, Safonov, Zaripov (C) – A. Galimov.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz (C), Makljukov, Šalapov, Lintuniemi, Heatherington, Samat Danijar – Paňukov, Varone, Frattin – Lilja, Videll (A), Asetov – Michajlis, Valk, Ševčenko – Petuchov, Akolzin (A), Šestakov – Musorov.

Rozhodca: Gašilov, Romasko – Nikolajev, Parikov.